Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség, ill. mi a...

Sága kérdése:

Mi a különbség, ill. mi a közös a különbözö keresztény irányzatokban?

Figyelt kérdés
Èn katolikus vagyok,de erröl az irànyzatròl se tudok sokat.Hallottam olyat is,hogy valamelyik irànyzatba csak beleszületsz(mint pl. èn a katolikusba)ès van olyan is amelyiket neked kell felvenni kèsöbb szabad akaratodbòl felnött korodban.kèrem,hogy nem ide valò megjegyzèsektöl kimèljenek meg a kritikusok.

2013. febr. 19. 08:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

az irányzat egy felekezeten belül van

te a katolikus felekezet tagja vagy, tehát nem egy irányzaté


beleszületni úgy lehet, hogy a családod is katolikus, és természetszerűleg téged is annak keresztelnek

ettől függetlenül te bármikor felvehetsz más vallást, ha a szívedhez közel áll b(nem KELL, csak lehet)


irányzat lehet pl, és erre jobb példa a protestáns felekezet, hogy vannak pl. kisegyházak, olyan közösségek, amik valamiért nem teljesen követik a fő irányvonalat, pl. csak felnőtt korban klesresztelnek, vagy nem pap van náluk, hanem prédikátor, stb.


a lényeg a hited, és nem az, hogy hova tartozol. Isten előtt ha majd megállsz, nem azt fogja kérdezni, hogy hova születtél, hova jártál, hanem ,hogy mi van a szívedben.

2013. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt,ès a kijavìtàst èn ezt se tudtam hogy ìgy van.Szerintem is a hit a lènyeg csak kìvàncsi vagyok a felekezetek közti különbsègekre ès hasonlòsàgokra.
2013. febr. 19. 09:22
 3/16 anonim ***** válasza:

Szervusz.

A Bibliában levő tanítások értelmezésének különbsége

a közös az hogy mind a 47000 keresztény felekezet elfogadja Jézust megváltónak.

De vannak akik olyan dogmákat tanítanak, ami biblia ellenes

illetve nem Jézustól származó tanítás, hanem emberi elképzelésből hagyományból származik.


Jézus és a Teremtő soha nem hozott létre vallásokat, mert egy tanítás van egy hit.

Nem mondta hogy mindegy milyen "vallást" gyakorolsz.

Ez a biblia vers ezt szándékozik kihangsúlyozni.


(Máté 15:7-9) . . .: 8 »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«. . .


(Máté 7:21-23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Jézus egy igazságról beszélt nem két féléről

Az nem lehet, hogy az emberek szerint van pokol tüze a biblia szerint nincs, az emberek szerint van lélek halhatatlansága a biblia szerint nincs.

És ezt sorolhatnám.

Az utolsó napokban a Teremtő egységesíteni akarja tiszta tanítást ezért van a Jézus által elkezdett begyűjtő munka, hogy egységesen egyféle képen mutassanak be az emberek imádatot.

Nem vallást hozott létre, hanem az eredeti imádatot állította helyre amit az emberek általában szeretnek át variálni.


Tisztelettel.

2013. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Hazardteam ***** válasza:

Közös: Mindegyik magáénak érzi a helyes útat (némelyik kizárólagosan magának tartja fenn az "egyedül üdvözítő egyház" és hasonló téziseket, még ha formálisan elismer más irányzatokat, akkor is, max nem beszélnek annyit róla)


Különböző: A sok sok "irányzat" képviselőinek és egyházainak/felekezeteinek egyik halmaza hagyományokra, emberi tézisekre, vélekedésekre (és persze ezek nyomtatott formáiban való közlésére) támaszkodik, legtöbbször, de egyénileg persze nem minden esetben megelégedve a külsőségek, formalitások, hovatartozás, alkalmankénti vallási rendezvényeken való megjelenés stb. gyakorlásával, de amúgy életmódjukban nem sokban különbözve a "hitetlen", vagy ateista világot képviselő embertársaiktól, inkább amolyan "laikusan liberális" életet élve és a vaskosabb vallási dolgokat meghagyva a papoknak/lelkészeknek/vezetőiknek stb.


A másik "halmaz" ha törődik is emberi hagyományokkal, tézisekkel, azokat inkább "szokásmintáknak" fogja föl, azonban nagy különbség, hogy ez utóbbiAK (mert sok ilyen is van) legfőbb tantétele az, hogy mindent a biblia, Isten szavának a szűrőjén kell nézni, a bibliának kell alárendelni és az abban leírtakat igyekeznek a napi életükbe beépíteni/realizálni évtől/naptól/hónaptól/napszaktól stb. függetlenül,s egyszóval ragaszkodni az eredeti forráshoz, mint legfőbb tekintélyhez.


Nem tudom mennyire lett érthető, de remélem azért tűrhetően.


Mondok egy példát, talán úgy egyértelműbbé válik:


Például a "hagyományhű" felekezetekben tradicionálisan csecsemőkorban keresztelik meg az embereket, a keresztelkedés pedig többnyire a kisgyerek fejének bevizezésében csúcsosodik ki.


