Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz most a vallással?

Mi lesz most a vallással?

Figyelt kérdés

És a teremtéstörténettel? Megtalálták az ember és a majmok közös ősét, a szétválást bizonyító ősmajom fosszíliát Afrikában!


[link]


Az várható volt, hogy a tudomány fokozatos fejlődése egyre jobban ellehetetleníti a bibliát, de most a teremtsétörténetnek is annyi. Mi lesz így a hívőkkel?



2013. máj. 16. 23:06
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

"A szomorú az, hogy sokan közületek mennyire torz módon képes látni a valóságot ahhoz képest, amilyen az valójában."


Kérlek, mondd el, milyen a világ valójában!


Jeszenszky meg szerzett pár diplomát, és? Úgy tűnik semmit sem fogott fel a tanultakból, és megalapította a legnagyobb áltudományos intézmények egyikét: az ÉRTEM-et. Ugye tudod, hogy az ÉRTEM által felmutatott bizonyítékok száma, amivel a kreacionizmust támasztják alá, pontosan 0, azaz nulla? És ugye tudod, hogy ők soha, semmilyen tudományos eredménnyel nem rukkoltak elő; csak már meglévő tudást és a bibliát próbálják egymásba magyarázni, külföldi kreacionisták "ötleteit" bemagolva.

Amúgy nem személyeskedtem, ahogy most sem teszem. Egyszerűen a Jeszenszky-s részhez írtam, hogy nézzétek meg az első képet, amit linkeltem. Azon meg egy folyamatábra volt. Milyen bunkó vagyok!


"A mai tudományos eredmények zöme egyébként is olyan kiváló és KÍVÁNCSI tudósoknak köszönhető a múltban, akik mellesleg hívők voltak!!!"


Zöme? Nem-nem-nem. Egy része. És tudod miért volt a egy részük keresztény?

1, közoktatás nem volt, csak papok tanítottak a bibliából.

2, a békés keresztény tömeg a női hitetleneket boszorkánynak bélyegzi és meglincselik, mágján megégetik, a férfiakat bármilyen törvényileg elismert vagy koholt vádakkal végzik ki.

3, inkvizíció.


Kicsivel könnyebb volt életben maradni, ha kereszténynek mondta magát az ember.

2013. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
23%

"Az "egyház" NEM egyenlő a Bibliával! Nagyon nem."


En a tema eredeti kerdesere valaszoltam: "Mi lesz most a vallással?" A temaindito NEM azt kerdezte, hogy "Mi lesz most a Bibliaval?" A Bibliat sokfelekeppen lehet ertelmezni.



"Tehát: lélek nincs. - látod ezt tette a kommunista eszme"


A Biblia sehol nem ir arrol, hogy az embernek (a mai ertelemben vett) "lelke" van. A regi zsidok egyaltalan nem hittek a tulvilagi letben, a fogalom alapjai az Oszovetseg vege fele kezdenek kialakulni, es a halal utali itelkezes csak az Ujszovetsegben jelenik meg. Viszont itt sem a lelek, hanem a TEST feltamadasarol van szo (ld pl Apostoli Hitvallas). A "halhatatlan lelek" fogalmat az Egyhaz csak a kozepkorban tette hozza a dogmatikahoz, atveve egyes pogany hitvilagok elemeit (nem tiszta szamomra, hogy pontosan miert).



"Az csak egy dolog, hogy mennyi elképesztõ gyûlölet és rosszindulat van a leghitbuzgóbb keresztényekben, akik ugye a legerkölcsösebbeknek hiszik magukat."


Nem kenyerem az altalanositas, de sajnos en is az ilyen emberek miatt abrandultam ki a vallasbol. Szeretnem (meg mindig) azt hinni, hogy a hivok nagy resze kedves, pozitiv, tolerans ember, es nem kerdeses, hogy szamos ilyen van, de mikor pl Damon Fowler eseterol olvasok, rajovok, hogy valami nagyon el van rontva... Hiszek Istenben, de a vallast nem tudom elfogadni. Leginkabb deistakent irnam le magam.

