Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Máté Evangéliumában...

Mit jelent Máté Evangéliumában a 25,1-13?

Figyelt kérdés

Ha már feltettem ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

akkor ezt is felteszem. :)


Jézusnak ha eljön a királysága, akkor bemennek hozzá a szűzek, de miért? ... Szóval azért, hogy mind az ötöt ...? Nem irigykedés, elfogadom, hogy Neki több joga van mindenhez mint nekünk embereknek, de egy kicsit ez is fura nekem. Nekünk csak egy feleségünk lehet és nem paráználkodhatunk, de ő akár öt szűzzel is lehet? Nem példát kellene mutatnia? Arról olvastam már, hogy Jézust szerelmes fiamnak nevezi az Úr. Ezért?


Vagy ezt is félre értelmeztem és az öt szűz nem azért megy be hozzá?


Az idézet:


1. Akkor hasonlatos lesz a mennyeknek országa ama tíz szűzhöz, a kik elővevén az ő lámpásaikat, kimenének a vőlegény elé.

2. Öt pedig közülök eszes vala, és öt bolond.

3. A kik bolondok valának, mikor lámpásaikat elővevék, nem vivének magukkal olajat;

4. Az eszesek pedig lámpásaikkal együtt olajat vivének az ő edényeikben.

5. Késvén pedig a vőlegény, mindannyian elszunnyadának és aluvának.

6. Éjfélkor pedig kiáltás lőn: Ímhol jő a vőlegény! Jőjjetek elébe!

7. Akkor felkelének mind azok a szűzek, és elkészíték az ő lámpásaikat.

8. A bolondok pedig mondának az eszeseknek: Adjatok nékünk a ti olajotokból, mert a mi lámpásaink kialusznak.

9. Az eszesek pedig felelének, mondván: Netalán nem lenne elegendő nékünk és néktek; menjetek inkább az árúsokhoz, és vegyetek magatoknak.

10. Mikor pedig venni járnak vala, megérkezék a vőlegény; és a kik készen valának, bemenének ő vele a menyegzőbe, és bezáraték az ajtó.

11. Később pedig a többi szűzek is megjövének, mondván: Uram! Uram! nyisd meg mi nékünk.

12. Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, nem ismerlek titeket.

13. Vigyázzatok azért, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok, a melyen az embernek Fia eljő.



2013. máj. 28. 15:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem különböző,Inkább kiegészítik egymást.
2016. ápr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!