Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnék valahogy beszélgetni a...

Tudnék valahogy beszélgetni a pápával? Vajon miért mondott le, és tényleg nagy súlya van e lemondásának?

Figyelt kérdés
Nagy súlya van e, rá kellett e vennie magát lelkileg, hogy ország-világ előtt lemondjon? És vajon mi lehet a baj? Szerintem egyes képeken "gonosz" arca van, ettől őt jobban kritizálták mint az elődjeit? Én pedig nem vagyok keresztény, de érdekel a filozófia, teológia stb. Ezért, és a nézetei kapcsán szeretnék vele beszélgetni nem bántó módon.
2013. febr. 12. 14:01
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
84%

Szerencsére nem. Pont az hiányozna még neki, hogy ezeket a semmi értelme kérdéseket feltedd.


"tényleg nagy súlya van e lemondásának" - Szerinted? Miért van vele tele a sajtó?



"rá kellett e vennie magát lelkileg, hogy ország-világ előtt lemondjon"

Nem ország-világ előtt mondott le, hanem a bíborosok testülete előtt. Gondolod, hogy reggel felkelt, és zokni húzás közben eszébe jutott, hogy ő most akkor lemond, hamár úgyis összegyűltek a bíborosok?


"És vajon mi lehet a baj?" - ez meg nem tartozik senkire. Ha ő úgy látja, hogy nem alkalmas már a feladata ellátására, a megfelelő keretek között joga van lemondani. Ezt tette. A többi rá és Istenre tartozik.


"Ezért, és a nézetei kapcsán szeretnék vele beszélgetni" - most érdekelnek a nézetei?

2013. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Most kapta fel a sajtó, és nem vagyok idős ember, eddig a fiatalos dolgokkal foglalkoztam és mint írtam nem vagyok és soha nem is voltam keresztény, de ettől függetlenül érdekel a gondolkodása, személyisége Benedeknek. És nem ezeket kérdezném tőle, amiket itt leírtam. Nem tudom feltűnt e, de ezeket a válaszolóktól kérdeztem
2013. febr. 12. 14:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus egyház vezetése komoly és felelősségteljes feladta.Ha ő úgy érzi,hogy az egészségi állapota nem teszi lehetővé,hogy továbbra is betöltse ezt a tisztséget,akkor jól tette,hogy lemondott.Most újra bíboros lesz,nincs ebben semmi megbotránkoztató,vagy szenzációs.Hozott egy döntést,amíg még képes volt rá.
2013. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*feladat
2013. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát ha betegség az oka úgyis kiderül nem? Legkésőbb akkor amikor meghal fél éven belül.
2013. febr. 12. 14:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hát ha betegség az oka úgyis kiderül nem?"

Valószínűleg nem akarja az egész Vatikánt azzal égetni, hogy tolókocsiban kell körbetolni egy liturgia helyszínén. (Állítólag nagyon erős izületi kopása van.)


"Legkésőbb akkor amikor meghal fél éven belül."

Szerinted csak fél éve van? Ezek szerint mégiscsak tudod, mi a baja? És fél évig meg égeti az egyházat, hogy magatehetetlenül mutogatják, mint egy rongybabát? Inkább lemond önként, amíg van méltósága.

2013. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azért mert a katolikus egyházban egyre erősebbek azok a hatalmi csoportok amik nyitást követelnek, annak érdekében hogy meg tudják tartani a híveiket (Dél-Amerikában, Afrikában még nagyon erős a katolikus egyház, Európában az újabb generációkban egyre kevesebb a hívő).


Az emberek által leginkább vágyott nyugati életforma és az egyház jelenlegi tanításai nem igazán egyeztethetők össze.

Papok nőt és családot akarnak, hívők bűntudat nélkül és örömszerzés céljából is szexelni, nem kívánt gyermek (és betegségek ellen is) óvszerrel védekezni.


Az egyházi körökben "isten rotweilereként" és "páncélpápaként" (utalás arra hogy az inkvizíció jogutódjának számító Hittani Kongregáció prefektusa volt, illetve fiatalon a Hitlerjugend önkéntes tagja) Benedek pedig olyan konzervatív nézeteket képvisel, amikkel ma már nehéz megtartani a híveket.