2013. máj. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
51%

Régen a tudósok nagy része azért volt hívõ, mert nem lehetett más, egyszerûen nem volt választása.

Ha valaki annak idején ateistának vallotta magát egész egyszerûen kivégezték. De meglepõ, hogy kevesen merték bevállalni. Inkább szép csendben alkottak és kutattak, ami egyébként szöges ellentétben állt a vallás "csak higgyetek el vakon mindent" legfõbb jelmondatával. Szóval a mai világon minden technikai, tudományos eszközt annak köszönhettek, hogy sokan nem elêgedtek meg a Biblia meséivel.

Olyat hallottál már valaha, hogy valakit ateisták azért öltek meg, mert hívõ volt? Ki is az erkölcsös akkor.


Más gondolat: valahogy nem tudom összeegyezetni a hívõk cselekedeteit, azzal amit mondanak.

Ti prédikáltok a világ megismerésérõl, nyitottságról, mikor minden tudományoa elméletet csípõbõl elutasítotok, ellenbem egy kétezer éves innen onnan összetákolt könyv, borzasztó ellentmondásos történeteit gondolkodás nélkül elhisztek, csak mert néhányszor le van benne írva az isten szó.

Az intelligencia, a gondolkodás, a nyitottság ott kezdõdik, hogy az ember nem hisz el dolgokat (fõleg nem égbekiáltó, minden ismeretnek, tapasztalatnak ellentmondó baromságokat), mert az egy könyvbe le van írva, vagy mert valaki a saját érdekei szerint félremagyarázta. E helyett kételkedni és utánajárni kell, gondolkozni és ha megértette az ember a választ, akkor elfogadni, nem azért mert kellemes (mint pl a mennybemenetel), hanem mert logikus és tények támasztják alá (pl evolúció).

Csak egy kis figyelmeztetés: általában nem az a helyes válasz, amit könnyebben megértesz. A teremtést könnyû felfogni, isten csettintett, kész, le van rendezve. A másik oldalhoz szükség van matematikai, fizikai, biológiai, kémiai ismeretekre, amiknek megszerzése nehéz és fáradtságos, de nem lehetetlen és annál jobban megéri, mert így az ember elkezdi megismerni maga körül a világot, ami nem csal hasznos, de rendkívül izgalmas ês ámulatbaejtõ is. Ki gondolná például, hogy a természetben lejátszódó eseményekre, pl egy inga mozgása, vagy a bolygók keringése pontos és levezethetõ matematikai képlet van. A dolog egéss egyszerûen gyönyörû. :)

Ezzel szemben a vallásba menekülni egész egyszerûen gyávaság, félelem a gondolkodástól, megismeréstôl és ez borzasztó nagy baj, mert ha mindenki így vélekedett volna még mindig barlangokban élnénk, pucéran és rettegnénk az esõtõl, hogy ránk szakad az ég... Nektek ez lenne az ideális álomvilág?

Akkor miért mondtok nap, mint nap ellent saját magatoknak? Miért?

2013. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
45%

"Kérlek, mondd el, milyen a világ valójában!"


Köszi a lehetőséget :)). Nos, nagyon röviden: a világ olyan, hogy nagyon sok mindent nem szabad elhinni, amit tanítanak - és nem csak az egyházakban, hanem a politikában, gazdaságban, és bizony az eredetkérdésekben sem korrekt és kiegyensúlyozott a tájékoztatás. Ezek nagy részét rövid úton meg lehet cáfolni.

Sajnos az emberek zöme viszont nagyon könnyen elaltatható (alszanak is!!!), becsapható a világunk eredetével - a mi eredetünkkel kapcsolatos állításokat illetően. Ebben természetesen ha hibás és torz az alap, pl. a materializmus, nem lehet rá megfelelő és erős várat építeni, csak viszályt, széthúzást, gyűlöletet.


