Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mormon fiúk, akik befejezték...

A mormon fiúk, akik befejezték missziójukat csak és kizárólag szűz lányt vehetnek el akár Magyarországról? Kötelező hogy a választottjuk szintén mormon legyen?

Figyelt kérdés
Ismerek egy mormon fiúk aki nagyon tetszik.És arra lennék kíváncsi hogy kötelező szűz lányt találnia maga mellé vagy találhat olyan párt is aki mondjuk már nem szűz de képes lenne az életvitelén változtatni a mormon fiú miatt?!

2012. aug. 17. 07:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem direkt parancs, törvény nincs arra, hogy csak egy szűzzel szabad házasodniuk, inkább arról van szó, hogy ezt az értékrendet tanulták, és értelemszerűen ők is már csak így akarnak házasodni.

Amit személy szerint tökéletesen meg is értek, hiszen ki akarna olyan almát enni, amibe már más is beleharapott?

Persze egyéni körülmények - szerelem és hasonlók - könnyen felülírhatják ezt, de arra nem érdemes alapozni.


Ezen túl meg szerintem ne vedd fel a mormon vallást senki kedvéért sem.

2012. aug. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Mormon vallást nem szeretném felvenni mert ugye nem kötelező mormonnal házasodniuk.Csak ara lettem volna kiváncsi h kötelező e szűz lányt választaniuk.
2012. aug. 17. 07:32
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Az elsővel én azért egyáltalán nem értek egyet. A párválasztás egy életre szól, mégsem arról van szó, mint az almaevésnél.

Elvehet az ember egy éretlen szűz lányt, akinek néhány év múlva eszébe juthat, hogy mennyi mindenről maradt le, és majd akkor kezd el "élni". Megcsalhat, elhagyhat stb. Értem én, hogy mi a motiváció abban, hogy szűz lányt vegyünk el, de azért az sem éppen egy életbiztosítás.

Én most nem azt mondom, hogy vegyen el az ember valami ócska ribizlit, akit már több százan felpróbáltak, de azért csak racionálisabb feleségnek egy legalább 24 éves nő, vagy néhány évvel idősebb. Annak már jó eséllyel benőhetett a feje lágya, és talán már inkább tudja mit akar, mit vállal. Ha viszont ennyi idősen még nem volt kapcsolata, az már inkább lehet probléma, hogy vajon miért is nem. Illetve ha volt néhány kapcsolata, attól meg éppen nem lesz semmi baja, sőt...


Elnézést az offért, első hozzászólóra reagáltam csak, férfiként.

2012. aug. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"...hiszen ki akarna olyan almát enni, amibe már más is beleharapott?"


Én speciel azt szeretem a legjobban, ha valaki már beleharapott az almába, olyan finomabb íze lesz és jobban is esik. Lehet ez egy picit perverzió...

2012. aug. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Azt sem értem, hogy én már több száz nőt felpróbáltam, miért is van akkora különbség férfi és nő között, hogy egy nőben már sokan jártak. Mitől lenne más, mint én?
2012. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem a szűz lány és esetleg hozzá a szűz fiú párosítás esztétikailag tényleg vonzó egy ruhabolt kirakatát szemlélve.A lány tapasztalatlan a fiú is tegyük fel abból az álomból hamar felébredés lesz. Az ima nem lebecsülendő az én értékrendemben csak az kevés arra hogy két embert egy életre egymás mellett tartson. A mormon fiúk missziója sem az életre felkészülést hivatott elmélyíteni bár én ilyen családot nem ismerek de csak akkor táborozzál le a fiúnál ha vonzónak találod a puritán életformát és ezt szó szerint értsd.
2012. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem.köszönöm szépen.várom a további válaszokat is.
2012. aug. 17. 10:06
 8/17 anonim ***** válasza:
Mit jelent konkrétabban, részletesebben a "puritán életmód" a mormonok esetében?
2012. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azt azért jó ha tudod, hogy a mormon vallás többnejűséget hirdetett.

A mormon vallás Utah államban volt nagyon elterjedve. A többnejűség miatt nem akarták bevenni őket az USA tagállamai közzé, ezért a mormonok végül lemondtak a többnejűségrőlt inkább, csakhogy csatlakozhassanak.


Ha ez a külső kényszer akkor nem lett volna, akkor a mai mormonoknak is több felesége lehetne ma. Lehet, hogy épp a te párod is magad mellé venne akkor 1-2 asszonyt még később. A vallás felsőbbrendűségén azért nem árt ha elgondolkodsz.

2012. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 homo ludensz ***** válasza:
A puritán életformán azt értettem hogy erősen leredukált életet élnek lemondás több általunk megszokott dolgokról. Alapításuk óta a világon előkelő vagyont gyűjtöttek amit jegyeznek is a gazdasági életben. Sok kicsi sokra megy.
2012. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!