Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevelik arra a reformátu...

Miért nevelik arra a reformátusokat, hogy minden más vallás egy rakás sz*r?

Figyelt kérdés
Már többször tapasztaltam, hogy ez így van. Én katolikus vagyok, de soha egy hittantanárom nem kezdte el pocskondiázni a többi vallást. Vagy csak az én környezetemben élő reformátusok ilyen beszűkült tuskók?

2013. márc. 31. 23:43
1 2
 11/14 anonim válasza:
51%

hát tulajdonképpen nem tartozom egyik valláshoz sem, ateista is szeretnék maradni (mert annak vallom magamat) és végül már a kínom miatt akarok megkeresztelkedni, hogy a katolikus tanárnő ajánlgat mindent hogy mi lenne ha katolikus lennék, meg a katoliskusoknál leteheted a bűneidet a gyónásnál meg a katolikusoknál ez, a katolikusoknál az... én eddig ezt a fordítottjaként látom. És azt mondja anyukámra hogy kedves, aranyos volt, erre amikor azt mondom hogy de hát ő is reformátusnak akart keresztelni, azt mondja hogy de ő már odafent van, ő is örülne ha ezt választanám. nálunk a katolikusok nagyképűek a vallásukat nézve..


13/L egyenlőre hitetlen, ateista.(remélem az maradok.)

2013. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Zahire válasza:
Ha így nyilatkozol más vallású emberekről, inkább ne is menj templomba, semmilyenbe, mert ezek szerint rajtad nem segít !
2013. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Már a kérdés is fonák számomra. Azt természetesen nem tudom, kikkel találkoztál, akik így nyilvánultak meg az ország keleti felében... Ha azonban az egyház álláspontját nézzük (és nem az egyes emberekét), akkor én épp az ellenkezőjét gondolom, tapasztalom. Reformátusok nem áldozhatnak, azonban katolikusok is vehetnek úrvacsorát egyre több ref. gyülekezetben. Vegyes párok házasságát a kat. egyház nem ismeri el, ha legalábbis nem ökumenikus az esküvő, de legjobb, ha szín katolikus. Szóban és - tapasztalatom szerint - sajnos írásban is sok helyen ragaszkodnak még az ún. reverzálishoz, azaz a kat. fél tegyen hitet amellett (kvázi esküdjön meg), hogy születendő gyermekei katolikusok lesznek - tiszta jóakaratból, különben kiszolgáltatják a gyermeket az eretnekségnek... Református iskolákban több már a katolikus vallású diák és pedagógus. Katolikus intézménybe vajon felvennének-e református tanárt? Ha igen, az a kivétel inkább csak a szabályt erősíti. És ez csak néhány kiragadott példa.

Most, hogy mindezt leírtam, el is szégyelltem magam. Az égiek vajon kacagják vagy siratják az össze-vissza emberi gondolkodásunkat?!

2013. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Akkor erősítheti a szabalyt, hogy példaul én pont katolikus iskolaba jartam, és több reformatus, és görög katolikus tanarom is volt. A diakok között pedig volt zsidó is...
2014. jan. 18. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!