Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tartják protestáns...

Cristo kérdése:

Miért tartják protestáns egyházak (és lehet mások is) a katolikus egyházat bálványimádónak? (tisztelet a kivételnek! )

Figyelt kérdés

(Nem vagyok túl vallásos, de ez az egy dolog nagyon zavar!) Én személy szerint katolikus vallású vagyok, de evangélikus egyházi iskolába jártam, és ott a lelkészek meg az evangélikus hittantanárok a katolikus vallást bálványimádónak tartják a templomukban lévő sok szentet ábrázoló szobor miatt, hogy ahhoz imádkozunk. Pedig ez nagyon nem így van. Nem magához a szoborhoz imádkozunk, hanem ahhoz akit a szobor ábrázol (tehát ha a szobor a Szűz Anyát ábrázolja, akkor tőle és nem a szobortól várjuk a "csodákat"). Persze az evangélikusoknál semmi nincs!


A múltkor meg osztálytársammal beszélgetve (aki baptista), azt mondta, hogy pont a katolikusok mondják, hogy ne legyünk bálványimádók és pont a katolikusok azok... (de ő nem tudja, hogy katolikus vagyok).



2013. aug. 19. 19:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Sajnálom, ha nem néztem ennek utána

Ha neked a "csak az írás" olyan egyszerű, mint egy faék, ako

kor te valami piszok okos ember lehetsz, mert maga az írás is tartogat újabb és újabb dolgokat még a legnagyobb bibliakutatóknak is

örülök, hogy boldogan élsz a hiteddel, de attól még elmondanám a véleményemet, úgy ahogy te is elmondtad a tiedet

sajnos a Római Katolikus Egyház által felépített teológiát nem tudja elfogadni egyetlen protestáns felekezet sem, mivel az eltér a Krisztus tanításától, nem hogy hozzátesz, hanem egyenesen ellentmondásban áll az írással (körülbelül a 80%-a)

maga a Katolikus Egyház is bűnben van, nézd csak meg a papok vagy a Vatikán erkölcsi állapotát. Ezen felül habár vannak tévtanítások amik jávításra kerülnek, de emellett újabb és újabb tévelygések is teret nyernek, gondoljunk csak a homoszexualitás elfogadására, támogatására.

2013. aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

El kell ismernem, hogy a tegnapi válaszomba keveredett némi indulat ám azt továbbra is állítom, hogy nem véletlenül. A II. Vatikáni zsinatról szerzett ismereteid igencsak hiányosak és ez az okból való hiteltelenséget továbbra is fenntartom a magam részére ugyanis ez csak egy alapvető iskolapéldája volt a neoprotestáns hozzáállásodhoz. Példának okáért a Pápa homoszexualitásról tett kijelentése és az abból való következtetések a katolikus egyház sorsát illetőleg ami mellesleg non sens hiszen egyetlen egy mondatra épül az egész már-már mítosszá növő katolikus homoszexuális közeledés.

Azt magam is bevallom, hogy a katolikus teológia nehéz! De hát mit is vártunk 2 év után emberek? Már csak ha egy alapvető példát akarok mondani akkor ott van Aquinó-i Szent Tamás aki a Summa Teologica-t írta ami már nagyon magas fokon űzi az ,,Isten tan" tudományát. Na most ezt nem egyszerű befogadnia, egy átlag kis embernek ez igen csak magas volt. Itt jegyezném meg, hogy ez egyáltalán nem megvetendő! Ám amikor ezt a majdhogynem mérhetetlen teológiai állásfoglalást megpróbáljuk az átlagnak érhetően magyarázni akkor igen nagy problémákba ütközünk. Ennek eredménye a protestanizmus is amely tipikus példája annak, hogyan kell egy alapvetőleg tényleg bonyolult tant a közemberek szintjére lehúzni. Ennek eredménye lett a Sola Scriptura is amelynek pontos teológiai magyarázatát MÉG MÁIG nem sikerült megadnia egy protestáns teológusnak sem...és megjegyzem erre a tanra épül az összes pro. egyház! Ellenben a katolikus 3-as egység tana köszönjük szépen tökéletesen működik és az egyetlen komoly ellenérv ellene az volt a másik oldalról, hogy ,,nah de mégis...ez nem jó"! Ez egy a sok közül!

