Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert tamadja mindenki azzal...

Miert tamadja mindenki azzal a katolikus egyhazat, hogy embereket kinzott meg stb? Szivesen megmondanam mar egy reformatusnak ezt;az mondja a katolikus egyhazra az elso vetket aki meg eleteben nem kovetett el semmi rosszat.

Figyelt kérdés
Pedig mar ezerszer bocsanatot kertek,es ez senkinek sem eleg:/
2012. máj. 4. 04:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
Én sem értem.
2012. máj. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Én azt nem értem, miért kell annyiszor bocsánatot kérni. A mostani pápa talán személyesen kínzott valakit? És az előző? Minek kérnek akkor bocsánatot? Nem az egész egyház és a világ összes vallásos embere követte el ezeket, csak egy bizonyos csoportja a katolikusoknak. Rengeteg katolikus ugyanúgy undorítónak tartotta ezt, mint más vallásúak. Ne az egész vallást okoljuk már azért, amit egy kisebb csoport elkövetett. Ha néhány magyar bemegy a boltba és ellop valamit, akkor egész Magyarország tolvaj?
2012. máj. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak a reformátusok gondolják így. Jó magam nem nem református vagyok, és látom, hogy a katolikus egyház minden, csak korrekt, jó nem. Ha nem is a keresztes háborúkat, az inkvizíció kegyetlenségét és borzalmait olvassuk a fejére, hiszen régen volt, elég csak a pedofil papokra gondolni, akiket ahelyett, hogy úgy tennének ki az egyházból, hogy csattanjanak, max. egy új egyházkörzetbe rakják őket, vagy valami. Aztán nehogy azt hidd, hogy a cölibátust is nagyon betartják: a helyi papnak is olyan csinos csaja van. Persze a papi nőtlenségnek mivel semmi értelme, el kellene törölni. Nekem ez a véleményem. Akkor a papok nem molesztálnának kisfiúkat és kislányokat, hogy kiéljék szexuális vágyaikat.


Másrészt azzal, hogy borzalmas dolgokat műveltek, és most szánakozva bocsánatot kérnek, senkinek nem segítenek. A gyilkos még gyilkos marad, még ha eltelik 10-20-50 év is. Lehet már nem él az, akinek a szerettét megölte, de még nem mentesül a gyilkosság alól.

2012. máj. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Az egyház meg a vallás két külön dolog. Az egyház székel a vallás élén, melynek alapja a Biblia. Nem a vallás van támadva, hanem az irányító szerv, ami azokat tette. Két külön dolog.
2012. máj. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert egy rakat turbóvallásos jön, hogy az egyház csak és kizárólag jót tett az emberekkel, és nélküle nem is lenne a világ.
2012. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet hogy a pedofil papok valójában beépült szabadkőművesek? És akik falaznak nekik azok szintén azok?

A Szűzanya már Gobbi atyát is figyelmeztette erről.


[link]


A Szűzanya Góbi atyának is megmondta hogy a szabadkőművesek fenyeget

2012. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ezen az emlegetett elnem-évülési alapon, idelye lenne, hogy minden olasz, zsidó, román, stb meg az őskeresztények üldözése miatt feleljen!

Erre szoktam azt mondani: Na ne mááán!


Egyébként meg a legszebb az egészben, hogy a protestáns egyházak is megtették a magukét! Ők is bőszen irtották az eretnekeket! Csak azok azért voltak eretnekek, mert katolikusok maradtak.

Az előző pápa bocsánatot kért a rabszolgaságért is. A centerrburry érsek megtette ezt? Pedig nemcsak a D-amerikai katolikus kontinensre vitték az afrikaiakat, hanem az anglikán USAba is!



És az egészben a legdurvább: ma már mindegyik inkább a segítségre próbál koncentrálni. A karitászok és hasonlók ezt tűzték ki célul, ezt próbálják megvalósítani. Lehetnek bármilyen hittételi különbségek, lehet más a Bibliafordításuk, különbözhetnek bármennyire a templomok; ezen a vonalon lenne szükség az igazi ökonomizmusra!

2012. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
26%

A legtöbb ilyen támadás egyszerű tudatlanságból fakad. És erre rájön még a média hülyítése, ferdítése is, mert ugye mennyivel jobb és érdekesebb pedofil papokról csámcsogni, hiszen erre mindenki felfigyel, mint arról beszélni, hogy mi az, ami jó. Ha csak belenézel a tv-műsorba, akkor az egyházról csak akkor van szó, ha pl. "lebukott a pedofil pap", de másról nem hall az ember, tehát azt hiszi, hogy erről szól az egész egyház. Oké, pl. a Duna TV-n hetente van vallási műsor, de a lakosság nagy része biztos nem azt nézi, hanem a tv2 és retek klub "agytágító" műsorait.

Most elnézést kérek azoktól, akik a médiában dolgoznak, tisztelet a kivételnek, de a médiában dolgozik az értelmiség legalja. Húsvétkor olyan szinten hibás dolgokat mondtak tv-ben, rádióban, hogy egész elképesztő. Pl. XIV.(!) Benedek pápa, vagy még régebben, hogy Erdő Péter misét pontifikált a bazilikában, stb.

2012. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

Én katolikus vagyok de nagyon sok dologban nem értek egyet ezzel az egyházzal.Templomba nem járok de hívő vagyok.


A katolikusok közül nagyon sokan szűk látókörűek , maradiak.Ez az egyház fényűző , pénzszagú , és a papok is problémásak , némelyik azt hiszi hogy a 19. században van amikor a papoknak még mindent szabadott.


A vallással semmi gond nincsen , egyedül az egyháza szennyezett.

2012. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%

"érdekesebb pedofil papokról

csámcsogni"


Majd te is roluk fogsz, ha megrontjak a gyereked es annyi kovetkezmenye lesz a dolognak a papra nezve, h ket faluval arrebb rakjak.

Amig ez igy mukodik ne haragudjal mar meg erte, de zavar.

2012. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!