Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Istenfélelem segíthet a...

KZitus kérdése:

Az Istenfélelem segíthet a házasoknak abban, hogy hűségesek legyenek egymáshoz? Hogyan segített?

Figyelt kérdés
Jó lenne ha tapasztalatokat írnátok.

2013. júl. 10. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha az istenFÉLELEM, akkor az már régen rossz, viszont az istenHIT inkább...
2013. júl. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Végül is lehet, de az régen rossz, ha ettől lesznek hűségesek, nem pedig a szeretettől, szerelemtől.
2013. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mit értesz Istenfélelem alatt?
2013. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem az Istenfélelem kell hozzá, hanem az, hogy szeresd a párodat, és legyen önuralmad. A kísértéseket ne keresd, és ne engedj neki.
2013. júl. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én már többet nem félem az Istent, hanem szeretem. És az ő szeretete és a Szentlélek segített megmenteni a házasságunkat. De nem hűtlenség, hanem elidegenedés volt a probléma. A hűtlenség már következmény.
2013. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nehogy már csak azért legyél a pároddal, mert félsz egy láthatalan, balf×sz fószertől?
2013. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mit értesz Istenfélelem alatt?


A válaszokból úgy látom, én teljesen másat érek istenfélelem alatt.

Volt idő, amikor dicséretnek számított valakit istenfélőnek nevezni. Látom, az istenfélelem fogalmát sokan idejétmúltnak tartják, vagy legalábbis nehezen érthetőnek. Vannak, akik ezt kérdezik: „Ha Isten szeretet, miért kellene félnünk tőle?” Számukra a félelem kellemetlen, sőt bénító érzés. Az igazi istenfélelemnek azonban ennél sokkal tágabb a jelentése, nem csupán egy érzés.

Bibliai értelemben az istenfélelem kellemes fogalom:"örömét leli majd Jehova félelmében." Ézsaiás 11:3). Szívből jövő hódolat és mélységes tisztelet Isten iránt, valamint erős vágy arra, hogy ne vonjuk magunkra a nemtetszését. Magában foglalja, hogy elfogadjuk Isten erkölcsi irányadó mértékeit, szorosan ragaszkodunk hozzájuk, valamint figyelembe vesszük, hogy Isten szerint mi helyes vagy helytelen. Az ilyen egészséges félelem egy alapvető beállítottság Isten iránt, amely bölcs viselkedéshez vezet, és kerül mindenféle gonoszságot. Isten Szava találóan ezt mondja: „Jehova félelme a bölcsesség kezdete” (Példabeszédek 9:10).


Hát erre gondoltam.

2013. júl. 12. 09:55
 8/9 Mulder614 ***** válasza:
Ha eggyütt félitek az Istent,akkor nem lessz széthúzás közöttetek.Ez egy nagyon jó közös cél,ami összetart. Ezt saját tapasztalatból mondom.
2013. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szívből jövő hódolat és mélységes tisztelet Isten iránt, valamint erős vágy arra, hogy ne vonjuk magunkra a nemtetszését."


Értem.Te valóban őszintén tisztelsz egy olyan valakit,akivel szemben vigyáznod kell,hogy minden kérését teljesítsd,különben megrovásban részesít? Értem,hogy az Istenfélelem alatt nem azt érted,hogy rettegni kell tőle,de én ebben látok némi feszültséget,így viszont nehezen tudom elképzelni az önkéntes,szívből jövő hódolatot.Tehát a válaszom az,hogy nem az Istenfélelem segít,hanem az,ha mindent őszintén megbeszéltek egymással,hogy neked,vagy a férjednek nem esne jól ha megcsalás történne,de ebbe még akár az is beletartozhat,hogy megengeditek,és megbocsájtjátok a másiknak,hogy félrelép,ha ez a vágya.Persze ez is megbeszélés dolga.

2013. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!