Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nők! Nektek vannak...

Keresztény nők! Nektek vannak feminista gondolataitok?

Figyelt kérdés

A múltkor feltettem itt egy kérdést, és úgy érzékeltem, hogy keresztény nők is válaszoltak rá. (Nevekből ítélve.)

Szerintetek összeegyeztethető a vallásotok a feminizmussal? Tehát pl. foglalkoztat titeket a kérdés, hogy legyenek papnők is az egyházban? (Még ha ti nem is akartok azok lenni.) Vagy az, hogy az alma miatt Isten azzal sújtotta a nőt, hogy a férfi kívánságait lesse szerintetek rendben van?


Félreértés ne essék, én nem akarok senkit sem eltéríteni a világnézetétől, csak kíváncsi vagyok, hogyan lehet összeegyeztetni a két dolgot. :)


2013. aug. 12. 22:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Hívő keresztény nő vagyok, és úgy gondolom, hogy a feminista mozgalmaknak vannak olyan célkitűzése, amelyek összeegyeztethetőek a hittel. Pl. szerintem ma Magyarországon a legtöbb keresztény nő elmegy szavazni, mert állampolgára ennek az országnak és él a politikai jogaival. Csakhogy a 19. század végén, 20 század elején a feminista mozgalom harcolta ki a nők szavazati jogát. Ugyancsak a feminista mozgalom küzdött azért, hogy ugyanazért a munkáért egy nőnek ugyanannyi fizetés járjon, mint egy férfinak. Még a 20 században is azonos munkakörben dolgozó férfiak lényegesen többet kerestek, mint a nők. A Biblia a helyén kezeli a nő és férfi szerepét, de a társadalmak és az egyházak nem mindig tették ezt. Pl. a középkorban tartottak egy katolikus egyházi zsinatot, ahol arról szavaztak, hogy van-e a nőknek lelke. Az eredmény: nincs. Mondanom se kell ez teljes ellentmondásban van a Biblia tanításával. A szélsőséges feminizmus nagyon veszélyes, és pont magukat a nőket teszi tönkre, de vannak évszázadok alatt berögzült társadalmi szokások, amiken lehet változtatni.
2013. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 mustafa33 ***** válasza:

Az hogy feminizmus nagyon általános fogalom, több minden érthető alatta. A 110 éves suffragettektől a mai emancipuncikig.

Egyébbként az első feminista Lilith volt az első nő. A kabbala szerint megalázónak tartotta a miszionárius pózt, ő is akart felül lenni, elvégre egyenrangú Ádámal, ő is ugyanúgy volt teremtve porból. Ám Ádám ezzel nem értett egyet. Ezért el is hagyta Ádámot és a békítő angyalokat is elküldte. Isten ezután kénytelen volt új nőt teremteni, de ezt már Ádám bordájából teremtette, ami alárendelt viszonyt jelentett.

2013. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

" A feminizmus alaphangon

elítélendő, egyenlő jogokat akarnak,

de ugyanúgy legyünk kedvesek, ne

verekedjünk, nyissuk ki az ajtót.

Egyszóval mondjunk le mindenről

amitől férfiak vagyunk, a semmiért."


Na ezekről a férfiutánzatokról beszéltem, akik csak akkor adnak, ha kapnak előtte. De hiszem, hogy egyszer ezekből is ember lesz.

2013. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13as, nekem nem az egyenjogúsággal van bajom, hanem azzal a szeméttel amit a feminizmus képvisel

Egyébként most mit nem tehetsz meg amit egy férfi megtehet? Szavazhatsz, Járhatsz egyetemre, Lehetsz cégvezető, Lehetsz politikus. Azt csinálhatsz amit akarsz de mégtöbb kéne

2013. aug. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2013. aug. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!