Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit takar az hogy az Istent...

János 3,16 kérdése:

Mit takar az hogy az Istent szellemben és igazságban imádjuk?

Figyelt kérdés

Azt mondja Isten igéje, hogy megismered az igazságot és az igazság szabaddá tesz téged.


Te szabadnak érzed magad a hitedben?



#Isten #szabadság #szellemben #igazságban
2013. jún. 30. 07:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Ma is igaz Isten népére, a keresztényekre az, ami akkoriban a zsidó népre vonatkozott:


"Az Övéi közé jött, de az Övéi nem fogadták be Őt".


A hívők közül csak nagyon kevesen imádják valóban Szellemben és igazságban az Atyát. Ezt az ŐBENNE HÍVŐ zsidóknak mondta az Úr:


"Megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket".


És egyből jött az értetlenség, hogy Ábrahám magva vagyunk (mi keresztények vagyunk, újjászülettünk), nem szolgáltunk soha senkinek. De Jézus ezt mondta:


"BIZONY, BIZONY mondom néktek, hogy MINDAZ, AKI BŰNT CSELEKSZIK, szolgája a bűnnek."


Mindenki, kivétel nélkül! Nem számít, hogy te milyen szellemi embernek gondolod magad, ha bűnt cselekszel, akkor a bűnnek vagy a szolgája. Aki pedig két úrnak szolgál, az egyiket gyűlöli és megveti!


A egyik sátán hazugsága, hogy attól, hogy valaki VÁGYIK ARRA, hogy Istennek tetsző életet éljen, hogy szentségben és tisztaságban éljen, attól ő igaz ember. A VÁGY az édeskevés! Sokan vannak, akik igyekeznek bemenni a szoros kapun, de nem mehetnek be, nem tudnak bemenni - PEDIG VÁGYNAK RÁ! A vágyakozás, az álom az visz a kárhozatba. NAGYON szoros az a kapu és NAGYON keskeny az az Út, ami az életre visz, és KEVESEN vannak, akik megtalálják azt.


Ha be akarsz menni Isten királyságába, akkor borulj le az Úr elé, és kérd, hogy Ő szabadítson meg a bűneidből. Ha ezt nem veszed komolyan, akkor nem ismerted meg az Igazságot, nem ismerted meg Jézust. Jézus nagyon radikális volt, Ő azt mondta, hogy ha a te szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt...


Ne hagyd, hogy elhitessenek azzal, hogy ha te egyszer megtértél az Úrhoz, és bűn van az életedben, akkor igaz ember vagy, mert Jézus szerint az igazaknak nincs szükségük megtérésre.


"Fiacskáim! senki el ne hitessen bennetek: AKI AZ IGAZSÁGOT CSELEKSZI, igaz az, a miként Ő is igaz"


Jézust nem lehet félvállról venni, nem lehet fél szívvel követni Őt, Ő TELJES odaszánást vár! Az Urat, a te Istenedet imádd ÉS CSAK NEKI szolgálj! Ha Isten szolgája akarsz lenni, nem szolgálhatsz a bűnnek!


Pál, amikor Jézussal először találkozott, ezt mondta Neki:


"Kicsoda vagy Uram?" és "Mit akarsz, hogy cselekedjek?"


Éld minden napodat ezzel a két kérdéssel a szívedben, és meg fogod Őt ismerni, és Ő szabaddá fog tenni téged. És ez csak a kezdet. Kérd Jézustól minden nap az Élő Vizet, és engedd, hogy a Szent Szellem vezessen, mert azok az Isten fiai, akiket Isten Szelleme vezérel a keskeny úton, a SZENTSÉG és ENGEDELMESSÉG útján!


Isten áldjon!

2013. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
a szabadság elég tág fogalom, .. én nem érzem szabadnak magam még a hitben sem! azt szokták mondani a teljes igazság oda át van, talán ott szabadok leszünk. azért írja szellemben és igazságban! itteni életben részben tud csak megvalósulni, lehetetlen teljes szabadság... talán ez is ösztönözi egy hívőt arra hogy keresse az igazságot! itt nem lehet elég tömören fogalmazni sok minden van az igazságban és a szabadságban! AZ ÉN VÉLEMÉNYEM HOGY TÖBB MINT AMIT SEJTÜNK ÉS GONDOLUNK ÉS MOST MEGTAPASZTALHATUNK! DE LÉTEZIK!
2013. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért érezheted magad szabadnak és akkor amikor "kilépsz" ebből a bukott világból, lelkileg. Nehéz és fájdalmas dolog és persze nem lesz könnyű mások miatt,de megtanultam,hogy nem másra hanem az Úr hangjára kell hallgatnom és akkor rendben lesz az utam és Vele együtt az életem. Szóval igen, szabadnak érzem magam.
2013. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen, én szabadnak érzem magam, mivel nem vagyok rabja azoknak a babonáknak, szokásoknak, melyek félelem tartanak sok embert.Ismerem Istent és tudom mi a szándéka.
2013. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Először is már az ószövetségben is többfajta imádatra volt példa.

káin, és Ábelnél is. Isten áldozatot kívánt, Káin saját esze szerint vitt engesztelést a bűnért, Ábel meg Isten akarataszerintit.

Isten elfordul a magaválasztotta istentisztelettől.

ezen be is sértődőtt Káin... Átkozott föld zöldségeti, gyümölcseit, saját,az átokból fakadóan izzadt munkájának gyümölcseivel próbálta levenni a lábáról Istent.


De ott az ószövetségi sátor, ami bár Isten akaratából volt, mégis törvény szerint áldoztak benne, de Dávid szellemből való imádata, zenés, táncos őszinte dícsérete jobban "bejött" Istennek, hiszen korábban meghalt a frigyládához érő Uzza (Sámuel 6: ) meghalt, addig Dávid az Isten szerinti sátorból a helyéről áthozatta a ládát a saját, "Dávid sátorába" amiről Isten ezt mondta:


Ámos könyve:9:11 Azon a napon felemelem a Dávid leomlott sátorát, és kijavítom repedezéseit, és felemelem omladékait, és megépítem azt, mint volt hajdanán.

Apostolok Cselekedetei:15:16 Ezek után megtérek és felépítem a Dávidnak leomlott sátorát; és annak omladékait helyreállítom, és ismét felállatom azt:


De ezeknek magyarázata az újjászületésben van!

Óember, lázadó, bűnös Ádámi természet nem kedves Isten előtt, ezért mondta Jézus Nikodémusnak:


János Evangéliuma:3:3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.


I. Péter levél:1:23 Mint akik újonnan születtetek nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek ígéje által, amely él és megmarad örökké.

Aki ebből az újonnan, Istentől született szellemből imádja Istent ,az kedves előtte.

2013. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenki kedves válaszát, látom mindenki szíve szerint írt, az a bajom, hogy annyiféleképp, lehet ezt látni, érteni, és én még "kezdő" vagyok, június 16.-án merítkeztem be. Egyenlőre ott tartok, hogy nincs más gondolatom, csak Ő éjjel nappal, és olvasom a bibliát, nagyon szeretek Vele lenni...
2013. júl. 1. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!