Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papokhoz oda lehet menni...

A papokhoz oda lehet menni csak úgy, beszélgetni, illetve lelki tanácsért?

Figyelt kérdés
Tehát nem csak gyónásra gondolok, hanem lelki dolgokról beszélgetni... inkább úgy, mint mondjuk, egy pszichológussal. Egy ismerősöm mondta, hogy nem véletlenül hívják őket lelkészeknek, nagy a tudásuk ilyen dolgokban.
2013. márc. 24. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Aki szimpatikus,ahhoz menj be mise után a sekrestyébe (oldalt, ahol kiment:)Olyat keress,akinek tetszik a beszéde, a misén figyeld meg. És mondd, szeretnél egy lelki beszélgetést kérni- és ad egy időpontot. (lehet,hogy csak Húsvét után, ilyenkor sok a dolog)
2013. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen, legalábbis a normálishoz.

Amelyikhez nem, abba a templomba ne is menj többet és a port is rázd le magadról, kifelé jövet.

2013. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 wartburg353s ***** válasza:
Nekem volt is ilyen beszélgetésem életemnek egy válságos szakaszában. Tényleg segített, ezután végre el tudtam indulni valamerre az életben, addig meg csak a sebeimet nyalogattam és egy helyben topogtam. Én eredetileg gyónni mentem a Ferenciek terén lévő templomba, és akkor kértem időpontot a gyóntatótól egy hosszabb beszélgetésre, vagyis ő maga ajánlotta. De a papok is emberek, igaz, hogy olyan sok embert ismernek, és olyan sok történetet hallottak már, hogy ha van bennük bölcsesség, akkor sokkal nagyobb a tudásuk ilyen dolgokban, mint egy átlagembernek, de köztük is van ideges természetű, vagy kevésbé megértő, tényleg nézd meg előtte, szimpatikus-e, vagy kérdezd meg azokat, akik ismerik, hogy milyen.
2013. márc. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze lehet. Javaslom, hogy előbb kérj időpontot telefonon, mert ha csak úgy "leszólítod", akkor nem biztos, hogy egyből ráér.
2013. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt lelki vezetésnek szokták mondani amire gondolsz. Gyónás után is megkérdezheted hogy vállalja-e vagy hogy tud-e ajánlani valakit aki vállalja.
2013. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!