Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz most a vallással?

Mi lesz most a vallással?

Figyelt kérdés

És a teremtéstörténettel? Megtalálták az ember és a majmok közös ősét, a szétválást bizonyító ősmajom fosszíliát Afrikában!


[link]


Az várható volt, hogy a tudomány fokozatos fejlődése egyre jobban ellehetetleníti a bibliát, de most a teremtsétörténetnek is annyi. Mi lesz így a hívőkkel?



2013. máj. 16. 23:06
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
36%

Mert a semmiből nem lesz valami.

Isten egy kifogyhatatlan energia forrás.


S ezt a kérdést már annyiszor feltették, de még mindig lovagolnak rajta.

A végtelen és az örökké valóságot azok akiknek kezdete van ne fogják megérteni soha, miért nem lehet elfogadni, hogy ha valamit nem értesz, az attól még létezik. Katy Weaver

2013. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
42%

A Nagy Bumm elméletnek is az a lényege, hogy a jelenlegi univerzum középpontján egy akár tiszta energiának is nevezhető valami volt, ami valamiért megváltozott és "megteremtette" a jelenlegi univerzumot. (Az isteni teremtést le lehet írni ugyanígy.)

És attól, hogy "mert csak" -mondod, még nem lesz isten létező.

És, ha mindenki elmeroggyant, csak te vagy boiler, te hogyhogy felfogod az örökké létezőt? Az ateista is "felfogja", csak neki még tudása is van, nem csak hazugságai.

2013. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:

"#20Istent ki teremtette? És ha ő netalán öröktől való, miért nem lehet az univerzum is?"


Dehogynem, 20-as. De attól nekem, mint halandónak nem kell ledermedni egy fosszílián, elfogadni az ostoba, sötét vallásellenes nézeteket (ld Hitetlen), nem kell elhinni olyan végtelenül ostoba elvet, miszerint a tudat az anyag terméke és így tovább.

Hanem minél mélyebbre jutni a tudat és lélek megismerésében, a megismerésben a gnózisz-ban a metafizikai megismerésben, ami (soha)nem szaktudomány ami azt jelenti közelíteni az Egyetemes egész Kozmoszt átható Intelligenciához.

Ehhez a vallás és a művészetek segítséget adnak - a tudomány - minden tisztelet a nagy szaktudósoknak és kutatóknak - de az nem. Mert a világvallások (rohadtul nem szekták) arról szólnak MIND(!): az Egyetemes intelligencia, (Isten, Allah, Buddha tudat) - hogyan érhető el az ember számára, aki Képmás, és ennek révén benne megvan ez a lehetőség, hogy megismerje, hogy közelítsen Hozzá. Mert ez az út, az igazság, az élet. Igen, ehhez segíthet a vallások szertartásai, imái, tudati gyakorlatai (buddhistáknak van elég) és a nagy művészeti alkotások - de nem segíthet egy (bármily zseniális szaktudományos felfedezés, annak szajkózása, aki azzal foglalkozik, annak kell. De a halál pillanatában annak lesz jelentősége, mennyire közelíttettem meg az Igazságot: mert akkor tudom felismerni -és Ő akkor fog engem felismerni

Mert akkor az igazság színről színre látható, most még csak rész szerint van bennem az ismeret :)

2013. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
46%
A mentális sérüléseiden kívül a vallások az emberek irányításáról szólnak, megfűszerezve egy kis emberirtással. Tudod: boszorkányüldözés, náci rezsim, melegek üldözése, iszlám hódítás, Amerika "kiürítése", rabszolgaság, Ausztrália "kiürítése", Dél-Afrika letarolása, kereszteshadjáratok, vallási extrémisták terrorja.
2013. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
67%

"Dehogynem, 20-as. De attól nekem, mint halandónak nem kell ledermedni egy fosszílián, elfogadni az ostoba, sötét vallásellenes nézeteket (ld Hitetlen), nem kell elhinni olyan végtelenül ostoba elvet, miszerint a tudat az anyag terméke és így tovább."


Leírtam a vallás néhány bűnét, mik az ateizmus bűnei?

Mitől sötét az, aki vallásellenes?

És miért nem fogadod el az evolúció tényét, valamint azt, hogy a tudatod csakis az agyad terméke; és csak arra jó, hogy hatékonyabban védd és örökítsd a génjeid?


Tudom, hogy kell egy életcél, de ez ne a mértéktelen butaság legyen, és a hiszékenység; hanem az emberiesség, a tudásvágy.

