Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtt nincs nemi...

Házasság előtt nincs nemi élet. Van itt valaki, aki ebben a szellemben várta az esküvőjét?

Figyelt kérdés

A családi kapcsolatokban feltettem a kérdésemet, máshogy megfogalmazva:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__3..


De nem jött olyan válaszoló, akitől tudtam volna kérdezni.

Hátha itt majd jön.


2012. aug. 30. 13:20
 1/6 yuda ***** válasza:

Elolvastam a másik oldali kérdéseidet, de csak megerősíteni tudom a rengeteg válaszadódat.

Én is óvaintelek egy 3x elvált pasitól.

Egyszer OK, előfordul, de komolyan elhiszed, hogy minden esetben más volt a hibás?

Ne legyél ennyire naív szerintem. te lennél a negyedik neki.


Azt kell megértsd, hogy legtöbb ember finomítja, szépíti a hibáit, és kizárólag akkor kapnál objektivitást, ha megkérdeznéd a másik felet. Ezt feltehetőleg nem teszed meg, ezért méginkább legyél óvatos és oszd el kettővel amit állít magáról.

Segédlelkész?! hmm... Jó kis segédlelkész lehet- és nem akarom bántani a reformátusokat, de lehet ők is jobban válogathatnának, mert ez nem túl jó bizonyság.


Mond el akárkinek, hogy egy olyan pasi hajt rád, aki negyedjére akar nősülni. 100 %-ban mindenki óvatosságra fog inteni, vagy inkább lebeszél.

Statisztika, hogy minél több kapcsolata van valakinek, annál rövidebb ideig fog tartani neki a következő.

Ez statisztika, nem érdemes ezzel vitázni, bár lehetnek kivételek, de többségében mégis így van.


Egyébiránt pedig, ha valaki komolyan vallásos, nem fog elvenni olyan embert, aki nem az. Erre vannak bibliai javaslatok, úgyhogy ennyit a pasid komoly vallásossságáról és ezzel nem téged akarlak bántani, hanem ez is őt jellemzi.

Nyilván a szerelemtől nem látsz tisztán, úgy gondolom.

Lefogyni pedig saját akaratodból fogyj le, ne valaki miatt és legyen egészséges célod. Például, hogy egészséges öregkort élj meg, mert elhízva kevesebb az esélyed. Jobb kondid lesz, könnyebb lesz a lépcsőzés, vagy simábban eléred a buszt, nem kell vérnyomás gyógyszereket szedned..stb.-és jobban fogsz kinézni.

Szemüveget pedig, ha zavar, lecseréled lencsére. Pikk-pakk megvan és nem látszik.

2012. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én így vártam. 25 F

De azok után, amit leírtál, én nem javasolnám, hogy menj hozzá feleségül!

2012. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ava87 ***** válasza:

Nem olvastam (még) el a linkelt kérdést, csak az eredetire válaszolok: én így mentem férjhez :) De azért ez így kicsit sántít, én korábban éltem nemi életet, viszont a férjem meglehetősen vallásos, így az esküvőnk előtt nem nem történt semmi. Én ezt elfogadtam, és kicsit sem bántam, hogy így van.

Amúgy mi az, amit kérdezni szeretnél?

2012. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ava87 ***** válasza:

Na jó, elolvastam, itt szerintem is van valami sumákság... De hát te ismered, nem én, nekem minden esetre kissé fura ez az egész. Nem mintha az én házasságom ne kezdődött volna furán :D Lehet, hogy ez is csak leírva furcsa, nem tudom. De azért gondolkodj még a dolgon.

Nekem az egészben ez a telefonszex téma sántít a legjobban, ezt mégis hogy kéne elképzelni? Mármint ne azt magyarázd meg, hogy mi az a telefonszex, azt értem, de ez most így komoly? Nekem ez kissé ellentmondásos.

2012. aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, mi mindketten kitartottunk, és 100%-ig megérte. A te esetedben nekem kicsit gyanús az, hogy 3x elvált... ez mindenesetre nem valami biztató körülmény. Abszolút támogatom azt, hogy várjatok a szexszel az esküvőig, illetve egyáltalán ne szexelj senkivel házasság előtt vagy azon kívül, de ettől függetlenül aki háromszor elvált, azzal könnyen lehet, hogy valami nem százas.
2012. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Én még nem olvastam el a válaszokat, de szerintem bűn a házasság előtti nemi élet, ebben a kategóriában, már többször is kifejtettem véleményem erről.


A lényeg az, hogy szerintem ha tényleg szerelem a köbön, akkor tudtok/tudnotok kéne várni. Ellenben nem tanácsolom, hogy csak ezért legyen pár hét után esküvő, majd elválás. A szerelmi kapcsolatoknak manapság van két szélsőséges oldala:

- Első találkozásnál szex, aztán majd meglátjuk mi lesz. Ezzel a módszerrel az ember teljesen kiég, és a tizedik partner már nem teljesen ugyanaz. Ezek is szoktak házasodni, de a kapcsolatuk nem érzelmi alapú. Legtöbbször azonban nem jutnak el az oltárig.

- Nincs szex esküvő előtt, de direkt ezért hamar összeházasodnak. Ez már egy fokkal jobb, de nem sokkal. Ilyen házasságok szoktak 2-3 év után véget érni.


Azt tanácsolom, hogy először ismerkedjetek. Ez a három elválás nekem gyanús. Szerintem az előző három nője ilyenből volt. Ha tényleg 100%-ig biztosak vagytok benne, hogy szeretitek egymást, még pár hónap elmúltával is, akkor házasodjatok össze. Egyesek éveket várnak mások nem, ez személyiség függő, meg nemi vágy függő. (természetesen most csak azokról beszélek akik vártak)


Ismerek olyan hívőket, akik úgy hiszik nem bűn, a házasság előtti nemi élet, de még ők is azt tanácsolják, hogy előtte meg kell ismerni egymást, és csak akkor szabad elkezdeni, amikor biztosak vagytok benne.

2012. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!