Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért viselkednek itt az...

Miért viselkednek itt az oldalon a vallás és valláskritika hozzászólói úgy mint a napközisek?

Figyelt kérdés

Eltérnek a kérdés megválaszolásától ehelyett egymással vitatkoznak sértegetik egymást lehet nem keresztények?

Akkor mi célból provokálnak ?


2013. máj. 22. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!


A kérdés remek, már bennem is sokszor megfogalmazódott. A legnagyobb baj, hogy azt hiszik sokan, hogy csak egyszerre lehet elfogadni és tiszteletben tartani a másik véleményét. A legtöbben úgy vannak, hogy ha nem tudom elfogadni akkor nem is tisztelem. Holott menne ez külön is, de " milyen hívő lennék, ha nem hurrogom le más véleményét!


Üdv : Imre

2013. máj. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok az olyan óvodás akik ilyen kérdéseket tesznek fel azért [LOL].
2013. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KZitus ***** válasza:

Szervusz!


Mindenki csak azt tudja adni magából, amije van, amije nincsen azt nem adhatja.

Ez az oldal is sajnos a világ általános állapotát tükrözi. Az emberek türelmetlenek egymással és nem tisztelik sem a kérdezőt, sem a válaszolót.

Keresztény oldal, de a felebaráti szeretetet a válaszolók kevésbé mutatják ki egymás iránt. Pedig Jézus azt mondta,erről fogják felismerni a tanítványait.


Sajnálom, hogy így van, de egyetértek az észrevételeddel.

Tisztelettel: Zita

2013. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyenek a napközisek, mondd meg nekem.

Egy vitából sokat lehet tanulni és ha mindenki tisztelné a másik véleményét, és soha nem feddi meg testvérét, ha az Biblia ellenes tanítást hirdet, akkor hogy lehetne egymástól tanulni?

Mindenki azt látja, amilyen a szíve belül. Van, aki a vitát, van aki a tanulást.

De a keresztények összezárnak, ha a szükség úgy kívánja, ezt hidd el nekem.

2013. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy mindenki egyetlen kommenttől várja el hogy felvilágosítsa az embereket. Mindkét oldalnak gyökeresen eltérő világképe van, és egyik sem tudja úgy átadni az üzenetét, hogy a másik azt legalább alap szinten megérthesse. Mindenki csak a végeredményt mondja.

Mintha én odamennék egy emberhez aki azt hiszi hogy a Föld lapos és egy helyben áll és azt mondanám hogy márpedig forog, gömbölyű, és ha nem hisz nekem akkor ő egy tuskó.

Miért hinne nekem, amikor az én elméletem ellent mond egy rakás olyan dolognak amit ő tényként kezelt gyerekkora óta, és számára teljesen logikus. Ezután ha tovább próbálnám magyarázni, sokkal nehezebb dolgom lenne, mivel már alapból úgy kezelne mintha a diliházból szöktem volna.

Ugyanez történik a hívők és az ateisták között. Mindenki a történet végét kezdi el és elvárja hogy a másik fél egyet is értsen vele. Amikor ez nem történik meg, elkezdik lehülyézni egymást mivel frusztrálja őket, hogy a másik fél hogy tagadhat le egy ilyen "egyértelmű" dolgot.

Sok esetben ezeket a vitákat személyes támadásnak veszik, vagy úgy érzik hogy meg akarják őket fosztani valamitől.

Én sem egy csapásra lettem ateista. Voltam hívő és voltam agnosztikus. Sok idő kellett amíg igazán meg tudtam érteni és el tudtam fogadni a dolgokat.

2013. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!