Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik, ha egy "lelki...

Mi történik, ha egy "lelki szegény" öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 22:26
1 2
 1/20 anonim válasza:
Kicsit kifejtenéd bővebben mire is gondolsz? Nyílván vagy meghal az illető vagy nem mert a lelki szegény emberek van amikor csak a figyelmet akarják magukra felhívni és nem igazán akarnak meghalni persze van aki biztosra megy. Mire vagy kíváncsi?
2013. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Vallás kategóriába írtad a kérdést, úgyhogy azt hiszem az a megfelelő válasz: a keresztények úgy tartják, az öngyilkosok pokolra jutnak. Az élet egy ajándék, annak eldobása nem megoldás, inkább kérni kell Istent a változásért. ha szívből és alázattal kéri az ember, meghallgatásra talál.

"dehátnemértedhogymekkoragondbanvagyokerrenincsmegoldásnembíromtenemértedmitélekát?" nem érdekel, akkor sem a könnyű utat kell választani.

2013. máj. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, azt értem, hogy az öngyilkosok a pokolra jutnak. (Nem én akarok öngyilkos lenni mielőtt még találgatni kezdenének az emberek.) Viszont úgy tudtam, hogy a lelki szegények a mennyországba jutnak, ezért nem tudom h mi van ilyenkor. (Nem vagyok lelki szegény se).
2013. máj. 3. 23:18
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Lelki szegény az, aki rájön meglátja hogy az élete üres, hiányzik valami, valaki. A boldogság mondás a megtérés maga. Nem az öngyilkosok a lelki szegények.
2013. máj. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez egyre jobb lesz :) Én úgy tudtam, hogy a szellemi fogyatékosok a lelki szegények.
2013. máj. 3. 23:34
 6/20 anonim ***** válasza:
Semmi. Csak 1-gyel kevesebb lelki szegény lesz a Földön.
2013. máj. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem meg nem kerül pokolra aki öngyiloks lesz. Ha más nem, de Isten biztos megérti miért lett valaki öngyilkos. Ő biztosan megérti a helyzetét. Nem is értem honnan jött ez, hogy pokolra jut ez az ember...
2013. máj. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%
Azért találták ki, hogy a népek ne kezdjenek tömeges öngyilkolászásba. Ki fizetné akkor az egyházi adót?...
2013. máj. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 yuda ***** válasza:
100%

Majdnem biztos, hogy katolikus vagy, mert titeket nem tanítanak a bibliából.

Javíts ki, ha tévedek nyugodtan.


Lelki szegények nem fogyatékosokat jelöl.

Fogyatékosokat Isten meg akarja gyógyítani, egész más terület. Jézus mindenféle betegségben levőket gyógyított. Fogyatékosoknak erre van szükségük. Fogyatékoságtól legfeljebb együgyű lesz valaki és vihog.... nem boldog.

Feltehetőleg azzal sem vagy tisztában, mit jelent a biblia szerinti boldogság. Tedd fel új kérdésben, ha érdekel....


Lelki szegény helyesebb fordításban..semmi köze a lélekhez.

Itt a szellem szó szerepel.

Most nem megyek bele, de az ember szellemi lény, akinek van lelke és teste.

Itt tehát az ember szelleméről van szó.

szegény: szükségben lévő, nincstelen, nélkülőző, koldus.


Öszefoglalva: azok a boldogok, akik szellemben nélkülöznek.

Pár sorral lejjebb egyébként ott a magyarázat. Akik éhezik és szomjazzák az igazságot, vagyis olyan életet élnek, hogy létszükségletük, hogy Isten jelenlétéből kapjanak, Isten igéjéből táplálkozzanak.


Megjegyzem, minden ember szűkölködik(nélkülöz) Isten dicsősége nélkül. Kivétel nincs.

Ha Isten dicsősége megvan egy ember életében, vagyis a folyamatos kapcsolat, akkor lesz egészséges a test, a lélek, a szellem.

Ez a Jézus Krisztussal történő személyes találkozással kezdődik , majd az újjászületéssel folytatódik.

Be kell hogy fogadja az ember szívébe Jézust, elfogadni a megváltói munkáját.

Ez a keresztény élet kezdete, de már sokan eddig sem jutnak el, hanem megelégszenek az üres vallásos képzetükkel.

Ez viszont nem ér egy fabatkát sem.


Értsed tehát: a szellemben nélkülözők nem fogyatékosok, hanem ellenkezőleg. Azok a hívők, akik elismerik, hogy Isten dicsősége nélkül semmik, nincstelenek.

Másik megközelítésben: azért szegények, mert nekik csak az Úr van. Ő az egyedüli és legfőbb kincsük.

-és ettől boldogok. :)


De jó lenne, ha akár egy ember is megértené :D

2013. máj. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok katolikus, de azért próbálom megérteni a Bibliát.
2013. máj. 4. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!