Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van összefüggés a vallásos-,...

Van összefüggés a vallásos-, nem vallásos világnézet és a film, könyv műfaj "kedvelése" között?

Figyelt kérdés

Aki nagyon vallásos az nem szereti a sci-fit pl. Star Trek . (kivéve az UFO vallások) Inkább akkor fantasy.


Aki pedig nagyon ateista az nem szereti a fantasyt. pl. Gyűrűk Ura, Nemes István káosz regényei.

Helyette sci-fik.


Szerintetek ez igaz? Van alapja?


Kezdem én: Elsőre ahogy megfigyeltem: Igen! Általában igaz!

Köszönöm a normális válaszokat! :)



2013. júl. 8. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hívő koromban sem szerettem a sci-fit. Most akkor mi van?
2013. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
"Általában igaz!"
2013. júl. 8. 21:08
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem egyáltalán nem igaz, még csak általában sem. Nem tudom hol figyelted ezt meg, de elég furcsa egy csoport lehetett.
2013. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Nos,én eléggé realista ember vagyok és az emberek alkotta istenekben nem is hiszek,akkor már inkább a tudomány.Viszont imádom a sci-fi és a fantasy műfajt,nem is értem teljesen hogy mi az összefüggés a kettő között (legalábbis én így látom) mert én azért olvasok hogy kikapcsolódjak,szórakozzak és ha a történet jó,akkor mindegy nekem hogy vannak e benne istenek és misztikumok vagy éppen csúcstechnológiák,mivel ugye fikció az egész :) ha ez segít akkor van egy barátom aki hasonló nézőpontú ebben a kérdésben,szóval szerintem emberfüggő a dolog :)
2013. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz .

Én ateista vagyok, könyvekben mindenevő csak igényes legyen.

Feleségem szintén, de sokkal kevesebb scifi és fantasy (válogatós).

2013. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 8. 21:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Én ateista vagyok, de szeretem mind a sci-fit, mind a fantasyt, van két haverom, akikről tudom, hogy ateisták, és ők is szeretik a fantasyt, szóval szerintem csak véletlen, hogy te ezt figyelted meg. Valószínűleg túl kicsi csoporton végeztél mérést ahhoz, hogy valósághű képet kapj.
2013. júl. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Az első lehet, hogy igaz. A bigott bibliabuvárokon biztos, hogy nem néznek Star Trek-et, a normálisabb vallásosakból, viszont simán kinézem.


A második viszont egyáltalán nem igaz. Én ateista vagyok, de kedvelem a sci-fi-t és a fantasy-t is. Kedvenc filmjeim a Star Wars és Gyűrűk ura trilógiák.

2013. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggés.

A nagyon radikális szekták tagjainál vagy a vallást szélsőségekig szigorúan értelmező embereknél megesik, hogy nagyon erős a szelekció, hogy milyen filmet nézhetnek, miket olvashatnak, de akinél ez befigyel, azoknál a fantasy is kiesik (lásd pl. anno a DnD fantasy szerepjátékot "betiltani" kívánó bigott amcsi keresztényeket, akik úgy vélték, az sátánista kézikönyv.)


A normális vallásos emberek, az ateisták, vagy agnosztikusok meg teljesen egyéni ízlésük alapján válogatják meg, mit szeretnek, mit nem.

2013. júl. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elozo valaszoloval ertek egyet.


A bigottak altalaban tartozkodnak mindenfele "vilagi", szorakoztato irodalomtol; a kevesbe szelsosegesek pedig egyeni izlesuknek megfelelo stilusu konyveket olvasnak (legyen az fantasy, sci-fi stb).


A (kereszteny) vallas egyebkent inkabb a fantasytol hatarolodik el, nem a sci-fitol. Ugyanis a Biblia szerint a varazslas sulyos bun, es Isten altal gyulolt dolog. Persze a fantasy konyvekben szereplo magianak semmi koze a bibliai boszorkanysagokhoz, de a farizeusokat ez kevesse erdekli (ld a Harry Pottert is mennyien tamadtak).


En egyebkent agnosztikus vagyok, es inkabb a fantasy fele hajlok, de amugy barmilyen egyeb mufajt is szivesen olvasok (meg vallasos temaju konyveket is - pl egyik kedvencem Kazantzakis: Krisztus utolso megkisertese).

2013. júl. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!