Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mettőo meddig tart Máté...

Mettőo meddig tart Máté avangéliuma?

Figyelt kérdés

2013. szept. 16. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Eleje: Mt 1

Mt 1.1

Jézus Krisztus, Dávid fiának, Ábrahám fiának nemzetségtáblája.

Mt 1.2

Ábrahám nemzette Izsákot, Izsák nemzette Jákobot, Jákob nemzette Júdát és testvéreit.

Mt 1.3

Júdának született Perec és Szerach, Támártól. Perec nemzette Hecromot, Hecrom nemzette Aramot.

Mt 1.4....


Vége:


Azok elfogadták a pénzt, és úgy jártak el, ahogy meghagyták nekik. Ez a szóbeszéd mind a mai napig elterjedt a zsidók közt.

Mt 28.16

A tizenegy tanítvány elment Galileába, arra a hegyre, ahova Jézus rendelte őket.

Mt 28.17

Amint meglátták, leborultak előtte, bár néhányan kételkedtek.

Mt 28.18

Jézus odalépett hozzájuk, és így szólt: "Én kaptam minden hatalmat égen és földön.

Mt 28.19

Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére,

Mt 28.20

és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig."

2013. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt olvashatod Máté evangéliumának a 28 fejezetét:

[link]

2013. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Máté evangéliumának első szavától pontosan az utolsó szaváig.


Szívesen!

2013. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Máté evangéliuma Jézus nemzetségtáblájának ismertetésével kezdődik. Ezután tér rá Jézus születésének történetére, mely ie. 5 körül játszódik. Jézus életének, halálának és feltámadásának ismertetése után az utolsó 5 versben Jézus felhívását olvashatjuk. Ezzel zárul az evangélium. Időben ez 31 tavaszát jelenti.


Üdv. Péter

2013. szept. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 titak ***** válasza:
Máté ma ismert evangéliumának nem sok köze van az eredetihez. A mostani változat legalább 3 egymást követő szerkesztés, átírás eredménye. A mostanit megelőző változat idővel elveszett , de Lukács evangéliumában részben megtaláljuk. De, ez az írás sem lehetett az eredeti, mert egy régebbi írásra (evangéliumra?) támaszkodott.
2013. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Mondd már meg, hogy mire vagy kíváncsi! Nem érthető a kérdésed. Az első sorokra vagy kíváncsi az utolsókig? Vagy az oldalszám érdekel? Vagy történetileg honnan kezdődik és mivel végződik? Elárulnád?

2013. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!