A Pápa beszédéről meg...KÉRLEK olvasd már végig és ne a hetek.hu vagy az index.hu berkein belül nézz utána....nem ajánlott. És olvasd el azt is, hogy mit nyilatkozott Ferenc pápa az őt hirtelen éltető homi lobbistáknak! Ill. erősen ajánlom a saját oldalatokat is megfigyelésre mert mutogatni én is tudok. Gondolok itt pl: Svédország leszbikus püspöknője, az amcsi neoprotestáns homoszexuális lobbi, a hit gyüli valami testvér gyülekezetének(Amerika) a homokosokért folytatot küzdelmei és nem utolsó sorban a református ,,melegreform" ami bár hazánkat nem érinti de nyugaton egyre evidenseb.

Azt hadd írjam le utolsó soraimba, hogy magam is evangélikusa voltam és nem vagyok megvetni senkit mert ő teszem azt protestáns. Ugyanakkor le kéne már szállni a magaslóról és ha valóban a katolikusokat akarjátok szídni akkor nem ártana egy minimális(sőt!) háttértudás mint szervezetileg, történelmileg és nem utolsó sorban TEOLÓGIAILAG! A baj az, hogy erre már nem vetemedik általában senki tőletek és üres szavakkal, hiteltelen vádakkal és egyéb rágalmazásokkal dobálóztok amin legfeljebb csak mosolyogni lehet...vagy esetemben (amikor már 312312312x olvasom el ugyanazt)...kifakadni!

2013. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ez a beszélgetés most számomra is tanulságos volt. Mégpedig abban, hogy gyakran azt hiszem, azért megy mértéktelen mennyiségben a fujjolás a katolikus egyházra, mert kritizálók ismeretei ilyen felületesek. Tényleg, elképesztőnek tartom, hogy egy kommentelő büszkén bevág ide egy ilyen szintű tudatlanságról árulkodó választ, mint mmkmmkk-é. És én ezt nem sértőn akarom írni, de ha ezt olvasod, akkor tényleg érdemes lenne talán elgondolkodni azon, hogy mielőtt olyan dologgal érvelsz, ami a katolikus teológiának a része, érdemes lenne töviről-hegyire átrágni magad azon, hogy mi is a pontos tanítás a témáról. Én katolikusként mindenképpen érdekesnek tartom, ami ezen az oldalon megy, mert rengeteg különböző protestáns felekezet tagjai válaszolgatnak itt, de még soha nem érveltem egyikük ellen sem az ő tanításukkal, mert tudom, hogy azokat jórészt nem ismerem. És valamilyen szinten nyitott is vagyok ezek iránt a felekezetek iránt, mert ki tudja, talán én tévelygek rossz úton, és ha így lenne, mindenképpen érdemes lenne kideríteni. De egyenlőre semmibe sem botlottam, ami nálam felülírta volna a katolikus egyház tanítását, így én csak megerősödtem a hitemben. De mindenesetre elképesztőnek tartom, ami itt megy... Mert elvileg keresztények vagyunk, de nem bírunk átlépni kisebb véleménykülönbségeken, gyakran a válaszadók ölik egymást, lepontoznak mindenkit, aki nem az ő véleményükön van... Tényleg, néha nem bírom eldönteni, sírjak-e, vagy inkább nevessek kínomban, amikor olyan kérdésekre adott egyszerű válaszokra, mint "Itt ki milyen felekezethez tartozik?", érkeznek a piros kezek, ha azt írod, katolikus vagy, ha azt írod, Jehova tanúja, ha azt írod baptista, ha azt írod, adventista, ha azt írod, református, ha azt írod, evangélikus. Néha úgy érzem, hogy ha ateistaként idetévednék, két kérdés elolvasása után azt gondolnám, hogy ez az egész kereszténység egy nevetséges dolog, itt vannak ezek a birkák, és ölik egymást... Miközben sokan, úgy látom, kifejezett térítési szándékkal vannak itt... Kicsit paradox.

