Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán teremthet akármit is?

Sörpocak kérdése:

A Sátán teremthet akármit is?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 11:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Éppen annyira tud teremteni a semmiből, mint mi. Hiába ért minden tudományhoz, csak formálni tud, és beavatkozni a természet folyamataiba.
2013. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ha a semmiből való teremtést érted - az valószínűleg neki sem megy.

A többi "teremtést" pedig lassan már mi is tudjuk. Életet már teremtettünk, és nemsokára már olyat is fogunk, amilyen ma még nem is létezik.

Nyilván ő is ki tud találni új dolgokat, és ezeket el is tudja készíteni. Bár a Biblia pont egy ilyet se ír le - lehet, hogy emiatt lázadt fel?

2013. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Sörpocak,


Sátán nem tud teremteni, mert maga is egy teremtmény, ennél fogva nem lehet élő forrása az életnek.

Csak egy Teremtő van, nincs Kettő.


Katy Weaver

2013. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
62%
A semmiből valamit létrehozni szerintem nem tud, ám elég kemény módon beleavatkozni az emberek életébe és gerjeszteni a rosszat, az igen.
2013. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Sátán nem tud teremteni, mert maga is egy teremtmény, ennél fogva nem lehet élő forrása az életnek.

Csak egy Teremtő van, nincs Kettő."


János 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.


Jézus lehet. Bár van aki azt állítja hogy ő is egy teremtett angyal. De én ezt nem hiszem.


János 1:3 Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött.

4 Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága.

2013. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosnak véltem őket. Nos, akkor..további szép napot!
2013. nov. 2. 11:59
 17/25 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Attól függ milyen értelemben.

Úgy teremteni mint Isten nem tud.

Inkább rombolja, de nem akárhogyan Isten teremtésművét. Nézd meg a föld ökológiáját. Na ja, most azt mondod az emberek. Az embereket csak felhasználja, illetve kihasználja az önzésüket.


De teremtett egy világrendszert: a politikájával, vallásával és a kereskedelmével. Szerinted jó ez az embernek?

Szerencsénkre látja ezt Isten is. Leíratta mit fog vele tenni a megfelelő időben.

2013. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Talán még annyit a témához, hogy mikor valaki torzan születik...szóval valami defektes mutációd kapott a teste, akkor az a Sátánnak köszönhető, vagy csak nemes egyszerűséggel az eredendő bűnnel áll kapcsolatban a dolog?
2013. nov. 2. 13:47
 19/25 Thanthia válasza:

Érdekes elemzést olvastam a minap.

Érinti a kérdésed is.

Esetleg más tudatát is feszegetheti.

Nem feltétlenül azonosulok vele.

Az elemzést itt keresd.

Magyar Elektronikus Könyvtár

Író: Pintér István Cím: Utolsókból elsők:Gondolatok az út végén

2013. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
72%

"Ehhez ért a Sátán: hazugságokhoz, emberöléshez, káoszhoz, pustításhoz, romboláshoz"(tattila1012 válasza.)

Az Isten azért sokkal jobban ért ezekhez mint a Sátán !

2013. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!