Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában Máté evangéliume...

A Bibliában Máté evangéliume hol található? Mitől meddig tart?

Figyelt kérdés
Ez a fajta Bibliánk van: [link]

2013. szept. 17. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Ez a Képes Biblia egy gyermekeknek készült kivonat, amelyben nem különülnek el a Szentírás könyvei, csupán a bibliai történeteket mondja el gyermekeknek való formában.


A Bibliában Máté evangéliuma a 40. könyv az Újszövetség első könyve. Itt találod:

[link]


Üdv. Péter

2013. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van benne Oszovetseg, es Ujszovetseg ? az utobbiban keresd.
2013. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt a kiadást nem ismerem, de csak van valahol egy tartalomjegyzék benne. Kért fő része van: Az első rész az Ószövetség, második rész az Újszövetség. Az Újszövetség első könyve: Máté evangéliuma. Utána Márk, Lukács és János evangéliuma majd a levelek jönnek.
2013. szept. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Éppen ez a változat is a kezembe akadt a napokban.

Most újra megnéztem.

A 4 evangélium nem különül el benne, hanem a történetek vannak feldolgozva gyerekek számára is érthető módon/stílusban.


Az Újszövetség ebben a 350. oldalon kezdődik "Zakariás és Erzsébet" című történettel, ami a Lukács evangéliumának 1. fejezetéből van. A evangéliumi történetek a 469. oldalig tartanak "Jézus a mennybe megy" című történettel záródva.


Egyébként az adott történeteknél a lap tetején jelölve van, hogy melyik evangéliumnak melyik fejezetét dolgozza fel éppen.


Remélem, tudtam egy kis útmutatást adni ennek a változatnak a használatához. :)

2013. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is egy feldolgozással kezdtem, az ugyan olyan vastag volt, mint az eredeti biblia. Elsőre jó volt, a figyelmemet felkelteni, de utána jó áttérni eredetire, már van több újabb fordítás is. Azok mentesek az átiratok salakjaitól, amik abból adódnak, hogy saját értelmezéseiket is belefogalmazhatják az eredeti szövegtől eltérés miatt.

Pl olvastam már olyan katolikus fiataloknak szóló, valami Franciáról fordított belemagyarázást, hogy az apcsel 2. pünkösd jelenetnél látszott halvány lila dunsztjuk sincs, miről is van szó, repült is ki a kezemből- Olyan ostoba szellemiséget véletlenül sem akartam befogadni.

2013. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös:beteges vagy!
2016. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Újszövetség vele kezdődik es tart a Márk evangéliumáig.
2016. ápr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!