Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nővérem férje dühös ateista....

A nővérem férje dühös ateista. Mióta megtudta, hogy katolikus lettem, az összes dühét ellenem fordította. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én szeretem őket, de olyan gyűlölettel és előítélettel beszél a családomról (keresztények) és rólam , hogy nem tudom elviselni. Meg akarom szakítani a kapcsolatot, de hibásnak is érzem magam, mert nincs bennem elég szeretet.
2013. jún. 23. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

szakítsd is meg

és nem az a hiba hogy nincs benned elég szeretet..

2013. jún. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

hát erről eszembe jutott egy ige


"Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket.

15,19 Ha e világból valók volnátok, a világ szeretné a magáét, de mivel nem e világból valók vagytok, hanem én választottalak ki titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.

15,20 Emlékezzetek arra az igére, amelyet én mondtam nektek: Nem nagyobb a szolga az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak, ha az én igémet megtartották, a tieteket is meg fogják tartani.

15,21 De mindezt az én nevemért teszik veletek, mert nem ismerik azt, aki elküldött engem.

15,22 Ha nem jöttem volna, és nem szóltam volna hozzájuk, nem volna bűnük, most azonban nincs mentségük bűneikre.

15,23 Aki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

2013. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Megbeszélni nem próbáltátok? Nekem ez a "dühös ateista" kifejezés annyit sugall, hogy nem ért egyet veled és Te rögtön megsértődtél erre. Szerintem beszéljétek meg, hogy nem beszéltek erről a témáról. Az ateista nem azt jelenti, hogy gyűlöl minden vallásost.
2013. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Pontosan milyen szituációban dühödik be, vagy dühödt be először?


Már meglát és neked esik?

Megtudta, hogy keresztény vagy és neked esett?

Szóba került a téma és agresszíven védte az álláspontját?

Szóba került a téma és határozottan védte az álláspontját?

Gyakran szóba hozod a témát és elutasító veled?

Gyakran szóba hozod a témát csak, hogy meggyőzd?

2013. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Ne érezd magad hibásnak.Ezzel csak rontasz a helyzeten.A szeretet az önszeretettel kezdődik(de parancsszóra ezt sem lehet).Ha ez megvan benned elegendő mértékben,sokkal könnyebben adsz belőle a másiknak is.Szerintem kérdezd meg tőle,mi a problémája voltaképp.Ha elmondja,hogy utálja az egyházat,meg a keresztényeket,mert képmutatóak,stb...akkor kérdezd meg,hogy te/és családod konkrétan mivel ártottatok neki.Ha pozitív példát mutatsz neki,hátha megnyugszik.
2013. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóba került a téma, és azt mondta, innentől kezdve megváltozott a véleménye rólam, mert a katolikusok lenézik az ateistákat és én is biztosan lenézem, és kioktatom. (az Ótestamentum keletkezéséről beszéltünk)

Engem az általánosítása bántott leginkább, meg folyton jött a KDMP-vel és a politikával, meg azzal, hogy az ateizmus be fogják Magyarországon tiltani és akkor neki menekülnie kell. Vannak ateista, ezoterikus, stb ismerőseim, akikkel nagyon jól elvagyok. Ő szerintem más fájdalma miatt dühös, de ezt még magának sem vallja be. De akkor is támad, személyeskedik, politizál.

2013. jún. 23. 20:25
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

"meg azzal, hogy az ateizmus be fogják Magyarországon tiltani és akkor neki menekülnie kell."


Jujj, ez azért kicsit túlzás. :D


Akkor igazad lehet, hogy más baja van és rajtad tölti ki a keserűségét. Próbálj rákérdezni nála.

2013. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Házassági válságban vannak. Én sajnálom őket, a kérdés, hogyan viszonyuljak most hozzá, ha bánt engem és a családomat.
2013. jún. 23. 20:37
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem neki valami más problémája van, és ezt a vallási kérdésekre vetíti ki. Egy átlag ateista nem gyűlöli a vallást, hívőket, stb. Ha igen, akkor az már más kategória. Ő a benne lévő feszültséget vezeti le gyűlöletként, aminek nála a kereszténység lett a célpontja (ahogy utaltál is rá).


"hibásnak is érzem magam, mert nincs bennem elég szeretet."

Nem változtathatsz meg mindenkit, főleg egycsapásra. Annyit tehetsz, hogy ignorálod, vagy esetleg barátságosan válaszolsz neki, nem veszed fel a kesztyűt. Világi kérdésekbe ne keverd bele a vallást. Ha tudományról van szó, fogadd el, amit mond. Ha szerencséd van, előbb-utóbb rájön, hogy nem vagy fanatikus bigott.

(Egy ateista.)

2013. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Én azt tudom javasolni, hogy te legyél türelemmel és viselkedj civilizáltként. Mondd meg nyugodtan és világosan, hogy szeretnéd, ha tiszteletben tartaná a te és a családod hitét, hiszen biztos neki se esne jól, ha az egész családját pocskondiázná valaki csak a világnézete miatt.

Ha tényleg durva a helyzet, akkor kerüld el, mert ha nem lehet vele kulturáltan beszélni, akkor ne tedd ki magad ennek a helyzetnek fölöslegesen.

Ha nem lenne dühös, akkor meg azt mondanám, hogy tanulj sokat és légy jó vitapartner! De aki ennyire beszűkült, azzal kár vitába bonyolódni, mert nem fogod tudni meggyőzni úgysem. Jobb inkább az ilyen helyzeteket elkerülni.

2013. jún. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!