Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tartják protestáns...

Cristo kérdése:

Miért tartják protestáns egyházak (és lehet mások is) a katolikus egyházat bálványimádónak? (tisztelet a kivételnek! )

Figyelt kérdés

(Nem vagyok túl vallásos, de ez az egy dolog nagyon zavar!) Én személy szerint katolikus vallású vagyok, de evangélikus egyházi iskolába jártam, és ott a lelkészek meg az evangélikus hittantanárok a katolikus vallást bálványimádónak tartják a templomukban lévő sok szentet ábrázoló szobor miatt, hogy ahhoz imádkozunk. Pedig ez nagyon nem így van. Nem magához a szoborhoz imádkozunk, hanem ahhoz akit a szobor ábrázol (tehát ha a szobor a Szűz Anyát ábrázolja, akkor tőle és nem a szobortól várjuk a "csodákat"). Persze az evangélikusoknál semmi nincs!


A múltkor meg osztálytársammal beszélgetve (aki baptista), azt mondta, hogy pont a katolikusok mondják, hogy ne legyünk bálványimádók és pont a katolikusok azok... (de ő nem tudja, hogy katolikus vagyok).



2013. aug. 19. 19:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De ha meg azt nézzük azért is vannak szobrok, képek stb... mert a katolikus egyház régebb óta él, mint a protestáns egyházak: a legtöbb katolikus templom a középkor és barokkban épült és akkor nagyon díszítettek mindent (külsőt-belsőt). De amúgy manapság már voltam olyan katolikus templomban, ami 2000-es év után épült, és ott már nem is volt szobor csak pár kép.
2013. aug. 19. 20:53
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a részt az Apcselből:


8,35 Fülöp beszélni kezdett, és az Írásnak ebből a helyéből kiindulva hirdette neki Jézust. 8,36 Amint tovább haladtak az úton, valami vízhez értek, és így szólt az udvari főember: "Íme, itt a víz! Mi akadálya annak, hogy megkeresztelkedjem?" ( 8,37 Ezt mondta neki Fülöp: "Ha teljes szívedből hiszel, akkor lehet." Ő pedig így válaszolt: "Hiszem, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia."

8,38 Megparancsolta, hogy álljon meg a hintó, és leszálltak a vízbe mind a ketten, Fülöp és az udvari főember, és megkeresztelte őt.


Jézus ezt mondta:

16,16 Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik.



A protestáns templomokban nem engedényezettek a szobrok, ha van is, azt sem szabad imádni.

Lehet a templom falára kitenni pl. szép képeket, ezzel nincs is gond.

Lehet kint egy kereszt is, de nem kell erőt tulajdonítani annak sem, csak hogy emlékeztessen minket arra, hogy Jézus meghalt értünk.

2013. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Nem t'om mennyire vagy belemélyülve a vallásosságba. Én hiszem, hogy van Isten, Jézust is, meg az összes személyt, amit a katolikus egyház is, de nem kell azért még regéket írogatni a Bibliából. Nem sértésből mondom...


És mi a helyzet a politeizmussal? Mindegy miben hiszünk? És más vallások (pl.: az iszlamisták vagy a buddhisták, sintoisták elkárhoznak?)


"Jézus ezt mondta:

16,16 Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik."

2013. aug. 19. 21:13
 14/25 A kérdező kommentje:

Azért hasznos ha írsz... :)

... a Bibliából.

2013. aug. 19. 21:15
 15/25 anonim ***** válasza:
32%

Mutasd meg a hittantanárodnak ezt a párbeszédet, és ő mindent helyre fog tenni.


Átváltoztatáskor a pap Jézust idézi az utolsó vacsoráról: Ez az én testem,...

Ez az én vérem,...

Ettől változik át Jézus testévé és vérévé. Nem azt mondja, hogy ez a jelképe.


A szobrok és a képek ott vannak a templomban. A szentek tiszteletét azért nevezik bálványimádásnak, mert azt hiszik, hogy akik meghaltak, azok nincsenek tudatuknál egészen a feltámadásig.

2013. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

szia

elég mély a hitem, de azért még nekem is volna mit tanulni a Bibliából

A Biblia azt állítja, hogy ezek az emberek elkároznak, ha életükben nem hallották az Evangéliumot.

De ezt a római katolikus egyház is mondja, sőt...

szerintük csak ők az egyetlen igaz üdvözítők

pedig az üdvözül aki hisz Jézus Krisztusban, mint személyes megváltójában, és megtartja a parancsolatait.

2013. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, ha itt pár válasz miatt már így egyből "megvilágosodtál" és nem szelektálsz..

Furcsának tartom, hogy pont az evangélikusok tartják a katolikusokat bálványimádónak, hiszen egy evangélikus templom már önmagában sem olyan teljesen puritán, mint egy református és több dologban nem áll annyira messze egymástól, mint a református a katolikustól. Amúgy kicsit kiakasztó, hogy egy iskolában ezt így tanítják is... Én se tanítanám, hogy a protestánsok meg sok szempontból eretnekek, mert még ha esetleg így is gondolnám, akkor se kéne diákok előtt, mert nem tudni, hogy kit bántunk meg vele. Jó lenne nem belemenni tudatlanul a másik teológiájába, én se szoktam okoskodni a predesztináció tanával kapcsolatban, mert úgysem ismerem eléggé.

2013. aug. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Íme, az én válaszom (immáron sokadszorra ezen a fórumon, Bibliai igékkel alátámasztva:

1. Imádkozni csakis Istenhez SZABAD! Nem engedi máshoz.

"Ézs 42:8 Én vagyok az ÚR, ez a nevem, nem adom dicsőségemet másnak, sem dicséretemet a bálványoknak."


