Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Éreztétek már úgy h csak...

Éreztétek már úgy h csak sodor az élet?

Figyelt kérdés

szal h ami megtörtént annak tényleg meg kell történnie és nem feltétlenül a rosszat kell benne látni?

meg emiatt úgy éltek h nem féltek semmitől?

jó most emiatt nem fogom felgyújtani a házat mert tudom h ennek nem kell megtörténnie és akkor nem fog meggyúlni hanem mondjuk nem sikerül a suliba felvételi vagy valami ilyesmi, szal amit nem tudok én magam irányítani?

Tudom leírva kicsit furán hangzik, de valahogy mostanában rám jött és azóta így látom a dolgokat


2009. nov. 9. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Körülbelül egy éve így vagyok vele. Nagyon jó érzés. 16/F
2009. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én épp eszerint élek és tényleg könnyebb elfogadni dolgokat... úgy gondolom, hogy félig a mi kezünkben van az irányítás, lehetőségeket kapunk a sorstól, hogy mi döntsünk, de amikor valaminek be kell következnie, az be fog, akármit is csinálunk... pl igaz, én már rég túl vagyok ezen, de kristálytisztán emlékszem rá: nagyon szerettem volna dráma tagozatos gimnáziumba menni, amiből a közelemben sajnos csak kettő volt, egy debrecenben, egy pedig nagykállóban... én a debrecenibe szerettem volna felvételt nyerni, mert nagyvárosban akartam tanulni... nagyon igyekeztem, tökéletesen megírtam a teszteket, valahogy mégis elrontottam a szóbelimet, hiába készültem rá...aztán nagykállóba szinte erőfeszítések nélkül jutottam be, alig csináltam valamit és így is a 10. helyen vettek fel, ami azt jelenti, hogy még bőven belefértem a létszámba...szóval a sors azt akarta, hogy oda járjak, és mostmár tudom, hogy így volt a legjobb, mert nagyon nagyon szerettem azt a sulit és az osztálytársaimat is :) és ráadásul játszva csináltam végig a négy évet, sosem tanultam, mégis kitűnő voltam... most öcsémet felvették a debreceni drámasuliba, és nagyon kemény...én nem bírtam volna...szóval ezért szólt bele a sors :)de az egyetemválasztásom is így sikerült...egészen máshová vettem fel, mint ahová menni szerettem volna...én marha egy év után változtattam és átjelentkeztem arra az egyetemre, amire eredetileg járni akartam...most így két év után rettentően bánom, mert ahová először felvettek, az sokkal, de sokkal jobb volt minden szempontból...
2009. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ez is a sors lenne????

felvettettem ezt a kérdést,erre ma kimentem kicsit szórakozni, és rájöttem aztán később megtudtam h az egész életem hazugság????????:S

mármint ezt még mindig hiszem amit leírtam, sőt ami most történt még jobban megerősít ebben az egészben,nem is tudom elhinni h felteszem ezt a kérdést egy weblapon egy "fórumon" és megjön a kérdés az "ÉLETTŐL" h igen ba*zdm*eg így van, vagy lehet h ez az egész arra volt jó h felkészítsen????mondjuk jó legyen felkészültem, így van.... de akkor is,annyia furcsa ezt szavakkal nem lehet leírni h itt felteszem a kérdést és az ÉLET ad választ,most komolyan nem tudom h sírjak vagy nevessek, egyrészt jó mert jo tudni h tényleg igaz az amit elképzeltem, de mégis???????

most úgy gondolom h végképp megtudtam az életem értelmét az h mire ne számítsak,és mire igen és az a poén h eddig is hittem benne és azóta vagyok úgymondd boldog, de most kicsit furcsa h az amiben hiszek valósnak tűnik, h tényleg így működik a világ és nem csak hiszek benne, nem az van h csak a kérdéseket teszem fel h MIÉRT??? hanem látom az egészet, valóban így megy az egész,lehet röhögni meg fikázni csak tessék, les*zarom.....

2009. nov. 9. 23:40
 4/9 anonim ***** válasza:
ki röhögött? mindketten egyet értettünk veled, senki nem röhögött ki...elmondod, miért volt hazugság az életed? azért ez kicsit durván hangzik!
2009. nov. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy 0-nál több olyan embert lehetne megnevezni, aki a kezében tartja a sorsát teljes mértékben, azaz szabad és független. Így az sem meglepő, ha valaki belátja, csak az a probléma, ami rajta áll, ami meg felette, nos, azzal kár erőlködnie, ha tehát kár, akkor erőlködik inkább valami hasznosabb dologgal.
2009. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen kicsit eltúloztam.. a lényeg h akit eddig rossz embernek hittem róla derült ki h nem az:Sés végig úgy volt beállítva a szememben:S
2009. nov. 10. 14:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a mátrix flash lehet a sokat emlegetett "megvilágosodás", amikor katarzissal vagy anélkül rádöbbensz, hogy amire születéstől fogva kondícionáltak téged és akit csak ismerhetsz, nem több, mint egy nagy, szövevényes mese. Mi marad? Természetesen a tiszta lap, és a hasonló látás.
2009. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugi! Nincsenek véletlenek. Épp azért írod ezeket, mert szeretnéd a kezedben tartani a dolgokat. Nem biztos, hogy rosszul csinálod. Még a sodrásban is a saját formád szerint jutsz oda, ahol leszel. Figyelj csak!
2009. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokan emlegetik a sorsot, inkább úgy nevezném, hogy Rend. Aki bele-belefolyt a fantasy-irodalomba, annak jó bonyolult fogalma van róla, hogy ez maga a Jó, a teljes történelem szükségszerűen helyesen alakulása. Hm, akkor nekünk csak hátra kellene dőlnünk? Tedd azt, ha képes vagy rá :D
2009. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!