Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán teremthet akármit is?

Sörpocak kérdése:

A Sátán teremthet akármit is?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 11:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
A Sátán nem teremt, csal és bojkotál..
2013. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Persze, az élő példa Hajdú Péter.
2013. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%

;););)

Egyébként miért szõkék a gyerekei,amikor mind2 fekete hajuak?

2013. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
10%

Hogy a viharba ne teremthetne? Sajnos.

Te is teremtesz - bár nem vagy se Isten se Sátán. Télleg, sörpocak, szerinted honnan jön a gondolat?

-aa-

2013. nov. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%
[3: Mendel törvénye szerint a recesszív gének a nagyitól. Azok milyenek?]
2013. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Rendben kedves 4-es. Ilyen szempontból igazad van, de komolyan kérdeztem. Pl. teremthet-e akármilyen fajtájú, alakú, jellegű, szagú, nagyságú, torz, vagy szép élőlényt stb. stb. Valami ilyesmire gondoltam.
2013. nov. 1. 12:20
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
Van egy olyan feltételezést, hogy a világot és az emberiséget Isten és a Sátán együtt teremtették, és a Sátán azért lázat fel Isten ellen, mert az embereket az angyalok fölé helyezte.
2013. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

ja, úgy szerintem nem.. Van egy legenda, miszerint Szt Péter megirigyelte a teremtést, és ő is akart valamit , kezébe vett egy marék port és az mondta: Légy!

Így lettek a legyek.(Syrphus ribesii:)

[link]

Viszont a formát alakíthatja (embernél,mert az állat, növény a világ rendje és törvénye szerint alakul. De az ember szabad: választhatja a rossz erőt (tkp.sátáni erőt): pl elég karakteresen alakítja a májat és funkcióit az alkohol, sőt azt hallottam (genetikával foglalkozó matematikustól) bizonyos drogok géntörést okozhatnak. Szóval alakítani, formálni tud a rossz és a jó erő (isteni vs sátáni)De a szabadságunk óriási felelőssége legjobban ott mutatkozik:a gyerekek - ártatlanok - ha rossz hatásokat kapnak (alkohol,drog,gyógyszer,vegyszerek) bizony drasztikusan elváltozhatnak a formák: a szív, tüdő, máj stb a nemes szervek, melyek a -9 hónaptól az első hét évben, a környezeti hatások alatt fejlődnek.

2013. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%

Ehhez ért a Sátán: hazugságokhoz, emberöléshez, káoszhoz, pustításhoz, romboláshoz...

http://www.youtube.com/watch?v=Uec5Yuf24C4


"Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."

János 8:44

2013. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Azért szögezzünk le valamit. Szó szerinti teremtésre céloztam. Ha embereket kísért meg, különböző tervek miatt (pl.háború) akkor a háborút nem ő "teremti", hanem csupán megadja a lehetőséged és ráveszi az embert, hogy azt válassza. Az ember teremti a háborút.
2013. nov. 1. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!