2. Egyetlen egy közbenjáró van a Biblia szerint és az Jézus. Egyik szent sem fog érted könyörögni. Még az angyalokhoz sem szabad imádkozni!!!!!

"1Ti 2:5 Csak egyetlen Isten van, és egyetlen híd Isten és az emberek között: az emberré lett Krisztus Jézus."

"Jel 22:8 Én, János, hallottam és láttam ezeket. Amikor meghallottam és megláttam, leestem az angyal lába elé, aki ezeket megmutatta nekem, hogy imádjam őt.

Jel 22:9 De azt mondta: „Vigyázz! Ne engem imádj! Hiszen szolgatársad vagyok: neked is, a testvéreidnek is, a prófétáknak. Sőt, mindazoknak is, akik engedelmeskednek a beszédeknek, amik ebben a könyvben vannak leírva. Istent imádd!”


3. Honnan tudod, hogy az a szent, akihez épp imádkozol, az valóban a mennyben van? Én hiszek a mennyországban, de csakis Isten annak tudója, hogy ki kerül oda. Azért, mert a katolikus egyház azt mondta egy emberre, hogy az tuti mennybe került és szenté kiáltotta ki, az attól még nem biztos csöppet sem.


4. Miért gondolod, hogy Isten, aki a világot, az időt, a teret teremtette, nem tudja meghallgatni az imádat?


5. A Biblia arra tanít minket, hogy mi élők szüntelenül imádkozzunk a többi élő testvérért. Nem mi szabadítunk meg senkit sem a bűneitől, nem mi gyógyítunk meg senkit sem, nem mi áldunk meg senkit sem, nem mi űzünk ki ördögöket senkiből sem. – Csakis Jézus Krisztus.

Amit tehetünk: odavisszük az embereket Jézushoz

Mk.2.1-5

A közbenjáró lelkülete:

- odaviszem Jézushoz az embert – nemcsak magammal foglalkozom

- Vállalom a nehézségeket – nem kímélem magamat, időt, energiát

Jézus nem a béna hitére gyógyítja meg a beteget, hanem akik odavitték!!!

A béna meg sem tudta volna tenni. Ezt jelenti a földi közbenjárás, amit imával végzünk.


7. Mária. Valóban szűz volt, mikor fogant, ugyanakkor a Biblia azt írja, hogy a férje addig nem ismerte, amíg Jézusnak életet nem adott. Vagyis utána már éltek házas életet, mert ezt jelenti az "ismer" ige. Mária zsidóként bűnt követett volna el, ha nem fekszik le a férjével, mivel nem vonhatta meg magát egy asszony akkoriban a férjétől. Tudjuk, hogy Mária Istenfélő volt és tiszta lelkű, tehát nem maradt mindig szűz.


Ezért nem értjük mi, protestánsok a bálványokhoz fűződő bűnös viszonyt. Én vállalom, hogy megmutasd ezt a kommentem a hittan tanárodnak.

2013. aug. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
#17. Lehet igazad van, de azok sem hülyeségek, amiket most írnak. Ami történt a múltban, azon már nem lehet változtatni, ami meg még most is tart az meg úgy lesz még jópár évig. Persze természetesen szabd vallásgyakorlás van, tehát akkor megyek templomba, amikor akarok, olyan templomba megyek, amilyenbe akarok, és úgy gyakorlom a vallásom, ahogy akarom (jó azért túlzásokba se kell esni). Az egyházaknak ma már nincs olyan nagy hatalmuk: a középkorban még talán befolyással tudtak lenni a világi uralkodókra, és szinte mindent a pápa mondott meg. De volt aki azt sem tűrte: ismeri valaki a Pápaság avignoni fogságát?
2013. aug. 20. 11:41
 20/25 anonim ***** válasza:

Na emberek most aztán lesz itt leszavazás az biztos...de nem érdekel! Hadd meséljek el nektek egy nagyon rövid történetet...volt egy fiú akik evangélikus volt...megtanulta a szokásos protestáns maszlagot(Sola Fide, Sola Scriptura meg a többit) és még hitt is benne. ÁM ő ennél többet akart. Utánanézett a protestáns teológiának és rájött arra.....,hogy olyan egyszerű mint egy faék. Ezután a katolikust olvasta és elkápráztatta...az a mérhetetlen szellemi kincs amit 2000 év alatt felhalmoztak, a katekizmus és a teológia. Ez a fiú úgy döntött, hogy katolikus lesz és azóta is boldogan é. Talán már sejthettétek...én vagyok az a fiú :)

Mi a rossebért írom ezeket? Egyszerűen dühít(de komolyan) a protestáns fröcsögés amit a fórumon látok és olvasok. Ez a végtelen primitivizmus amit a ,,csakazírás" pártiak produkálnak. Sajnálom ez van! Hogy vegyek komolyan egy olyan embert aki előttem még azzal sincs tisztában amikor érveit ecsetelgeti hogy a katolikus egyház egyedüli üdvözítő erejéről alkotott tan már nem létezik jó ideje. De most komolyan! Hogyan vegyem akkor komolyan a további írásait?

Ami a legbosszantóbb az egészben az az, hogy UGYANAZOKRA az unalmas kérdésekre kell nap mint nap válaszolnom és ugyanazokra az antikatolikus állításokra kell bemásolnom a választ egy előző kérdésből(inkvizíció, Dictatus Papae, bálványimádás, szentek és Mária, Piusz és a zsidók)....hát mit ne mondjak kissé már idegesít!

Elnézést ha kissé erős voltam de rettentően idegesít ez a protestáns hozzáállás a dolgokhoz...

Ami meg a kérdést illeti: Javaslom a keresőt de mivel olyan a kedvem ezért adok egy jó linket is erről: [link]


További szép napot ill. estét!

2013. aug. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!