Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért hagy ennyi minden...

Isten miért hagy ennyi minden rosszat megtörténni?

Figyelt kérdés

Ismerősökkel ha vitatkozunk a vallásról mindig felmerül, hogy na de akkor miért történik ennyi rossz dolog a világon? Én hívő vagyok, hiszen érzem sokszor Isten közelségét, és nem csak beképzelem magamnak :))

Pl. ma mesélte valaki, hogy van egy kisgyerek aki betegen született, és nem is éri meg a felnőtt kort, és egész életét a kórházban kell töltenie. Már fel is akarta adni, nem fogadott el ételt, de szülei meg az orvosok nem hagyták...

Szóval Isten miért engedni ezeket ha jóságos?


Ui: ne írjon senki provokatív, gyűlölettől fröcsögőndolgokat... És azt sem fogadom el, hogy "haha látod nem létezik az Istened"... Szeretnék magyarázatot, akármit is írtok...


2013. jún. 21. 14:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Minek osztod itt az észt nekünk, ha arra sem vagy képes, hogy elolvasd a 3. hozzászólást? Semmilyen kifürkészhetetlenségről sincs szó, a vitakérdés Isten és Sátán közt világos és egyértelmű minden igaz keresztény számára."


Most akkor nem Isten az egyetlen és igaz Úr? Akkor a Sátánnak hogy lehet hatalma? Akkor ő hatalmasabb Istennél? Elolvastam, köszönöm. "Biztos alapos oka van, hogy miért nem teszi ezt meg".

Egyébként ha nem jöttél volna rá az előző válaszomból, nem hiszek ezekben(a felettébb primitív) mesékben. Ha létezNE is egy Isten, az akkor is egész más lenne, mint a keresztény istenkép. Meglátszik rajta, hogy végtelenül egyszerű, emberi agyszülemény. De persze a tudatlanság áldás, sajnos ezt én is tudom, mióta nem hiszek Istenben. Régen hittem, elég sokáig, bármily furcsa is lehet. És őszintén irigyellek titeket, amiért tudtok hinni.

2013. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
39%

"Most akkor nem Isten az egyetlen és igaz

Úr? Akkor a Sátánnak hogy lehet

hatalma? Akkor ő hatalmasabb Istennél?

Elolvastam, köszönöm."


Dehogy olvastad, vagy legalábbis elég figyelmesen bztos nem, hiszen akkor nem értetlebkednél ezekkel a kérdésekkel. De akkor rövidre veszem, hogy megértsd végre. Sátán nyilvánosan kétségbe vonta Isten uralkodási jogát a teremtményei felett. Azt mondta, hogy jobb az embernek egyedül, nincs zsükség a teremtőre? Ha szerinted erre Isten erte fogta volna és elpusztította volna Sátánt, akkor nem maradt volna lógóban néhány kérdés? mondjuk hogy nem e Sátánnak volt igaza? Jehova megengedte, hogy bebitonyítsa az ördög az igazát, ehez azomban időt kellett adnia nekim Mi most pontosan ennek az időnek a végénél járunk, röviden ennyi.


" Egyébként ha nem jöttél volna rá az

előző válaszomból, nem hiszek ezekben

(a felettébb primitív) mesékben. Ha

létezNE is egy Isten, az akkor is egész

más lenne, mint a keresztény istenkép."


De, rájöttem, hogy nem hiszel Istenben, ahogy arra is, hogy nem Ismered őt kellő képpen ahhoz, hogy meg tudd ítélni, hogy milyen Isten ő valójában.

2013. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Na, ezt hívják belemagyarázásnak.


"De, rájöttem, hogy nem hiszel Istenben, ahogy arra is, hogy nem Ismered őt kellő képpen ahhoz, hogy meg tudd ítélni, hogy milyen Isten ő valójában."


Hidd el, elég csalódás és veszteség ért az életben ahhoz, hogy megtudjam ítélni. Te is csak azért vagy még ilyen 'lelkes', mert nem ért igazi veszteség.

2013. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
7%
13.-as szívből sajnállak, imádkozom érted.
2013. jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

"13.-as szívből sajnállak, imádkozom érted."


Hű, de rendes vagy! Kár, hogy ilyen álszentek vagytok, különben még meg is köszönném.

2013. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

"Hidd el, elég csalódás és veszteség ért az

életben ahhoz, hogy megtudjam ítélni. Te

is csak azért vagy még ilyen 'lelkes', mert

nem ért igazi veszteség."


Na pont erről beszélten, pont ezt írtam le, hogy nem Isten a felelős a mai világ állapotáért, hanem részben az ördög és részben az ember, miért olyab nehéz eszt megérteni?

2013. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Na pont erről beszélten, pont ezt írtam le, hogy nem Isten a felelős a mai világ állapotáért, hanem részben az ördög és részben az ember, miért olyab nehéz eszt megérteni?"


Nem nehéz megérteni, egyszerűen nem tudom elfogadni, mert annyira meseszerű az egész. Mintha egy 'jó kifogás' akarna lenni. De mindegy is, úgysem tudjuk meggyőzni egymást(mondjuk én nem is akartalak, csak kifejtettem a véleményem).

2013. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én csak azt írhatom le, amit a Biblia tanít, az, hogy te ezt elfogadod igaznak, vagy épp csak egy mesének tertod, már nem az én dolgom.
2013. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Isten miért hagy ennyi minden rosszat megtörténni?"

- ha valakinek elpukkan az agya és annyira besokal valamitől h megöl valakit az a szabad akarta miatt van. A Földön azt teszel, amit akarsz. A baj csak az, hogy azért van ennyi rossz a Földön, mert az emberek nem nőttek fel a szabad akarathoz, és képtelenek elviselni az okozatokat.


A gyerekek miért rosszak az óvodában? Mert gyerekek. És akkor az óvónéninek mindegyiket agyon kellene vernie? Mi lesz azzal a gyerekkel, akit állandóan óvnak, védenek mindentől, mert jaj baja esik. Nyámnyila lesz. Hagyni kell, hogy tapasztaljon.

A felnőttek miért követnek el gonoszságokat? Mert nem nőttek fel, könnyebb kilopni, kivágni a fát az erdőből, mint következetesen gazdálkodni, és ültetni helyette. Könnyebb valakivel haragban lenni, mint a szemébe mondani, hogy bocsánat. Az emberiség jelentős része még gyerek. De azért vagyunk itt a Földön, hogy megtanuljunk felelősségteljesen viselkedni. Azzal Isten semmit nem old meg, hogy minden egyes baklövésnél ott van, megállítja az időt és kijavítja a dolgokat. Az a cél, hogy tapasztalj, fejlődj, és érj meg egy jobb világra.

2013. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 világvége1 ***** válasza:
A betegségek velejárói a fizikai világoknak; de Isten a jókat egy idő után meggyógyítja, ha meg lehet őket. A halállal az ő esetükben nincs gond, mert utána egyből a mennybe kerülnek, és ott azért nem kicsit jobb.
2020. jún. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!