Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség, ill. mi a...

Sága kérdése:

Mi a különbség, ill. mi a közös a különbözö keresztény irányzatokban?

Figyelt kérdés
Èn katolikus vagyok,de erröl az irànyzatròl se tudok sokat.Hallottam olyat is,hogy valamelyik irànyzatba csak beleszületsz(mint pl. èn a katolikusba)ès van olyan is amelyiket neked kell felvenni kèsöbb szabad akaratodbòl felnött korodban.kèrem,hogy nem ide valò megjegyzèsektöl kimèljenek meg a kritikusok.

2013. febr. 19. 08:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
"az első századi keresztény minta" szerint melyik felekezet tanít?
2013. febr. 19. 19:05
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem haza szeretnék beszélni... ahogy szokták mondani.

De Jehova Tanúi azok akik utánozzák Jézus és az apostolok munkáját tanítási módját.

amikor még nem voltam Tanú meglepetten tapasztaltam ezt a kiváló és egyszerű tanítást, szemléltetésekkel türelemmel....

Mára már 22 éve szolgálom a teremtőmet, és sok embernek volt lehetőségem a biblia megismerésében.

2013. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia!


A katolikusoknál egyforma hangsúlyt kap a Szentírás és a Szenthagyomány. A protestánsok csak a Szentírást veszik alapul.


Azokban a felekezetekben, ahol csecsemőkeresztség van (katolikus, református, evangélikus) a szülők már csecsemőkorban meghatározzák a gyermek vallását azáltal, hogy ebbe keresztelik. A baptista, adventista, nazarénus, pünkösdi, karizmatikus és szabad keresztény felekezetekben is úgy nevelik a gyermekeket, hogy ezt válasszák, de mivel ezekben felnőtt keresztség van itt a fiatal dönthet, hogy akar-e csatlakozni, vagy sem.


Nekem pl. két gyermekem van egy 14 és egy 5 éves egyik sincs megkeresztelve a nagyobbik református gimnáziumba jár, de járnak a gyülekezetbe is és majd felnőttként eldöntik, hogy mit szeretnének.


Minden keresztény felekezet Krisztus megváltó munkáját hirdeti, a különbség a hangsúlyban van, pl. a karizmatikusoknál nagyobb a szerepe a Szentlélek munkájának, a Tanúk az Atya (Jehova) szerepét hangsúlyozzák, míg a többiek inkább Jézusra helyezik a hangsúlyt.


üdv. Péter

2013. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Mégegyszer köszönöm a sok korrekt választ.

A katolikusoknál a /5 ös válaszoló írta,hogy itt is van felnőttkori "keresztelés" a bérmálás ez hogy néz ki mármint a szertartás?És ha pl engem katolikusnak kereszteltek,de mondjuk én más felekezettel jobban egyet értek felnőtt koromban akkor ez hogy működik(pl református,evangélikus stb.)egyszerűen csak besétálok egy templomba és azt mondom,hogy:Atyám én (pl) református szeretnék lenni,segítene nekem ebben?Ilyenkor újra meg kell keresztelkedni?

2013. febr. 20. 04:47
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!


A reformátusoknál vagy evangélikusoknál nem kell újra keresztelkedned mert elfogadják a katolikus keresztséget. Hittan órákra kell járnod és un. Konfirmációs előkészítőre ahol jó esetben megtanítják a hitelveket. Ha ezen túl vagy jön a konfirmáció ( megerősítés ) ahol a gyülekezet előtt kérdéseket tesznek fel a tanultakról. Így válhatsz a gyülekezet tagjává.


Üdv. Péter

2013. febr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segìtsèget.
2013. febr. 20. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!