Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az alább leírtak...

Mit gondoltok az alább leírtakról? Az Úr és a sátán szerepének felcserélése. Kérlek olvassátok végig!

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta el az okfejtést, állítólag olvasta valahol.

Arról van szó, hogy a görög vallással összefüggésben (onnan kiindulva), Prométheusz volt, aki ellopta az embereknek a tüzet (és nagyon sok dologra megtanította őket), amiért Zeusz elítélte, két sziklához kötözte, keselyűk ették a máját ami minden éjjel visszanőtt...

A keresztényégben úgy nézett ki, hogy Isten megparancsolta az első emberpárnak, hogy minden fáról ehet, de a tudás fájáról nem. A sátán pedig kígyó képében rábeszélte őket, hogy egyenek róla, így megkapták a tudást, viszont Isten kiűzte őket a Paradicsomból, és a sátánt pedig a pokolba küldte (vagy ilyesmi).

Lucifer a legfőbb angyal volt. Azért lázadt fel az Úr ellen, mert Isten boldog tudatlanságban akarta tartani az embereket. A Lucifer név fényhozót jelent. A fényhozó pedig egyfajta szimbóluma a megvilágosodásnak, illetve a tudásnak, amit az embereknek adott, ugyanúgy, mint ahogy a tudás fájának gyümölcse is egyfajta szimbólum lehetett.

Ezért Lucifer lényegében jót tett az emberekkel, mert megismertette őket a tudással, következésképp ő a jófiú, és az Úr volt az, aki nem akarta megosztani a tudást az emberekkel, ergo ő a rossz.


A leírtakkal nem akarom senki hitét gyalázni (ha így jött le, akkor elnézést kérek az érintettektől!), és azt sem akarom, hogy vérre menő vita alakuljon ki, csak egyszerűen elgondolkodtatott a dolog, így megkérdezném tőletek, hogy mit gondoltok erről?


2013. nov. 3. 19:41
 1/6 Mirk ***** válasza:
63%
Érdekes, ebből a nézőpontból valóban Lucifer a jó.
2013. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a két történetet össze sem lehet hasonlítani. Isten egy olyan dolgot tiltott meg Ádámnak és Évának, ami nem jó hatással lett volna a fejlődésükre. (ez látszik is a történelembe, milyen hatása lett) Olyan ez mikor a kisgyerekekkel nem osztunk meg mindent, mert nem tudnának az információval mit kezdeni, csak összezavarná őket. Én azt gondolom, ha engedelmeskedtek volna a Teremtőnek, idővel megtudtak volna mindent, amikor készen álltak volna rá. A sátán egyenlőre nincs büntetés alatt, és a 2. égben van a bukott angyalokkal együtt, ahonnan azon mesterkednek, hogyan tudná Isten Bibliában leírt tervét áthúzni és a büntetését minél tovább elkerülni. (ez a bibliában olvasható) Illetve Lucifer bukása jóval az ember teremtése előtt történt meg és nem azért lázadt fel, hogy az embereken segítsen, hanem mert Ő akart lenni Isten. Ha tovább megyünk a történelemben, egyértelműen látható, hogy Isten azon fáradozik, hogyan kapja vissza az embereket és hogyan menthessen meg minél több embert. Épp ezért volt szükség a megváltásra. Így már csak az embereken múlik, hogy elfogadják Isten ajándékát vagy továbbra is a Sátánt követik, aki nem adott mást az embereknek csak szenvedést.


üdv. A

2013. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mirk ***** válasza:
71%
Na és szerintetek, ha nem ettek volna a tudás fájáról, miben különbözne az ember az állatoktól?
2013. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól amiért valaki nem rendelkezik akkora tudással mint Isten, még nem kell úgy viselkednie, mint az állatoknak, főleg ha egy olyan tanítója van mint a Teremtő.
2013. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 titak ***** válasza:
56%

Érdekes megközelítése a kérdésnek.

Hogyan is volt ez a kígyósztori? Ki kísértett kit? Véletlenül nem Isten az aki a tabu fákat beültette a kert közepére ültette. Ha a szoba közepére leteszek egy tányér tejet, akkor ki a hibás: a macska mert belenyal, vagy én mert odatettem? Ugye a macska! Ezek után természetes dolog lenne, hogy a város mellet kidobom az árokba.


Tulajdonképpen sehol nincs a Bibliában, hogy a "gonoszt" Lucifernek hívnák. Mikor Szt. Jeromos a Vulgatát (latin Bibliát) írta, a görög fényhozó (hajnalnak fia, Hajnalcsillag) szóra (phosphoros) fordításaként lucifert írt (kis betűvel), amit más egyházatyák tulajdonnévként értelmeztek.


Csakhogy, a Bibliában Dávid király leszármazottai az "Isten csillagai"

És mit mond erre a kereszténység? Jézus Krisztust a hajnalcsillaggal azonosítják, "Én vagyok a kezdet és a vég, Dávid utóda, fény, a ragyogó hajnalcsillag."

Jel.22, 16-17. "Én vagyok Dávid gyökere és sarja, a fényes hajnalcsillag."

2013. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy leírtad.


A lényeg egyszerűen az, hogy a papi lobbi a tudást igyekszik magának megtartani,

a népet pedig butaságban tartanák

és ezért

így alkották meg (írták meg) az istenképet (=a szentkönyvet).


Egyébként amiről írsz, kb. ez a gnózis lényege.


A Biblia egy fordított irodalom, tanít és butít egyszerre.

2013. nov. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!