Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók azért várják a...

A zsidók azért várják a Krisztust még mindig mert nem hisznek az Újszövetség könyveiben, hogy azok Istentől valók? Tehát ők másfajta Újszövetségre várnak mint ami már megtörtént?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 13:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy az első idézetből kimaradt az első mondat. Természetesen ez is hozzá tartozik: "Abban az időben a vetéseken át haladt Jézus szombatnapon; tanítványai pedig megéheztek, és kezdték a kalászokat tépni és enni." (Mt 12:1)

Így kerek, és teljes! :)

2013. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves Csaba!


A szombat igazi tartalma:


"... hat nap alatt teremtette a Világot és a hetediken MEGPIHENT és MEGSZENTELTE azt" - MEGPIHENT - ebbôl a bölcsek azt vezették le ( elég logikus ), hogy Sabbatkor nem szabad semmit VÁLTOZTATNI."


MEGSZENTELTE - vagyis nem szabad SEMMIT, ami HÉTKÖZNAPI.


( Ha zsidóval beszélgetsz, tapintatlanság Megváltóról beszélni, mert akkor a zsidó kénytelen lenne kérdezõsködni, amivel a v´wgén megbántana hitedben, ami tereszetesen a zsidónak nagyon rosszul esne :)

Lehet bebszélgetni olyasmirõl, ami mindkét vallásnak része, de bármelyik részrõl nem okos dolog olyasmit szóbahozni, amit a másik nem fgadHAT el, mert a vallásának alapjai az ellenkezõt mondják.

Én sem bálványimádózok le senkit, akkor sem, ha némelyik nem túl okos hittestvérem megteszi. )

2013. júl. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Girgoy ***** válasza:

Kedves neddudgi (de bárki más izraelita is válaszolhat)!


Engem az foglalkoztat, hogy a zsidók elgondolkodtak-e már a következőn, ami Jézus Krisztus egyik központi tette: Az Euchrisztia/Oltáriszentség alapítása.


Mert nézzük csak a párhuzamokat a bűnbeesés történetével, amit mindketten elfogadunk.


1. A bűnbeesésben központi szerepe van a fának és az evésnek.

A megváltásban szintén központi szerepe a fának (kereszt) és az evésnek (Eucharisztia)


2. A bűnbeeséskor az Úr azt mondja, hogy ha ebből eszel, meghalsz. De az ember akkor még nem látott halált, viszont jobban hitt a látható dolognak, hogy ehető a gyümölcs, és nem bízott az Úr szavában.

Az Úr Krisztus azt mondja: "A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon." Jn 6: 54. Most már lát az ember halált, de hinnie kell Istenben, aki most azt mondja: ha ebből ezsel, élni fogsz. Az ember a bukáskor a látható dolgokra helyezett nagyobb hangsúlyt, most úgy gyógyul meg, hogy a láthatatlan felé fordul! A földi messianizmus nem gyógyítja meg az ember bukását gyökereiben!


Ha csupán ennyit nézünk és ezt meg is értjük, akkor szerintem fölösleges egyéb részleteken vitatkozni. Ha Krisztus pont a bűnbeesést gyógyította meg az emberrel azzal, hogy pontosan ellentétes irányba fordította az embert az Eucharisztia szentségével, akkor Ő tényleg a Megváltó, mert tényleg képes meggyógyítani az ember bukását (hizsen az ember lelkében az Eucharisztia hittel történő vétele a hozzá fűződő ígéretekkel pont ellentétes hatást ér el, mint ami a bukáskor lejátszódott az emebrben!) és tényleg képes üdvőzíteni az embert! Ha valaki pontosan a bukást fordítja visszaájára ez emberben, az Isten küldötte, azt az Atya ruházta fel ezzel a hatalommal!


(Mégegy "apróság": ha Isten szent, akkor nem várható el, hogy ha szenvedésnek teszi ki az embert - pedig hatalmában áll, hogy egy totál kellemes világot teremtsen - akkor ezt a szenvedést Ő Maga is vállalja! Krisztus minden tettével azt hirdeti, hoyg Isten szereti az embert! Isten a bukás után azt is mondhatta volna, hoyg jól van, ember, a halált választottad, itt a vége a történetnek, még a Szentírás sem születik meg. De nem: Ő megmenti az embert és ebben elmegy a végsőkig, Ő maga is meghal a mi halálunkkal, mert teljhatalmú és Nála senki sem jobb!)

2013. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Girgoy ***** válasza:
....az Ő maga is vállalja után kérdőjelet akartam tenni van és nem !-t. Vagyis: Ha Isten jó, de szenvedésnek teszi ki az embert, nem várható el, hogy a szenvedést Ő Maga is vállalja?
2013. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A zsidók közül is vannak keresztények,ök elfogadják Jézust.Akik nem fogadják el,azok azért nem,mert a Tórához annyira szó szerint ragaszkodtak.S mivel a törvényeik szerint "Àtkozott Isten elött aki fán függ"(5 Mózes 21-23),így nem fogadhattak el valakit,akit megfeszítettek,ráadásul a városon kívül.

Jézusnak átokká kellett válni értünk,hogy megmentsen bennünket a bün átkától (Galátzia 3/13).Valamint

nem teljesítette az elvárásaikat(amit ök szerettek volna),hogy hatalommal,gazdagsággal jön el,és csak a papokhoz.Ezért várják még most is.

2014. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!