Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik, ha egy "lelki...

Mi történik, ha egy "lelki szegény" öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 22:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
"Szerintem meg nem kerül pokolra aki öngyiloks lesz. Ha más nem, de Isten biztos megérti miért lett valaki öngyilkos. Ő biztosan megérti a helyzetét. Nem is értem honnan jött ez, hogy pokolra jut ez az ember..."- Távozz sátán.:)
2013. máj. 4. 08:39
 12/20 eric_one ***** válasza:
100%

Yuda teljes mértékben helyes választ adott, hozzátenni nem sokat lehet.


Ezt a mondatot drasztikusan félrefordították szokás szerint, a magyar bibliafordítási hagyományban.

Az eredeti görögben a ptókhosz szó jelentése nem egy egyszerűen szegény, hanem, egy teljesen nincstelen, koldus. A szegény és a koldus között pedig nagy különbség van. Ugyanis a koldus, nincstelen ember léte állandó szükségben van, rá van utalva a másik ember könyörületességére, irgalmára, hogy meginduljon feléje. A koldus ember nem rejtegeti az állapotát, hanem éppen hogy nyilvánvalóvá teszi a másik ember számára,(kitárulkozik) azzal is hogy kér, koldul, könyörög.


A szegény embernek sincsenek betöltve a szükségei, és nélkülöznie kell, de a létezése nem a másik ember irgalmán függ. A szegény ember általában nem teszi nyilvánvalóvá állapotát, inkább szégyenli azt és eltakarja.

2000 évvel ezelőtt elképzelhetjük hogy nem létezett olyan szociális háló mint manapság, tehát nem voltak rendszeres segélyek stb. Mondjuk egy születésétől fogva, béna, vagy nyomorék ember csak koldulni tudott, és ezáltal állandó szükségben volt, hogy egyáltalán éhen ne halljon, enni tudjon.


"Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa."


Itt a pneuma pedig nem lélek, hanem szellem, a helyes fordítása, ahogy a Biblai antropológia szerint az ember szellem, lélek, és test, vagyis megkülönbözteti ezt a három területet. Nagyon érthetően, egyszerűen így is lehetne fordítani:


"Boldogok, akik felismerik, hogy szükségük van Istenre,

mert övék a mennyek királysága."


De ennek a példázatnak legalább 3 jelentése van( 3 különböző területen), és ezek közül egyik sem az, ahogyan ezt sokszor érteni szokták: együgyű...

2013. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen, sokan úgy fordították, hogy értelmi fogyatékos.
2013. máj. 4. 10:25
 14/20 A kérdező kommentje:
"Azért találták ki, hogy a népek ne kezdjenek tömeges öngyilkolászásba. Ki fizetné akkor az egyházi adót?..."- Nem hiszem, hogy erről lenne szó.
2013. máj. 4. 10:26
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy mondtam, a hegyi beszéd boldog-mondásai a megtérés folyamata és velejárója. Jézus azt mondta, hogy szükséges az embernek újjászületnie.


Máté 5:1 - 5:11


1 Mikor pedig látta Jézus a sokaságot, felméne a hegyre, és amint leül vala, hozzámenének az ő tanítványai.

2 És megnyitván száját, tanítja vala őket, mondván:

3 Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.


(Boldogok, akik tudják, hogy Isten nélkül szűkölködnek. Ez a megtérés alapvető lépése, e nélkül nincs megtérés)


4 Boldogok, akik sírnak: mert ők megvigasztaltatnak.


(A "rájött" embernek hiánya, fájdalma van. Ez a megtérés egyik velejáró része)


5 Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.


(A megtérés velejárója. A megtért ember hihetetlen jellembeli változáson esik keresztül)


6 Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.


(A megtérés folyamán az ember eltávolodik a hazugságtól, gyűlölni kezdi azt, mert Isten igazság és lélek Ján 4:23-24)


7 Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.


(A jellembeli változás velejárója, mert egy nem megtért ember főbb sorrendje én, aztán más, egy megtért embernek ez meg kell, hogy forduljon: más, aztán én)


8 Boldogok, akiknek szívük tiszta: mert ők az Istent meglátják.

9 Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

10 Boldogok, akik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

11 Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.


(Az utolsó kettő egy sajnálatos velejárója az egésznek. De a keresztény ember ennek örül, mert a szolga nem lehet nagyobb az ő uránál. Ahogy Krisztus szenvedett, mennyivel inkább kell a szolgáknak is szenvedniük)

2013. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Távozz sátán"


XD


Te aztán objektíven szemléled a válaszokat, csak azokat válogatod ki akik véleménye tetszik, a többi szerinted, és ezt hangsúlyoznám: F*s



Megmagyaráznád milyen logika alapján jutottál arra, hogy a sátánt szolgálom? Nagyon kíváncsi vagyok rá, mert nekem ez valahogy sehogy sem akar kijönni. Én meg tudom indokloni miért írtam azt amit, vajon te is, vagy csak vagdalózol a szavakkal amiket mellesleg nem is ismersz...

Pl. lelki szegény... :)

2013. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
"Te aztán objektíven szemléled a válaszokat, csak azokat válogatod ki akik véleménye tetszik, a többi szerinted, és ezt hangsúlyoznám: F*s " Igazad van, ne haragudj, elsőre olyan rábeszélősnek tűnt a válaszod, mintha azt akarnád ezzel mondani, hogy nyugodtan meg lehet próbálni.
2013. máj. 5. 16:52
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem az lesz öngyilkos általában, aki depressziós.

A depresszió egy betegség.

Szerintem az a lelki szegény, aki egy beteget nevez lelki szegénynek.

2013. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Fura, nekem már a lelki szegény kifejezés is az adott szövegkörnyezetben mintha azt akarná jelenteni, hogy azok, akik nem töltik meg a lelküket mindenféle javakkal, nem újabb "elsajátítanivalókat" keresnek már, hanem inkább látják, mit nem kellett volna sose "tudniuk". És itt nem gonoszságról van szó, hanem mindenről, ami az egyszerűségtől megfosztja a lelket.
2013. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez egyébként a mentális betegségek legtöbbjével egybecseng: ott is vagy egy-egy szűnni nem akaró plusz terhe van a léleknek, vagy nagy a bonyodalom és a zűrzavar, hatalmas rendetlenséget cipel kincsesládaként.
2013. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!