Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nők! Nektek vannak...

Keresztény nők! Nektek vannak feminista gondolataitok?

Figyelt kérdés

A múltkor feltettem itt egy kérdést, és úgy érzékeltem, hogy keresztény nők is válaszoltak rá. (Nevekből ítélve.)

Szerintetek összeegyeztethető a vallásotok a feminizmussal? Tehát pl. foglalkoztat titeket a kérdés, hogy legyenek papnők is az egyházban? (Még ha ti nem is akartok azok lenni.) Vagy az, hogy az alma miatt Isten azzal sújtotta a nőt, hogy a férfi kívánságait lesse szerintetek rendben van?


Félreértés ne essék, én nem akarok senkit sem eltéríteni a világnézetétől, csak kíváncsi vagyok, hogyan lehet összeegyeztetni a két dolgot. :)


2013. aug. 12. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Helló.

Nekem nincs ilyen gondolatom, mert egy normális, érett keresztény férfi pont tökéletes a férj és családfenntartó szerepre. Attól mert valaki egy idióta, még nem a feminizmus rá a válasz. Az én férjem normális és nálunk ő hordja a nadrágot.

Gyülekezetünkben volt már női lelkész, és máshol is láttam már. Ezt a részét a kérdésnek nem értem.

A Biblia csak gyümölcsöt ír, nem almát.

Továbbá Isten nem sújtotta olyasmivel a nőt, amit leírtál, ezt azok terjesztik, akik nem is ismerik a Bibliát. Itt a teljes szöveg magyarázattal, remélem meg fogod érteni:

" 1 Kor. 7,3 A feleségének [asszonynak]

adja meg a férj [amivel tartozik] a

köteles jóakaratot; [teljesítse

házastársi kötelességét feleségével

szemben] hasonlóképpen a feleség

[asszony] is [ugyanazt] a férjének.

1 Kor. 7,4 A feleség nem ura a maga

testének (szóma = személyének,

egész lényének) hanem a férje; [Az

asszony testével (szóma) nem maga

rendelkezik, (teljhatalommal) hanem

a férje], hasonlóképen a férj sem ura

a maga testének, (szóma) hanem a

felesége. [Éppígy a férfi testével

(szóma) sem ő rendelkezik,

(teljhatalommal) hanem a felesége]

1 Kor. 7,5 Ne fosszátok meg egymást,

[Ne tartózkodjatok (vonakodjatok)

egymástól] hanemha [legföljebb]

közös [megegyezéssel, egyenlő]

akaratból bizonyos ideig, [egy időre

(időszakra)]. Hogy ráérjetek a

[böjtölésre] és [időt szentelhessetek]

az imádkozásra azután ismét együvé

[egymáshoz] térjetek, [legyetek

együtt] hogy a sátán meg ne

kísértsen titeket, mivelhogy

magatokat meg nem

tartóztathatjátok. [az

önmegtartóztatás (önfegyelmetek)

hiánya miatt]"

2013. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek az első válasszal.

Szerintem a feminizmus nem összeegyeztethető a kereszténységgel. Sőt, aki szerint a kereszténység elnyomja a nőket, akkor az nem is ismeri rendesen a tanítást. A Szentírásban is egyenlőnek van kezelve a két nem. Szent Pál a házasságot Krisztus és az Egyház kapcsolatára vonatkoztatja. Azt írja, hogy a feleség engedelmeskedjen a férjének, de a férjnek viszont úgy kell szeretnie a feleségét, mint ahogy Krisztus szerette az Egyházat. No most Jézus az életét adta értünk. Ha a férjem is kész az életét adni értem (a szó bármilyen értelmében), akkor én boldogan leszek engedelmes.

A papnők léte meg nem tartozik a feminizmushoz, csak ők hiszik azt.

2013. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, a papnőkről való kérdés a katolikusokra vonatkozott. Náluk csak férfi lehet pap. A protestánsoknál lehet nő is. (Már amelyikben.)

Azt be kell vallanom, hogy valóban nem ismerem a Bibliát annyira. De ezt a dolgot a gyümölcsről, és a nő büntetéséről az iskolában szedtem fel. Lehet a tanárom is feminista volt? :D


Köszi a választ! :)

2013. aug. 12. 23:34
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nem, mert a kettő kizárja egymást. Ha feminista gondolataik lennének, az azt jelentené, hogy nem a Bibliát követnék.
2013. aug. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egy kicsit utánanéztem ennek a dolognak. Valóban rosszul emlékeztem a bibliai idézetre. Elnézést kérek, és most módosítanék. Ezt találtam: "3,16. Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselõsséged fájdalmait, fájdalommal szûlsz magzatokat; és epekedel * a te férjed után, õ pedig uralkodik te rajtad."


Szerintem az, hogy ő pedig uralkodik te rajtad elég egyértelmű. Érdekes az is, amit az első válaszoló idézett egyébként.

Szóval a kérdés az, hogy ti mint keresztény nők beletörődtök e abba, hogy a férjetek uralkodjon rajtatok?

2013. aug. 13. 00:02
 6/15 mustafa33 ***** válasza:
Te a nevekből meg tudod ítélni, hogy egy nő keresztény-e ?
2013. aug. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt a kérdést a keresztényeknek tettem fel. "Így kezdődött: Keresztények! (És utána a kérdés szövege.)" Válaszoltak, tehát feltételezem keresztények voltak. Egyéb kérdés?
2013. aug. 13. 02:19
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak annyi, hogy aki szerint a kereszténység nem összeegyeztethető a feminizmussal, az vagy az egyiket, vagy a másikat, vagy egyiket se ismeri.

A feminizmus nem keverendő össze az őrült feminista nőkkel. Az ilyenek már nem a lovon ülnek, hanem leestek a túloldalán. A feminizmus a nők egyenlőségéért harcol, néha erőszakos eszközökkel, mert akkor és ott másképp nem lehet. Az egyenlőség nem azonos a "mindenben egyenlővel" már csak a biológiai különbség okán sem. Éppen ezért, aki félreérti a feminizmust, az az egyenlőséget érti félre.

2013. aug. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az az ige amit bemásoltam elég egyértelmű, nem?

Ugyanakkor vannak olyan nők, akik nem tűrik, hogy egy férfi bármiben is beleszóljon az életébe, az ilyen hülyék, mert tök jó átadni az életem annak, akiben maradéktalanul megbízom, ahogy Istennek is. Nem mondom, hogy nem szoktam néha aggódni, de nem jellemző, mert az, aki a habzó szájú feministák szerint elnyom, az gondoskodik rólam és itt most nem (csak) az anyagiakat értem.

Bár nem vagyok elnyomva, de majd szólok neki, hogy most már igazán ideje lenne, különben hogy lesz igaza a feministáknak??????

2013. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%
A feminizmus alaphangon elítélendő, egyenlő jogokat akarnak, de ugyanúgy legyünk kedvesek, ne verekedjünk, nyissuk ki az ajtót. Egyszóval mondjunk le mindenről amitől férfiak vagyunk, a semmiért.
2013. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!