Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevelik arra a reformátu...

Miért nevelik arra a reformátusokat, hogy minden más vallás egy rakás sz*r?

Figyelt kérdés
Már többször tapasztaltam, hogy ez így van. Én katolikus vagyok, de soha egy hittantanárom nem kezdte el pocskondiázni a többi vallást. Vagy csak az én környezetemben élő reformátusok ilyen beszűkült tuskók?

2013. márc. 31. 23:43
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Én református hittanóráimon egyáltalán nem tapasztaltam ilyet (Pápán, később Sopronban éltem), kérdező, te merre laksz?
2013. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Budapesten. Hozzáteszem a teljesség igénye miatt, hogy egy kivételt ismerek, és ő Győrött lakik. Akikre gondolok mind az ország keleti részén laknak.
2013. márc. 31. 23:55
 3/14 anonim ***** válasza:
16%

Mert a többi vallás tényleg egy rakás szar.


A katolikusok például bálványimádók.

2013. ápr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na látjátok erről beszéltem. Azt mesélik be nekik, hogy bálványimádók vagyunk... ez hihetetlen. Kimossák az agyukat vagy mi? Olyanról beszélnek amikről fogalmuk sincs.

Csak hogy extrém példával éljek: attól, hogy meglátogatod egy elhunyt sírját a temetőben még nem vagy nekrofil.

Elég alacsony inteligencia szintre vall az, ha nem tudod elfogadni, hogy például a budhisták másban hisznek.

2013. ápr. 1. 00:32
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekem, "bálványimádó" római katolikusként református barátnőm van, aki Debrecenben a Református Hittudományi Egyetemen lelkésznek tanul. Miről van szó tehát?

Ne általánosítsunk! Minden egyéni megítélés dolga.

2013. ápr. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez könnyen megeshet egy egyházban.Én máshol is észrevettem.Úgy próbálják bizonyítani,hogy ők sz...rták a spanyol viaszt,hogy más nézőpontokat lejáratnak,remélve,hogy a barikák nem fognak eltévelyedni tőlük hanem ragaszkodnak a nyájhoz.Intelligensebb vallásosok ezt átlátják,és nem veszik komolyan.
2013. ápr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Egy-két példából általánosítasz. Én református-katolikus vegyes házasságban születtem, én katolikus vagyok, de sose hallottam a református felétől a családnak kritikát a vallásommal kapcsolatban. Nagyanyám rendszeresen vitt magával református istentiszteletre, de még csak nem is figyelmeztettek, ha pl. keresztet vetettem. És a templomban sem néztek rám furcsán, elfogadták, hogy én a zalai unoka vagyok, aki katolikus, és kész.
2013. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egy, vagy két példa miatt általánosítottam, de örülök akkor, hogy nem mindenhol úgy oktatják a reformátusokat, hogy a többi vallás semmit sem ér.
2013. ápr. 1. 11:32
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is római katolikus vagyok, de részemről semmi bajom a reformátusokkal, meg nekik sincs velem.

Van református lelkész ismerősöm (több is), de nála jobb embert aligha láttam. Szoktunk beszélgetni, nem akar engem megváltoztatni, csak elfogadja, hogy kész, ez van.

Mind a két vallás keresztény vallás, sokban egyeznek, csak van, amit másképp látunk, ennyi.

2013. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 jonyka01 ***** válasza:
Én sem igazán látok ilyen ellenszenvet, Nálunk kevés a katolikus, de a református papunk szolgált katolikus templomban, az ottani pap pedig viszonozta a gesztust és prédikált a református templomban. Mifelénk nincs ilyen ellenérzés (én Észak - Erdélyben élek). Ami feltűnő lehet és kisarkosodhat, hogy a református vallás felhívja a figyelmet a külömbséget a katolikus valláshoz viszonyítotva. Külömbséget tesz a keresztény és keresztyén között
2013. ápr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!