Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, hogy régebben a bibliai, pontosabban Ószövetségi történeteket szimbolikus, kitalált tanmeséknek tartották, viszont hála a régészet és nyelvészet XX. században elért eredményeinek, mára rengeteg a Bibliában szereplő népet, várost, korszakot, helyszínt megtaláltak és azonosítottak, és történelmi tényként kezelnek. Úgy tűnik hogy a Biblia, pontosabban az Ószövetségi része, nemcsak vallási értelemben jelentős, hanem mint "történelem könyv" is. Mi erről a véleménye mind a keresztény hívőknek, mind az ateistáknak?

2013. febr. 28. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Pár napja néztem egy dokumentum filmet, kb 15 éve készült és abban is mutattak teljesen hivatalos régészeti bizonyítékokat.
2013. febr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos ez csak megerősíti a hitemet, mert előtte is tudtam, de amikor egyre jobban még a világban is többek szeme láttára bebizonyosodik az igazsága a bibliának még erősebb lesz a hitem, és tántoríthatatlan maradok ebben.


Igaz amit Jézus mondott:

"A te szavad igazság"--Tehát Isten szava igaz és nem hazugság, és minden ami benne van beteljesedik.

Akik ezt nem veszik észre azokkal sajnos nem lehet mit kezdeni, a Teremtő senkire nem kényszeríti, le aratják amit vetettek.

2013. febr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Biblia szent könyvünk.A magyarság meg http://www.youtube.com/watch?v=ruJxYx8WCf0
2013. febr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Valószínűleg megint le fognak pontozni... Az van, hogy teljesen mind1, milyen bizonyíték szól mi mellett, ha egyszer majdnem minden ember ELDÖNTI, hogy miben hisz, aztán a hite mellett szóló dolgokat bizonyítékként kezeli, ami meg ellene mondani látszik, arról vagy nem vesz tudomást, vagy indoklás nélkül hülyeségnek tekinti, vagy valahogyan magyarázza. Szóval a kérdésre a válasz az, hogy objektíven igazolt a Biblia egyre több története, de az ember NEM objektív, hanem marha.
2013. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es!


Lehet hogy picit félreértetted a kérdést, vagy a kérdésem szándékát. Nem az volt a célom hogy a Biblia hitelessége által, bizonyítsam Isten létét, ugyanis ateista vagyok. Elismerem hogy egy nagyszerű könyv, amiből rengeteget megtudhatunk a múltunkból, civilizációnk eredetéről, és inkább emiatt tettem fel a kérdést. A történelmi, és nem a vallási oldaláról szeretném megközelíteni, bár lehet hogy a vallás kategória félrevezető.

2013. márc. 1. 00:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt gondolom, hogy minden tiszteletem a tied, hogy ateistaként ilyen korrekt hozzáállást mutatsz. Ajánlom figyelmedbe: [link]


Üdv. Péter

2013. márc. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:

Szia!


Egyetértek veled, mert engem is elsősorban az ragadott meg a Bibliában, hogy tulajdonképpen az emberi történelem legfontosabb eseményeit írja le. Úgy 200 évre visszamenőleg a régészet is fokozatosan ezt bizonyítja.


Meg van nevezve minden világhatalom, amely Isten szándékát érintette valamilyen módon. Le van írva az első könyvben az, miért kerültünk mi emberek a betegség, az öregség és a halál fogságában, az utolsó könyvben Isten leíratta, hogyan szabadítja meg az embert ettől a fogságtól, a közötte lévő könyvek pedig leírják mi mindent tett Isten annak érdekében, hogy a szándéka megvalósuljon.

Nincsen még egy ilyen csodálatos történelemkönyv.

Íróját soha nem befolyásolták politikai irányzatok vagy érdekek. Senki nem állíthatja meg, hogy véghezvigye akaratát.

2013. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!