Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az igéről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Korinthusbeliekhez írt I. levél 11. rész


20. Mikor tehát egybegyűltök egyazon helyre, nincs úrvacsorájával való élés:

21. Mert kiki az ő saját vacsoráját veszi elő az evésnél; és némely éhezik, némely pedig dőzsöl.

22. Hát nincsenek-é házaitok az evésre és ivásra? Avagy az Isten gyülekezetét vetitek-é meg, és azokat szégyenítitek-é meg, a kiknek nincsen? Mit mondjak néktek? Dícsérjelek-é titeket ebben? Nem dícsérlek.


Engem ez nagyon zavar mikor be megyek a hit gyülibe esznek isznak az emberek (de én úgy halottam hogy a golgotában is ez meg de ezt csak hallotam ).

És persze én is meg kívánom a rántott húsos szendvicset .De én akkor sem veszem meg magamnak ha megtehetem.

Miért csináják ,csináljátok ezt testvérek ?

Mikor eztek isztok a gyülekezetbe nem gondolotok azokra a testvérekre akik nem tudnak maguknak venni?


2013. márc. 12. 19:41
 1/3 kzs ***** válasza:

Ezek az Igehelyek az Istentisztelet méltó rendjére vonatkoznak.

Figyelj, más az Istentisztelet (ekkor nincs semmiféle kajálás), és más az, miután végetér.

Akkor van nyitva a büfé, és lehet vásárolni.


De ha ez bárkit zavar, hozzon magával kaját és kész.

2013. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul tudod mert ez az ige Az Úr vacsorával méltóképen evésről szól .Pál úgykezdi mikor tehát egybegyülve egy azon helyre és nincsen úrvacsorájával való evés.Nem csak Isten tisztelet alatt hanem míg egybe gyülnek.
2013. márc. 12. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak ételről van szó, hanem minden egyébről, amit a gazdag tesz a szegény előtt úgy, hogy utóbbi azt nem tudja tenni.

Ott nincs egyenlőség, ahol egyik koplal, a másik dőzsöl! Adventista szokás: szombaton az ebédet közösen költik el és mindenki ugyanazt eszi. A Hitgyüli úgy látom nagyon felszínes akkor ezen a téren.

2013. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!