Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet üzenni az Őrangyalo...

Hogy lehet üzenni az Őrangyaloknak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Írd csak ide, majd holnap átadom.


Amúgy tényleg ennyire hülye vagy, hogy hiszel ebben??

2009. okt. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Előveszed a mobilodat és felhívod!!!!! Hogyan lehet ilyen buta kérdést feltenni?Nincs őrangyala senkinek,mindenkinek saját magának kell vigyáznia a testi épségére.Sőt a Bibliában sincs seholsem egyetlen szó az őrangyalokról.Ezt csak az emberek találták ki.
2009. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Imádsággal. Ugyanúgy, mintha szenthez, vagy Máriához imádkoznál, csak ezúttal az őrangyalt szólítod meg imádban vagy fohászodban. Mi, katolikus hittanon legalábbis így tanultuk. Volt is egy őrangyal-ima, ami valahogy így szólt:


Őrangyalom szívből kérlek,

Bűntől, bajtól őrizzél meg.

Életemben légy vezérem,

Halálomkor állj mellettem.

Ámen


Meg volt egy ilyen is:


Őrangyalom, szívből kérlek,

Légy vezérem, amíg élek,

Ments meg engem bűntől, bajtól,

Ne hagyj el a halálomkor.

Mindig jóra figyelmeztess,

Úgy vezess a jó Istenhez.

Ámen


Gyerek fejjel mindig megnyugtatott, amikor este féltem a sötétben, és ilyenkor sosem álmodtam rosszat :D

De azóta már valahogy másfelé terelődtek a gondolataim, és nem igazán ez a legfőbb dolog, ami foglalkoztat. A lényeg, hogy szívből jöjjön, mint minden imánál. Meg hogy azért magadnak kell vigyáznod elsősorban önmagadra.


22/F kat.

2009. okt. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Jah, igen, szóval ez ilyen gyerekeknek szóló ima elsősorban, mint a Szent Tarcisius imák, amiket a ministránsok mondanak.
2009. okt. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
Kedves kérdező!Felesleges lenne imádkoznod bárkihez is ,mint ahogy a 22/f kat.írta neked.MERT,1:hiába is imádkoznál hozzájuk ,ami nincs ahhoz nem lehet imádkozni.A 2: pedig az ,hogy még ha lennének is nem sokra mennél velük,mert bármilyen bajod lenne csakis Isten tudna segíteni neked.Nagyon sokan mindenféle szentekhez imádkoznak feleslegesen,mert ők nem tudnak segíteni nekünk.A Bibliában ez áll:Jézus ezt mondta amikor Tamás megkérdezte tőle,hogy melyik az az út amin eljuthatnak az Istenhez:Ján:14:6-jézus ezt mondta neki:"Én vagyok az út,az igazság és az élet.Senki sem jut az Atyához csakis énáltalam."Tehát csakis Jézuson keresztül kaphatunk segítséget,mert ő az egyedüli közbenjárónk az Istennel,és nem holmi szentnek tartott akárkik akik csak emberek voltak valamikor.Nem kell neked őrangyal,saját magad is megóvhatod az életedet,ha megpróbálsz mindíg az Isten parancsainak,és irányadó mértékeinek megfelelni.Segítséget pedig Jézuson keresztül kérhetsz az Istentől!
2009. okt. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy annyira jó,hogy itt mindenki 100%-osan tudja,hogy létezik vagy sem őrangyal,Isten stb.

Oké,hogy kifejti a véleményét,hogy SZERINTEM(ezt így kellene megtenni)nem létezik,de nem az,hogy még utána hozzáteszi,hogy hülye kérdés stb.

Azért mert valaki másban hisz,mint Mi,még nem feltétlenül hülye Ő maga vagy a kérdése.

És nem vagyok buzgó vallásos,csak tiszteletben tartom azt,amiben mások hisznek.

Lehet lepontozni...

Amúgy talán imádsággal üzenhetsz.Mást nem tudok elképzelni.

2009. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
90%
Őrangyalok márpedig vannak Ha gondolunk rájuk máris kapcsolatba kerültünk velük Egyébként meg teszik a dolgukat gondolat jön Becsuktad az ajtót? Kihúztad a vasalót? Nézz jobbra az úton stb
2009. okt. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
46%
hülyének fogsz nézni,de állítólag hogyha felírod egylapra,amit szeretnél neki üzenni,elégeted,majd az égett port (ami megmaradt a lapból) szétszórod...,háth nem tudom,de ha hiszel benne biztosan megkapja :D
2010. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A szellemvilág érzékeli a szándékot, ergo, gyakorlatilag olvasnak a gondolataidban!

csak meg kell kérned az angyalokat (egyszerűen csak szólíts sok angyalt), hogy jöjjenek és segítsenek neked, vagy vigyázzanak rád, és más emberekhez is hívhatod őket, akárhol vagy. csak rájuk kell gondolnod.

minden embernek több őrangyala van, de amint mondtam, hívhatsz 100 angyalt is védelmül, de az felesleges lenne, mert ők csak a szellemi dolgoktól képesek megvédeni, meg valamilyen szinten fizikaitól is.


ugyanez a démonokra is igaz! ha rájuk gondolsz, jönnek.

viszont ne feledd, hogy te erősebb vagy náluk, és elküldheted, meg ugye erre jók az angyalok. ők azért vannak kitalálva, hogy segítsenek nekünk.


egyébként szerintem, Istenre nem igazán lehet számítani, ő nem csinál semmit, mert hát akkor minek élnénk, ha Isten helyettünk mindent megcsinálna? :)

Ő csak vígan üldögél a masszázsfotelében, és les minket, mint valami soha véget nem érő, latin-amerikai szappanoperát... xD


és egyébként, mindenkinek a magánügye, hogy miben hisz, és ebbe nem illik belepofázni...

2010. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!