Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A református templomban mit...

A református templomban mit keres a székely himnusz?

Figyelt kérdés
Legyen március 15, október 23, vagy bármilyen ünnep, ahol felcsendül a himnusz, utána következik a székely himnusz is. Miért? Kicsit furcsának találom.
2013. márc. 17. 10:37
1 2
 1/12 Pietrosol ***** válasza:
88%

Szia!


Mit találsz ebben furcsának?


Ha a portugál vagy a svéd himnusz szólna az valóban furcsa lenne, de ott az elcsatolt területeken élő, velünk egy nyelven beszélő honfitársaink himnuszát éneklik.

2013. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Ez most a divat. (Erős politika támogatottsággal.)

Nekem sem tetszik ez az új keletű székely himnuszozás. Nem értem mi értlme van. OK hogy ez a székelyeknek a himnusza és ez nekik egy ilyen nemzeti jelképük, de azt nem értem miért kell mindenhol énekelni, eljátszani ezt. Az egykori alkotmány és a mostani alaptörvény szerint is Magyarországon államalkotó kisebbség a lengyel, román, német, stb stb. Mégse hallottam még sose hogy ezeknek a nemzeteknek a himnuszát elénekeltette valaki valamilyen esemény előtt/után.

Nincs én nekem semmi bajon a székelyekkel. Ott is vannak ilyen és olyan emberek is. De én úgy gondolom a székely himnusz a székelyeké, énekeljék ők.

2013. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nekem sincs bajom a székelyekkel. A magyar himnusz oké, de ennyi erővel nemcsak a székely himnuszt lehetne még lejátszani a magyar himnusz mellé, hanem pl. az EU himnuszát is, elvégre EU tagok vagyunk. Kérdésemet csupán érdeklődés végett tettem fel.
2013. márc. 17. 13:33
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Politikai felkapás a politikai haszon reményével. Tőkés is református püspök, ezért elsősorban a reformátusoknál.

A székely himnusz egyébként Trianon utáni és nem annak készült, csak azzá vált.

2013. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Mivel többek között Székelyföld is Magyar terület volt és ott él az elszakított területek közül még a mai napig a legtöbb magyar ember (merem állítani, magyarabbak a magyarországi magyaroknál),és ők azok, akik nem igazán keveredtek a románokkal, ezért nem csak a református, de a katolikus templomokban is megemlékeznek rájuk a magyar ünnepek alkalmával a Székely Himnusz eléneklésével.És tudok olyan állami szervezeteket, ahol a megemlékezéseken szintén eléneklik a Magyar Himnusz mellett.Szóval nem csak a református templomokra igaz, amit kérdezel.
2013. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, nagyon sok Magyar államférfi is Székelyföldről származott. A székelyek mindig kivették a részüket a honvédő harcokban.Külön székely hadsereg is volt és sokat segítettek a mostani anyaország megvédéséért.Lásd II.vil.háború.
2013. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Székelyföldön pedig a saját himnuszuk mellett a magyart is eléneklik. A románt nem.
2013. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Azért sántít a kisebbséges példa, mert a székelyek nem egy kisebbség, hanem mi magunk, magyarok, a magyar nemzet elszakított tagjai. Ők soha nem akartak román állampolgárok, és romániai lakosok lenni, sem "román bevándorlók" lenni Magyarországon. Ha nem lenne ott a határ, akkor ők nem lennének kisebbség, mint ahogy a jászok vagy kunok sem azok a csonkaországban.


A székely himnuszt valóban katolikus miséken is eléneklik, de nem mindenhol. Sajnos nem tudom, mennyire gyakori jelenség ez, én csak két templomban vagyok járatos, az egyikben többször előfordult, a másikban még eddig egyszer sem.

2013. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A reformátusok közelebb állnak a magyarság többi részéhez, mint a katolikusok, ezért szokták ők is énekelni. Rájuk is gondolnak.
2013. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ozmium42 ***** válasza:

Már hogy állnának közelebb? A csíksomlyói búcsút a reformátusok rendezik? Vagy ezek itt nem a "többi magyarok"?


[link]

2013. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!