Hogy kell imádkozni?
Persze nyugodtan imádkozhatsz, senki sem tiltja meg neked. Imádkozás közben azt mondasz amit akarsz.
...
Én nem imádkozok, mert nem hiszek istenek létezésében, de ha te imádkozni akarsz, akkor nyugodtan.
George Carlin-t az imádkozásról:
"Tudjátok kihez imádkozom? Joe Pesci-hez. Két oknál fogva: először is úgy gondolom, hogy ő egy nagyon jó színész, ok? Nekem ez számít. Másodszor: ő egy olyan fickónak tűnik, aki el tud intézni dolgokat. (...) Valójában Joe Pesci el tudott intézni egypár dolgot, ami Istennek nehézséget okozott. Évekig kértem Istent, hogy csináljon valamit a zajos szomszédommal és az ugató kutyájával. Joe Pesci elintézte ezt a f*sszopót egy látogatással. (...) Szóval vagy már egy éve imádkozom Joe Pesci-hez, és észrevettem valamit. Észrevettem, hogy mindazok az imák, melyeket Istenhez küldtem, és azok, amiket most Joe Pesci.hez küldök, körülbelül ugyanolyan 50 %-os arányban teljesülnek. Fele arányban megkapom, amit kérek, fele arányban nem. Ugyanúgy, mint Istennél: fele-fele. Ugyanúgy, mint a négylevelű lóhere, a szerencsepatkó, a jókívánság vagy a nyúlláb... Fele-fele. Szóval csak válassz egy babonát, dőlj hátra, kívánj valamit és élvezd!"
Szia!
A bűneset óta Isten egy bizonyos értelemben visszavonult az ember és a világ életéből: Hozzáférhetetlen világosságban lakozik és az emberek közül senki nem látta, sem nem láthatja olvashatjuk Pál Timótheus írt első levelében. "Bizony, te rejtőzködő Isten vagy, Izráelnek Istene, Szabadító" írja Ésaiás próféta. Ugyanakkor az Istennel való személyes kapcsolat nélkülözhetetlen az ember számára. Nem szabadulhat ki másképpen a bűn fogságából, mint a Szabadító Istennel való szövetség által. Enélkül nem tudja visszanyerni és megőrizni lelki egészségét. Valódi szellemi, lelki, erkölcsi növekedése sem valósulhat meg. A megtéréskor létrejött megbékélés és személyes kapcsolat fenntartásának az ima a legfőbb eszköze. Ima által személyes érintkezésbe léphet, beszélgethet az ember azzal az Istennel, aki a bűneset óta hozzáférhetetlen világosságban lakozik számára. Az ima nem valamiféle misztikus varázslat, hanem tudatos, értelmes lelki történés.
A Biblia világos magyarázatot ad mibenlétéről és gyakorlati jelentőségéről. Mégis sok minden csoda és titok marad vele kapcsolatban. Titok és csoda mindenekelőtt az, hogy Isten a maga végtelen nagyságában kész egyetlen emberre teljes szívvel ráfigyelni, ha az bármikor és bárhonnét is, őszinte hittel hozzá szólni, tőle kérni kíván. Jézus így szólt erről: "Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozz a te Atyádhoz...aki titkon néz és válaszol neked nyilvánvalóan" (Máté 6:6).
Mindez a legegyszerűbben történik meg, ha az ember az őszinte hit és segítségül hívás lelki magatartását tanúsítja. A valódi imádkozáshoz, vagyis az Istennel való tényleges kapcsolatba lépéshez az ember vágyakozásán kívül csak az alábbiak szükségesek:
– A teljes belső egyszerűség és őszinteség magatartása mindennemű
önszuggerálás, önmanipulálás, pózolás, szerepjátszás, önhittség, érzelem- vagy élményhajszolás stb. helyett.
– Isten személyének bizonyos szintű megismerése a hiteles forrás, a Biblia kinyilatkoztatása által, hogy az ember tudja, kihez szól bizalommal.
– A Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése.
– Kitartás a gondolatok összpontosításában, a belső ellenérzések, aggodalmak és kételyek leküzdésében. Mintegy belekapaszkodás az imádság általi kapcsolatteremtés és az imameghallgatás valóságára nézve tett isteni ígéretekbe.
Sok-sok ilyen ígéret van a Bibliában. Kettő ezek közül:
"Aki énhozzám jön, semmiképpen ki nem vetem" (János 6:37).
"Közel van a Úr minden őt hívóhoz, mindenkihez, aki hűséggel hívja őt" (Zsoltárok 145:18). Az imameghallgatás tapasztalatának a megörökítésével is gyakran találkozunk a Bibliában. Úgy tárulnak elénk, mint amelyek minden őszinte imádkozó életében megismétlődnek:
"Várván vártam az Urat, és hozzám hajolt, és meghallgatta kiáltásomat. És kivont engem a pusztulás gödréből, a sáros fertőből, és sziklára állította lábamat, megerősítvén lépteimet" (Zsoltárok 40:2–3). "Mikor kiáltottam, meghallgattál engem, felbátorítottál engem, lelkemben erő
támadt" (Zsoltárok 138:3).
"Megkerestem az Urat és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem" (Zsoltárok 34:5). Kívánom minannyiunknak ezeket a tapasztalatokat!
Üdv. Péter
Szervusz!
Attol, hogy nem vagy megkeresztelve, termeszetesen imadkozhatsz. Nem kell betanult szoveget mondanod. De van egy mintaima, amit Jezus tanitott az apostolainak, ez pedig a "Mi Atyank" mintaima. De Isten azt szereti, ha sajat szavainkkal imadkozunk hozza, ugy mint mikor egy gyermek az edesapja fele elmondja a kereseit.
Az imat mindig halaadassal kezdjuk, majd raterhetunk a kereseinkre. Termeszetesen imadkozhatunk a szeretteinkert is.
A halaadas alatt azt ertjuk, hogy halad adunk Istennek mindenert, amivel ellatott bennunket. Az eletunkert, a mindennapi elelemert, szoval mindenert.
De minden esetben az imat ugy kell befejezni, hogy "mindazt amit kertunk, Jezus neveben es alatala" kerjuk. Mivel Jezus maga mondta: "Minden amit az en nevemben kertek, megadatik nektek".
Ha kerdesed lenne, szivesen valaszolok. Judit!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!