Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok, de most...

Orin kérdése:

Jehova Tanúja vagyok, de most elbizonytalanodtam. Igaz amit olvastam?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt a cikket:


[link]


"...a magyar (és az angol) fordítás kihagyja a görög με kifejezést, melynek jelentése: engem. A vers helyes fordítása tehát így hangzik: “ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem” (MBT). Érthető, hogy az ÚVF nem fordítja le helyesen a verset, hiszen saját teológiájuk szerint csak Jehovához lehet imádkozni. Jézus itt mégis azt mondja, hogy tőle kérjünk, és ő megteszi. Ha a rendelkezésedre áll a Társulat sorközi fordítása, kezdd el összehasonlítani a görög szöveggel az ÚVF szövegét, és azt fogod tapasztalni, hogy eltérés van a kettő között. A Társulat csak beszél a szószószerintiségről és a hagyományoktól, teológiai látásoktól mentes fordításról. Ő azonban a saját elképzeléseit viszi bele a szövegbe, és ahol a görög eltér az Őrtorony nézeteitől, ott a Biblia szövegét egyszerűen átírja."


Ez igaz?



2013. dec. 13. 20:02
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%

Első, gratulálok a modorodhoz.

Kérdező, keress más Bibliafordításokat, és hasonlítsd össze őket!

Sajnos az ógörög nyelvismeret nem általános, így kifejezetten olyasvalakit kell keresned, aki érti ezt a nyelvet.

2013. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 sörpocak ***** válasza:
100%

Te vagy az élő tanúja (nem szóvicc) annak, hogy a Jehova Tanúi túl sokat áldoztak a hitükből is az ilyen pontatlan kiadványokra, amik bár a Biblián alapulnak, de a vezetőségnek a visszhangjai és ugyanígy az Újvilág fordítással is.


Egyébként a fordításban rengetek jelöletlen beszúrás van (legalább is a magyarban biztos). Még a vesszőkkel szokás trükközni, de ott se lehet eldönteni, hogy mit igazítottak mihez.


Egyébként teológiában nem vagyok szakképzett, de a tényekből lehet következtetni....nem véletlenűl nem vok Jehova Tanúja (na jó...amúgy sem vok egy felekezet tagja sem)

2013. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Orin!


Én nem vagyok Jehova Tanúja, viszont igen, igaz. Az újvilág fordítás több helyen is eltér az eredeti szövegtől, már csak a Tetragrammaton értelmezésével kapcsolatban is, ami a héber szöveget illeti. Az Újszövetségbe, pedig betoldják a "Jehova" nevet, noha nemhogy egy ókori másolat, hanem még egy fecni sincs, amin szerepelene ez a név. Arról nem is beszélve, hogy több helyen is megváltoztatják a szöveget, a teológiai értelmezésüknek megfelelően. A Krisztus istenségére és a Szentlélek személyére vonatkozó igeversek nem véletlenül vannak átírva, hiszen a Társulat tagadja Krisztis istenségét, és azt, hogy a Lélek személy lenne. (Ha gondolod, hozhatok példákat)


Jehova Tanúi nem követik a történelmi kereszténységet. Az első három században nem létezett olyan mozgalom, amely tagadta volna Krisztus istenségét, csupán a 4. századi ariánus mozgalom az, amely elkezdte terjeszteni ezt a tanítást.


Ettől függetlenül természetesen vannak köztük is tisztességes emberek, nem mondom, hogy szándékosan félre akarnak vezetni. Jehova Tanúi közül ugyanis sokan nem tudják, hogy amit terjesztenek, az nem áll meg a Biblia mérlegén, ezért természetesen felelősségre sem vonhatóak. Más a kérdés azonban azokkal a Tanúkkal, akik tudják ezeket a dolgokat, és ennek ellenére úgy akarják tanítani az embereket, amely nincs összhangban a Szentírás és a történelmi kereszténység tanításával.

2013. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Betoldják? Én úgy tanultam, hogy benne volt az eredetiben, azt később vették ki belőle, és igazából így lett helyre állítva...
2013. dec. 13. 20:22
 5/58 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy egy olyan oldalról nézted ezt a fejtegetést, amely nem pártatlan, nagyobb az esélye, hogy ez a fejtegetés nem igaz. Ez kb olyan, mintha az MSZP oldalán olvasnál arról, hogy milyen párt is a FIDESZ, (vagy fordítva teljesen mindegy).

Na most, Jézus kihez imádkozott?

Istenhez.

Szent Krisztusunkat követve kihez kell imádkoznunk?

Istenhez, Jézus Krisztus által.

Kicsit mélyebben belemenve, a lényeg az, hogy összességében mit mond a Biblia arról, hogy Jézus egyenlő-e Istennel.

Bemásolom neked egy régebbi kérdésre adott válaszom:

Általában a János 17:21-et szokták felhozni bizonyítékként, hogy alátámasztják a háromságtant. Viszont aki kicsit is logikusan gondolkodik, az észre veszi, hogy ez a vers pont hogy megcáfolja. Leírom miért:

János 17:21 "Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ŐK IS EGYEK LEGYENEK MI BENNÜNK: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem. "

Ha szó szerint értjük, Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel. Ez természetesen lehetetlen.

Jézus itt inkább arról beszélt, hogy egy akaraton vannak, illetve szoros kapcsolatban vannak. Ezt támasztja alá a következő Bibliavers is:

Galátziabeliekhez írt levél 3. rész 28. "Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan EGYEK vagytok a Krisztus Jézusban. "

2013. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

[link]


Ez alapján tényleg logikus hogy Jézus kereszten halt meg, ezt már tényleg nem tudom másként értelmezni...

2013. dec. 13. 20:53
 7/58 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg de szerintem te nem lehetsz Jehova Tanúja.

Egy Jehova Tanuja a Károli Gáspár, vagy a Káldi vagy egyébb Bibliákból is meg tudja magyarázni, hogy csak Jehova Istenhez imádkozhatunk és Jézus Krisztus által, vagyis az ö nevében. Egy Jehova Tanuja ismeri, mit tanít Jézus Krisztus, tudja hogy nincs háromságtan.

Nagyon sokan ezt az alaptanitást még a Károli fordításból ismertük fel, mert még magyar nyelven nem olyan régóta van az Új Világ forditás.


Ha van kedved kattinst a jw. org honlapunkra és az online könyvtárba írd be a keresöbe si 327-331.o megjelenik egy kis szürke téglalapba kiadvány, és kattints a VIII. tanulmány - Az Új Világ fordítás elönyei -re

2013. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk én úgy látom eléggé sok hiba van ezen az oldalon.

PL. azt írják, hogy Jézus nem teremtetett, hanem ő maga a teremtő. Ezzel szemben a Biblia azt írja róla, hogy ő az egész teremtés elsőszülötte, tehát őt teremtette Isten legelőször. Ennek az írásszövegnek az elejét, ahol ez írva van, viszont nem említik. Tehát rengeteg pontatlanság található meg benne, én nem bíznék meg ilyen vakon a szerzőkben.

2013. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:

8!

Egyetértek, szerintem sem az, mert nem hinném hogy egy tanú pont itt vitatná meg ezeket dolgokat, ráadásul ilyen hamar áttérne más tanításokra. Nekem nem épp ez jut eszembe a tanúkról, inkább az erős a hit

2013. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Mindenki azt hisz amit akar, engem az igazság érdekel, most kereszten halt meg Jézus, vagy nem? Ha Ti is Jehova Tanúi vagytok, inkább segítsetek!
2013. dec. 13. 21:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!