Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mormon fiúk, akik befejezték...

A mormon fiúk, akik befejezték missziójukat csak és kizárólag szűz lányt vehetnek el akár Magyarországról? Kötelező hogy a választottjuk szintén mormon legyen?

Figyelt kérdés
Ismerek egy mormon fiúk aki nagyon tetszik.És arra lennék kíváncsi hogy kötelező szűz lányt találnia maga mellé vagy találhat olyan párt is aki mondjuk már nem szűz de képes lenne az életvitelén változtatni a mormon fiú miatt?!

2012. aug. 17. 07:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nincs olyan parancsolat vagy szabály, hogy csak mormon vagy csak szűz nőt vehetnek el. Nyugodtan elvehetnek más vallású nőt is, akár olyat is, aki már nem szűz. De mivel templomi házasságot csak olyan pár köthet, amelynek mindkét tagja mormon, nem valószínű, hogy lenne esélyed nála. Aki missziót szolgál, annak általában elég erős a hite ahhoz, hogy templomi házasságot szándékozzon kötni.
2012. aug. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Még az előző válaszolóknak: a puritán életformát nem tudom, hogy érted, mert szó sincs ilyesmiről. A mormonok autóval járnak, villannyal világítanak, gázon főznek, stb. Szerintem te kevered a szezont a fazonnal.
2012. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 mustafa33 ***** válasza:
0%
Szóval álszentek, te legyél szűz, de ő lehet hogy téged egy másik nő mellé visz. Hogy hivatalosan egy felesége van, a többivel pedig vallása szerint él az belefér.
2012. aug. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 homo ludensz ***** válasza:
Autóval járó ismered te az eredeti Jozsef Smith féle aranytáblákon megtalált jegyzetek tartalmát? Négy táblát már megnyitottak és elolvasták.Nos amennyire én ismerem abban nem a túl nyitottság a világra és annak minden csillogására van rávésve.
2012. aug. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A férjem is mormon volt, amikor megismertem (még mindig az), én pedig nem voltam sem mormon, sem szűz. Az egyház nem szól bele a párválasztásba, sem az egyházon kívüli házastárs életébe. A mormonok például nem ihatnak kávét, teát (amiben teafű van) és a férjemet nem zavarta (és az egyházat sem), hogy én iszok. Viszont az egyik legfőbb tanításuk az, hogy a család egy szentség és nagyon fontos az életben. Ha ez az én értékrendemmel nem egyezett volna, valószínűleg nem tudnánk együtt élni. Sőt, vannak olyan tanításaik (tizedfizetés, templom látogatás), amit csak akkor tehetnek meg, ha a nem mormon házastársuk ehhez írásban hozzájárul. Mert az egyház azt vallja, hogy az tanításaik nem állhatnak egy házaspár közé, a család mindenekfelett.
2012. dec. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
mustafa33, te ezt a hülyeséget honnan szeded? Volt az egyház történetében egy rövid idő, amikor engedélyezték a polgámiát, de ez több mint 100 éve tilos. Nem lehet sem hivatalosan, sem az egyház szerint több feleségük! Utoljára kb. 80-100 éve történt meg, hogy egy férfit összeadtak a második feleségével és az akkori próféta utasítására lerombolták a templomot ahol történt, mert ezzel megszentségtelenített hely lett.
2012. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 mustafa33 ***** válasza:

utolsó, éppen a minap néztem erről egy filmet valamelyik natural geogr. csatornán. egyébbként a mormon titkos többnejűségről a neten bőven van anyag. és miért lennének jobbak mint a török muszlimok, akiknek szintén tilos, mégis gyakorolják?

[link]

2012. dec. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!