Na, bocsánat, kicsit elszaladt velem a ló.

Kérdező: mindenképpen mutasd meg a hittantanárodnak, ha hiteles embernek tartod! Ha nem annyira (sajnos van ilyen is), akkor egy hiteles papnak is megmutathatod. Sokkal többet tanulhatsz belőle, mint ezekből a válaszokból itt, akár akkor is, ha nem értesz egyet azzal, amit mond. De ne hagyd, hogy gyakorikérdésekes válaszok miatt változzon a vallási meggyőződésed, ennél azért kicsit jobban járj utána. Ha ezek a válaszok elültettek benned egy kis kételkedést, akkor kérdezz meg a témáról egy katolikus papot, meg egy evangélikust. (A hittanárod lehet, hogy szimplán nem túl jó tanár, én pl. katolikus suliba járok, és a hittanárom nem szokta a protestáns vallásokat kifejezetten szidni, csak kiemeli azokat a pontokat, amikben a tanításuk nem egyezik a kat. egyház tanításával, és elmondja a kat. egyház érveit ezek ellen. Nem azért, mert ő katolikus, és mert a katolikusok lehetnek csak ilyen jó fejek, hanem valószínűleg emberileg érettebb erre a feladatra, mint a te tanárod. biztosan vannak hülye katolikus hittantanárok is.)

2013. aug. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

sajnálom, hogy ha rossz érzéseket keltettem benned, estetleg a hitedet gyaláztam

igazad van, ha valamit helytelenül írtam a katolikus tanítással kapcsolatban, sajnos nem tudhat mindent tökéletesen az ember

nem gondolom azonban, hogy ez ennyire sértő és felháborító lenne

ha az én felekezetmről valaki valótlant állít, akár itt, azt szépen kijavítom, eszembe sem jutna nagyobb problémát csinálnom egyből

nem is térítési szándékkal vagyok itt

néha szóvá teszem, hogy milyen felekezethez is tartozom, de soha sem reklámozom, nem is buzdítok senkit erre

csak azt mondom legfeljebb, hogy olyan helyre menjenek az emberek, amit a Biblia alapján helyesnek gondolnak

fontos továbbá megjegyezni, hogy ha valaki itt a fórumon azt mondja, hogy én katolikus vagyok, vagy valamelyik ismerősöm az, nem kezdem el a "protestáns fröcsögést"

Na de könyörgöm, ez egy fórum, ahol a kérdező pont hogy a protestánsok véleményét kéri ki egy tanításról

hadd legyen már mindenkinek joga elmondani ilyenkor a saját véleményét, ami akár negatív is, és ellenkezik bizonyos felekezetek tanításaival

dehát ennyi erővel meg is szüntethetnénk ezt a témakört

2013. aug. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én nem feltétlenül mindent rád és csak rád értettem, amit leírtam, és nem háborodtam fel azon sem túlzottan, hogy egy alapvető katolikus hittételt hihhetelneül elferdítve írtál le ide, csak megjegyeztem, hogy ez már szerintem túlment egy határon. Én nem vagyok ellene annak, hogy itt a protestánsok is kifejtsék a negatív véleményüket, a kommentemben is igyekeztem őt arra buzdítani, hogy ugyan ne csak a gyakorikérdésekre szorítkozva, de igyekezzen megtalálni azt a hitet, amit ő legjobb tudása szerint igaznak gondol. Viszont azt hiszem, ha itt ilyen elferdítések jönnek föl a katolikus tanítással kapcsolatban, akkor katolikusként jogom van felhívni a kérdező figyelmét, hogy ez bizony nem a katolikus egyház tanítása.

További szép napot, dicsérjük az Urat!

2013. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!