Ezt lemondóbeszédében többé kevésbé Benedek is beismerte:

"Kedves Testvérek!


Nemcsak a három szentté avatás miatt hívtalak össze benneteket erre a konzisztóriumra, hanem azért is, hogy közöljem veletek döntésemet, amely nagy jelentőségű az egyház élete számára. Miután ismételten megvizsgáltam lelkiismeretemet Isten előtt, eljutottam arra a bizonyosságra, hogy erőnlétem előrehaladott korom miatt már nem alkalmas arra, hogy megfelelő módon gyakoroljam a péteri szolgálatot.


Nagyon jól tudom, hogy ezt a feladatot, spirituális lényege miatt, nem pusztán tettekkel és szavakkal, hanem szenvedéssel és imával is teljesíteni kell. Azonban a mai világban, amely gyors változásoknak van kitéve és a hitélet szempontjából nagy jelentőségű kérdések rázzák meg, Szent Péter hajójának kormányzásához és az evangélium hirdetéséhez szükség van mind a test, mind a lélek erejére. Ez az erő az utóbbi hónapokban olyan mértékben csökkent bennem, hogy el kell ismernem: képtelen vagyok jól megfelelni a rám bízott szolgálatnak.


Ezért, tudatában e tett súlyosságának, teljes szabadsággal kinyilatkoztatom, hogy lemondok szolgálatomról, mint Róma Püspöke, mint Szent Péter utóda, amelyre 2005. április 19-én a bíborosok révén kaptam megbízatást. 2013. február 28-án este 8 órától a római szék, Szent Péter széke üresnek nyilvánítandó. Az illetékeseknek konklávét kell összehívniuk az új pápa megválasztására.


Kedves Testvérek! Teljes szívemből köszönetet mondok nektek azért a szeretetért és munkáért, amellyel velem együtt hordoztátok szolgálatom súlyát, és bocsánatot kérek minden hibámért. Most ajánljuk az Anyaszentegyházat Legfőbb Pásztora, a mi Urunk, Jézus Krisztus gondjaiba. Fohászkodjunk Szent Anyjához, Máriához, hogy anyai jóságával segítse a bíboros atyákat az új pápa megválasztásában. Ami engem illet, a jövőben is teljes szívvel kívánom szolgálni Isten Szent Egyházát imának szentelt életemmel."

2013. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Már lemondott, és én nem is azt mondom, hogy az egyház fogja őt mutogatni. Hanem pl kiszívárog egy hír a sajtóban, hogy a pápa kórházba került - ezt azért csak nem lehet titokban tartani!

(bocs, a volt pápa)

2013. febr. 12. 14:44
 9/15 A kérdező kommentje:
#7, a beszédét olvastam. Az is eszembe jutott, hogy akár a hite az elhivatottsága nem elég erős, és azért mond le, mert nem akar álszenteskedni, hazudni a világnak/egyháznak. Manapság annyi rosszról hallani 8de ezek régebben is így voltak), hogy kétséges mennyire képes szilárdan hinni bárki is élete végéig. Benedek, ahogy a többiek is okos, tanult ember, így talán lehet némi fogalma a világban lezajlódó folyamatokról. De azt is tudom, állítólag dogmatikát tanult. ha egy embernek a dogmatizmus úgymond a "specialitása", akkor ha hivatalba lép ott is ugyenezt fogja hangoztatni - és hangoztatta is, mint homoszexuálisok, abortusz stb ellenzése. A dogmatizmus csökönyös elhivatottságra vall, mely nem enged az újdonságoknak és soha nem menthet fel a szabályok alól.
2013. febr. 12. 14:52
 10/15 anonim ***** válasza:
És az eszedbe sem jut, hogy (ha tényleg ez áll a háttérben), hogy nem akar a nyilvánosság előtt meghalni? Egyszerűen szépen és nyugodtan szeretné befejezni az életét?
2013. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!