Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit takar az hogy az Istent...

János 3,16 kérdése:

Mit takar az hogy az Istent szellemben és igazságban imádjuk?

Figyelt kérdés

Azt mondja Isten igéje, hogy megismered az igazságot és az igazság szabaddá tesz téged.


Te szabadnak érzed magad a hitedben?



#Isten #szabadság #szellemben #igazságban
2013. jún. 30. 07:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Mindenképpen szabad és korlátok nélküli az életem. üdv: egy ateista
2013. jún. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó-e az, ha semmilyen korlátja nincs az embernek?
2013. jún. 30. 07:45
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Szeretem a Biblia erkölcsi tanításait, szeretem a tiszta lelkiismeretem, ami ajándék ebben a mocskos világban és elsősorban szeretem Uram, aki adott mindent. Nem győzök érte hálás lenni.
2013. jún. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%

Szabadnak és korlátok nélkülinek érzem magamat vallás nélkül is.Ez nem azt jelenti, hogy olyasmi, amiben hinnék, de ez nem egy vallás.


És szerintem nincs semmi baj azzal, ha nincsenek korlátaid.

2013. jún. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*hogy nincs olyasmi
2013. jún. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ateistaként sem mondhatod magad igazán szabadnak, hisz, beleszületsz egy éltbe, adott helyen, adott körülményekkel, az országod törvényei és politikája, igencsak korlátoz,jön egy betegség, pl: rák, és te mondjuk nem tudod megfizetni a legújabb gyógymódokat....stb...ezért kérdezem mi lehet a szabadság? Talán félelmek nélkül élni?
2013. jún. 30. 08:10
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem az a korlátok nélküliség, hogy szó szerint bármit megtehetsz.Ilyen alapon az ember sosem volt igazán szabad, mert törvények mindig léteztek.

Inkább úgy kell élni, hogy ne akarj túlmenni a korlátokon.Nem a sajátjaidon, hanem azokon, amik mindig ott vannak, például a törvények.Ilyen keretek között ha bármire képes tudsz lenni, akkor vagy korlátok nélküli, de ez csak rajtad múlik.

De ez csak az én nézőpontom.

2013. jún. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Itt nem fogalmi igazságról van szó, vagyis nem arról, hogy egy-egy eldöntendő témát illetően, neked vagy nekem van-e igazam, hanem arról, hogy az embert a dolgokról alkotott saját fogalmai és képei, gondolatai tartják fogva. A szabadság ebben a vonatkozásban azt jelenti, hogy te és a gondolataid szétváltok és szabaddá válsz a saját elmédtől.

2013. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kzs ***** válasza:

@ Pietrosol


Már ne is haragudj, de amit írtál, az nem a SzentÍrás üzenete, hanem csak filozofálás.

----------

@ Pietrosol és Kérdező


Az hogy Istent szellemben és igazságban imádjuk, az annyit jelent hogy

1. A Szent Szellem Kenete alatt

2. Igazság=Isten Igéje (ami a SzentÍrás) imádjuk Istent.

---------------

"megismered az igazságot és az igazság szabaddá tesz téged."


Az a hit, ami a SzentÍrásra (és természetesen Isten Szellemére) támaszkodik, képes megszabadítani olyan elnyomásoktól, amit a világ gyakran teljesen természetesnek vesz (mint pl. dohányzás, szexfüggőség), viszont Isten akaratával egyáltalán nem fér össze.


Van amiből könnyebben megszabadul az ember, másból már nehezebben. Lényeg, hogy szabadnak is kell maradni, mert sokszor eshet az ember a Sátán kisértésébe.


Hogy szabadnak érzem-e magamat?

Istené a dicsőség, hogy sok mindenből megszabadultam, és ezeket végérvényesen le is tudtam tenni. Viszont nekem is vannak olyan visszatérő gondolataim, amik nem jók.

Amiket Isten Igéje bűnnek nevez.


De teljesen biztos, hogy le tudom tenni ezeket is: no nem a magam erejéből, hanem kizárólag hitbeni megújulás által.

2013. jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pietrosol ***** válasza:

kzs!


Nem haragszom. Neked megmondják, hogy mi a szentírás üzenete, én pedig kiásom és megélem.


Gondolkodj el azon, hogy van-e nagyobb szabadság annál, mint amikor felfedezed, hogy nem kell azonosulnod a gondolataiddal vagy mások gondolataival, dogmákkal, világnézetekkel, izmusokkal?


Csak azért, mert jelen állás szerint valaki más evangélium elképzelésével, gondolatával azonosultál. De én ezért nem kiabállak meg, legyen ahogy akarod.

2013. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!