Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van összefüggés a vallásos-,...

Van összefüggés a vallásos-, nem vallásos világnézet és a film, könyv műfaj "kedvelése" között?

Figyelt kérdés

Aki nagyon vallásos az nem szereti a sci-fit pl. Star Trek . (kivéve az UFO vallások) Inkább akkor fantasy.


Aki pedig nagyon ateista az nem szereti a fantasyt. pl. Gyűrűk Ura, Nemes István káosz regényei.

Helyette sci-fik.


Szerintetek ez igaz? Van alapja?


Kezdem én: Elsőre ahogy megfigyeltem: Igen! Általában igaz!

Köszönöm a normális válaszokat! :)



2013. júl. 8. 20:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én pl. keresztény vagyok, és a 451 Fahrenheit az egyik kedvenc regényem volt, de más sci-fiket is olvastam. Tény, hogy pl. egy Narniát vagy Gyűrűk Urát, vagy még a Szilmarillokat is jobban szeretem valamelyest...


De egyébként még szépirodalmat szoktam olvasni, tehát szórakoztató irodalomról nem túl sokat tudok beszélni. Szeretem Gerald Durrel könyveit is, vagy James Herriotét, kettejük közül kellemesebb stílusúnak találom Herriotot. Szeretem a klasszikus magyar írókat, néhány kivétellel, és sok képviselőjét a kortárs irodalomnak.


Az persze való igaz, hogy Dawkins nem kedvencem, de hát ő (valamennyire) tudományos könyveket ír, Lovelock könyveit - amik valamelyest hasonló témát dolgoznak fel - jobban szeretem. (Kettejüket csak azért írtam most ide, mert az ő könyveik is részben tudományosak, de emellett valamennyire olvasmányosak is, vagy hogy is mondjam. És mert Dawkinst aztán tényleg nem hiszem, hogy sok keresztény olvasná rajongással... =D)

2013. júl. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat! :)

Akkor következtetés ez: nem igaz.

Lehet azért mondtam, mert fizikusin ahová jártam úgy vettem észre, hogy jobban szeretik a sci-fit, és ott több az ateista meg ritkábban játszottak D&D vagy egyéb fantasy szerepjátékot.

Viszont a baráti körömben akikkel szerepjátékoztam fantasyt azok New Age vagy egyéb vallás tagjai voltak és annyira nem voltak oda a sci-fi-ért.

2013. júl. 9. 17:23
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek nincs alapja.Én ateista vagyok,és szeretem a fantasyt,de akkor ha nem túl trágár.Pl.:A Gyűrűk Urát,meg tolkien összes könyvét nagyon szeretem:)
2013. júl. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!