Márpedig a materializmus szélesebb körű színre lépése óta élte át az emberi történelem a legborzalmasabb és legtragikusabb időszakát. És bizony ha közvetlen nem is, erős közvetett hatása volt és VAN ezen szörnyűségekre. Ez tagadhatatlan. Ez a materialista filozófiai irányzat nyilvánvalóan a vallásokra is negatív hatással van, főleg ha azok már eleve hazug eszmékre épülnek - tehát önmagukban is képesek kártékonyak lenni. Az igazságtól elrugaszkodott, hazug világnézetekkel van a baj, nem "csak a vallással", vagy "csak a politikával", esetleg "csak a félrevezető tudományos állításokkal", hanem mindegyikben a tévedésekkel, vagy a szándékos megtévesztésekkel, hazugságokkal!


Jeszenszkyről és az ÉRTEM-ről pedig csak a megszokott materialista mantrát nyomod, igazi bizonyítékok és érvek nélkül.

És éppen most szeretted volna Jeszenszky (És az ÉRTEM) hitelét a sárba taposni, mint aki tök dilettáns volt a témában, és egyetlen igaz gondolata sem volt az evolúció-kritikájában - ez pedig a tekintélyelvűség netovábbja!

Ezért hívtam fel a figyelmedet arra, hogy tán a MONDANIVALÓJÁT kéne alaposan megvizsgálni, hátha igaza van, nem hátulról jönni a kertkapun.


Bizony nagy gond ez nektek, mert elmondható, hogy ebben igaza van, a tőle idézett szöveg a rideg valóság az emberiség eredetkérdését illetően.


""A mai tudományos eredmények zöme egyébként is olyan kiváló és KÍVÁNCSI tudósoknak köszönhető a múltban, akik mellesleg hívők voltak!!!"


Zöme? Nem-nem-nem. Egy része."


Valójában szinte minden fontos felfedezés olyan hívő tudósoktól származik, akik nemcsak nyilvánosan felvállalták a hitüket, hanem abban éltek. Soroljam?

Pascal, Kepler, Linné, Planck, Sabatier, Berzelius, Leibniz, Joule, Newton, Nernst, E. Rutherford, Noüy, Liebig, Herschel, Maedrel, Kelvin, Copernicus, Ampere, és még sokan mások!


Ezeknek az embereknek természetes volt és a valósággal teljességgel összeegyeztethető az istenhit. Ugyanúgy, ahogy ma is így van ez sok aktív hívő tudóssal.


"Kicsivel könnyebb volt életben maradni, ha kereszténynek mondta magát az ember."


Ez marhaság. Sok tudós a múltban - mint a maiak is - minél többet tudott meg a körülötte lévő világról, annál valószínűbb, hogy valamilyen értelemben vallásos lett - ha más nem is, nem lettek istentagadók! Ma a felsőfokú végzettséghez kötött "nagyobb" arányú "vallástalanság" (vagyis a valamilyen értelemben vett vallásos világnézet felvállalásának a hiánya) éppen a diktatórikus szellemnek köszönhető, mely elnyomja - helyenként tönkre is teszi azokat, akik hívőnek vallják magukat. Ez a materializmus diktatúrája!!!


"Ti prédikáltok a világ megismerésérõl, nyitottságról, mikor minden tudományoa elméletet csípõbõl elutasítotok"


Itt is bizonyítást nyert, hogy mennyire nem ismeritek a Bibliát, valamint azokat, akik annak IGAZSÁGAIBAN hisznek! A hívők közül sokak pedig jól ismerik "hitetlen" álláspontot, ezzel ők nagy előnyben vannak... :))

2013. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem amíg nem olvastad végig az ószövetséget héberül, illetve az Újat görögül ne okoskodj a Bibliáról, mert nem érted
2013. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!