Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lányok között sok a feminista?

Lányok között sok a feminista?

Figyelt kérdés

2012. dec. 30. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem igen.
2012. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2012. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Magyarországon főleg nem.

2012. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem. Csak nekem vannak ilyen hülyeségeim, hogy nem bírom elviselni, ha egy férfi előttem megy be az ajtón.:D
2012. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: Hát, ha jó alakod van biztos nem. :)
2012. dec. 30. 21:10
 6/10 anonim ***** válasza:

A feminizmus kifordult önmagából és a mai értelmezése (szinte) egyénenként változik. Így a válasz a kérdésedre, attól függ mit tekintesz feminizmusnak. Én, mint nő például:

-Elvárom, hogy ugyanazok a jogok és kiváltságok illessenek meg, mint egy férfit. Értsd: járhassak rendes körülmények között iskolába, kedvem és képességeim szerint választhassak szakmát, legyen jogom szavazni és utólagos atrocitások nélkül elmondani a véleményemet bármiről.

-Ugyanakkor nem várom el, hogy férfiként kezeljenek (hiszen nő vagyok), tisztában vagyok a férfiak és nők közötti különbségekkel.

-Elavultnak és lekezelőnek tartom azt az elméletet, miszerint a nőnek a konyhában a helye. Fontosnak tarom, hogy minden ember maga rendelkezhessen az életével, ezúton senkinek semmi beleszólása abba, hogy egy nő mit dolgozik és mennyit, férjhez megy-e vagy inkább egyedül él, szül-e gyereke(ke)t vagy sem.

-Noha kedvelem az úriembereket, nem kapok hisztirohamot, ha egy férfi nem enged előre az ajtóban (megjegyzem: régen mindig a férfi ment be először, hogy felmérje, biztonságos-e a terep s csak utána engedte be a nőt), nem adja át az ülőhelyet (ő is lehet fáradt/rosszul), mert nem tartom elég nagyra ezeket a formaságokat ahhoz, hogy idegenekkel veszekedjek miattuk.

-Megvetem azt a férfit, aki testileg és/vagy lelkileg bántalmaz egy nőt.

-Megvetem azt a nőt, aki testileg és/vagy lelkileg bántalmaz egy férfit.

-Hiszem, hogy levetkőzve az állati ösztöneinket, pusztán az emberi racionalitásunkra támaszkodva, nincs különbség férfi és nő között.

-Tudom, hogy nem tudjuk levetkőzni állati ösztöneinket és pusztán az emberi racionalitásunkra támaszkodni, ezért a különbség van férfi és nő között.

Na, szerinted feminista vagyok?

2012. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem erről beszélek, néhány nőnél átbillentek a dolgok a másik oldalra, hogy például a nők jobbak, okosabbak, pl: hogy állandóan azt mondják, hogy a férfi csalja meg a nőt, hogy mindig minket tüntessenek fel rossz szinben
2012. dec. 30. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd, én sem helyeslem ezt a fajta radikalizmust és felsőbbségi érzést, de bele kell törődni, hogy minden nézet képviselői között vannak normálisak és vannak buták is. A buta az, aki mindent felnagyítva lát, szerinte van a nemek közt felsőbbrendűség. Egy normális feminista nem kezd el rinyálni, hogy az összes férfi szemét disznó és még hülye (de bezzeg a nők), mert tisztában van a nézettek, amiket képvisel és tudja, hogy ez nem erről szól.
2012. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*nézettel, bocsánat.
2012. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Meg a görög szexista is. Ezt ne feledd!
2013. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!