2013. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
0%

hát nem 24. de hagyjuk -semmi értelme olyannal vitatkozni, akinek lövése sincs a vallásról. (ja, a nagybumm már nem divat, múltkor matematikusok és fizikusok elemezték)


Ha már itt tartunk, amiben nevelkedtél, ilyen sérültté -a VALLÁSELLENES kommunista ideológia CSAK 100 év alatt mindennél több áldozatot szedett, és ebben a hihetetlen tudatrombolás, ami a vallásellenes materialista nevelés következménye nincs benne, csak a halálos áldozatok:

"a kommunizmus számlájára mintegy 100 millió áldozat írható (s ezek csak a halálos áldozatok):"

[link]

2013. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

"'valamint azt, hogy a tudatod csakis az agyad terméke; és csak arra jó, hogy hatékonyabban védd és örökítsd a génjeid? "

-mert ez nem igaz, mert ez babona, mert erre épül a lenini eszme, a 100millió áldozattal. Ezért nem hiszem el, valamint minden tapasztalat ellentmond ennek.. Beszélni sem tanulnál meg soha, ha ez igaz lenne. És nem születhetne egy olyan mű, mint Bach:H moll miséje (persze ez téged nyilván nem érdekel, mert csak a gének örökítése érdekel. meg az agy váladékai. A tudat végtelenül nagyobb az agyaadnál

szia,(és magadat pontozd)

2013. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
63%

Keresztény családban nőttem fel.

Mi bajod van az általam felsorolt vallásos bűnökkel?

Oh, és a kommunizmusnak sok áldozata volt, igen. De annak, amit én összeírtam több száz millió az áldozatok összesített száma. Plusz:

-az LMBT embereket még mindig üldözik, sok helyen: kínzás, halálbüntetés vár rájuk (iszlám országok)

ahol nem végzik ki őket, ott öngyilkosságba kergetik őket, a melegek 25%-a kísérelt meg öngyilkosságot a nyugati keresztény világban plusz Amerika egészében és Ausztráliában is ez a tendencia. Ezt a vallásos (keresztény) üldöztetés, démonizálás okozza.

És a legjobb: a melegeknek még mindig tartanak fenn haláltáborokat! Chilében, Dél-Afrikában, az USA-ban. Itt elektrosokkal, hánytatókkal, éheztetéssel, veréssel, és oh... BIBLIAI szövegekkel próbálják "megtéríteni/gyógyítani" őket. Hatékony is, hihetetlen az ottani halálozás mértéke.

-pedofil papok tízezreit helyezgeti át az egyház, hogy ne kelljen letartóztatni őket, így normális statisztikát sem lehet vezetni róluk.

-a pápák folyamatosan érvelnek a kondom használata ellen, még Afrika népeinek is azt mondják, hogy bűn a védekezés! És hol is terjed leggyorsabban a HIV?

-mai napig vannak démonűzések, vannak boszorkánykivégzések (iszlám országok).

-oh és a templomokban politikai uszítás megy.

2013. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:

A hazugságok, a hazug eszmék a károsak, és az édes mindegy, hogy az valamely hamis vallásé, vagy éppen a "tudomány" köntösébe bujtatott áltudományé!!

Aki itt az evolúció "tényéről" papol, az kicsit jobban nézzen körül annak józan és mértékadó kritikusai, valamint az evolúciós ELMÉLET(!) saját híveinek sok-sok őszinte pillanati körül...

Erre kiváló anyag az előző oldalon általam linkelt füzet. Nem száj-karatézni kéne, hanem alaposan és nagyon őszintén megvizsgálni a valódi tényeket. Én mindig ezt teszem, nem ragadok le a nekem tetsző magyarázatnál, mert ezzel a gyermeteg viselkedéssel csak magamat csapnám be. Magamat pedig nincs kedvem szembeköpni - pedig a materialista és az idealista oldalon is sokan (a többség) ezt teszik.


Ebből kiderül, hogy attól, hogy valaki valamely egyház, vagy vallásos csoport tagja, és hívőnek vallja magát, még nem feltétlenül lesz igaza a világnézetében - hiszen az igazság nem lehet egyszerre ezerféle. De attól sem lesz igazad, ha a tudomány az "istened", és arra hivatkozol, mint abszolút tuti és minden körülmények között (sőt, mindenekfelett) "igaz" valamire, amely csakis megbízható dolgokat állít. A tudománnyal önmagában semmi baj sincs, sőt alapvető, mint a levegő. De a tudományt is tökéletlen és előítéletekkel terhelt, gyakran nem objektív emberek művelik, melynek eredménye, hogy a múltban is, és ma is sok olyan - majd a jövőben kiigazításra kerülő tétele van, melyről ma még szó sem lehet.


Sajnos a demagógia erős hatással van a ma népszerű tudományos "igazságokra" is, nem csak a politikai és vallási frázisokra.

2013. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:

A hívők nagy része már nem veszi szó szerint a Biblia Ábrahám előtti részét. A teremtéstörténet azt meséli el, hogy minden a világon Isten teremtménye. Őket nem kell félteni a tudományos eredményektől, akár az evolúciót is bizonyítottnak tekinthetik.

Aki pedig olyan fanatikus, hogy szó szerint hiszi a teremtéstörténetet, az vagy azt fogja mondani, hogy ez egy vízözönben kihalt majom, vagy azt, hogy a fajháborúkban kipusztult fajhoz tartozó bűnbe esett ember.

2013. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!