A hagyományokat (és minden mást) a bibliának alárendelő, bibliát alapul vevő felekezetekben ez a fajta keresztelkedés kizárt, mert ők szószerint veszik Péter apostolnak a szavait, amiket pünkösdkor és később is mondott, hogy "Higgyetek, térjetek meg, keresztelkedjetek meg és veszitek a SzentLélek ajándékát": Vagyis, hogy hinni, önálló, felelősségteljes döntés és elhatározás következményeként megtérni és megkeresztelkedni (bemerítkezni szó szerint, meg ahogy az őskeresztények csinálták) csak egy felnőtt, döntésképes személyiség képes , míg egy csecsemő nem. Innentől fogva, ez utóbbiak úgy tekintenek az előbbiek "keresztelkedésére" mint egyfajta vizesbűnös gyártásra, mivelhogy olyan felnőtteket eredményez a későbbiek során, akik vallásos önbizalommal igen, üdvösségtudattal és megtért szívvel azonban nem rendelkeznek és vagy abban a hiszemben élik az életüket, hogy "a jó oldalon állnak" alanyi jogon, vagy pedig az is gyakori, hogy totál letojják az egész vallást, esetleg full ateisták lesznek, mire felnőnek.


Az előbbi, a "hagyományokra és külsőségekre építő" felekezetek ez utóbbiakat lenézik és szektáknak bélyegzik, mindenkit igyekeznek elriasztani az ilyen "eretnekségektől".


Mondok egy másikat is, talán az is mond valami közelebbit.

A hagyományhű felekezetekben orgonaszó, pontos időben, midig ugyanolyan módon megszerkesztett koreográfia szerint ülnek, állnak fel, térdelnek le, ismételnek a papok után szövegeket ésatöbbi és elképzelhetetlen eretnekségnek tartja a többség, hogy mondjuk bevigyél oda egy gitárt és dicsőítsd Istent, mert azt majd a kántor teszi kizárólag orgonaszó kíséretében.


A második csoportnál lényegében totál mindegy a hely, nem igazán az a lényeg, így orgona se nagyon szerepel a hozzáférhető perifériák között, viszont szives örömest előkapnak egy gitárt, vagy dobot, modern hangszereket, vagy amit éreznek, mert dícsérni akarják Istent épp valamiért.


Gondolom (ezek után) érthető okokból, mindkét tábor furán néz a másikra és hazudnék, ha azt mondanám, hogy mindig elismerő szavakkal illetnék egymást:D Inkább az ellenkezője igaz, de mindkét csapatnak vannak (szerintem) érettebb gondolkodású képviselői, akik toleránsabban, emberközpontúan és nem "hovatartozás", vagy címkék (az én csapatom jobb, az én apukám erősebb stb) dedó alapján tekintenek a másik társaság tagjaira.

2013. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igazából a katolikus vallásba sem "beleszületni" kell. Erre is, mint a kereszténységre alapvetően igaz, hogy kereszténnyé nem születik az ember, hanem azzá válik.

De gondolom itt te most formai dolgokra céloztál. Van olyan felekezet, ahol felnőttkeresztelés van csak, ilyen pl. a baptista. A katolikus vallásban létezik gyermekkeresztelés is, persze attól még felnőttként is később "be lehet pótolni". A katolikus vallásban a nagykorúság szentsége a bérmálás, amit már értelmének tudatában, teljesen szabad akaratból veszi fel az egyén.

2013. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok èrtelmes vàlaszt.
2013. febr. 19. 12:18
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudnàtok ìrni konkrèt felekezeteket hogy pl ez a felekezet csak a bibliàt veszi figyelembe mìg a màsik meg emberi hagyomànyokat is.Ès a katolikusok hova tartoznak?
2013. febr. 19. 12:25
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát ebben a kérdésben lesz némi megosztottság szerintem. Nos amit az egyházról írok nem sértegetésként vagy előítélettel teliként írom,

ez csak egy megállapítás a bibliával összehasonlítva:


Nos a Katolikus egyház is igen eltért a biblia tanításától,

Vegyesen tanítanak. De többnyire hagyományokra épül, sem mint az első századi keresztény mintára.

Az apostolok nem ismerték, és nem is tanítottak olyan dolgokat, amik a biblián kívül a világból származna.

Nem volt karácsony, születésnap, névnap, nem folytak bele a nemzeti, nacionalista ünnepekbe kérdésekbe, hanem megőrizték szigorúan a semlegességüket

Jézus Ponciusnak azt mondta:

az Én királyságom nem része a világnak, ha része volna akkor a tanítványaim belefolynának harcokba, háborúkba.


Jézus kijelentette hogy van a világnak Istene, s Sátánt az ördögöt azonosította mint e világ fejedelme.

Az apostoli időkben szigorúan vették a paráznaság a lopás és egyéb bibliai alapelvek betartását.

Mára a vallások lazítottak ezen, mert azok is keresztényeknek nevezik magukat, akik megszegik ezen törvényeket alapelveket. S csak azért mert megvannak valahova keresztelkedve azt már biztosítékként veszik, hogy mennek a mennybe.

S ez egy másik tanítás ami nem fedi az igazságot, ugyan is nem megy mindenki a mennybe,

Csak egy meghatározott számú kis "csoport" akit Jézus áron vesz meg innen a földről, és Ő és az Atyja választja ki őket, nem az emberek döntik el.

Továbbá:

Az apostolok által Jézustól kapott prédikáló munka

csak egy darabig folyt így s azután jött az amire az apostolok is figyelmeztetek. Olyan tanítások szivárogtak be ami ellenkezik a biblia írásaival.


Mint Pl a lélek halhatatlansága, a pokol tüze,a szentek imádata, a háromság dogmája, Mária kultusz,a csecsemők megkereszteltetése és még sorolhatnám.

S a sötét középkorban az eltérés vég kép megmutatkozott iszonyatos dolgokat műveltek, főleg az inkvizíció behozatalával.

Emberek száz ezrei haltak meg "Isten " nevében

Nem csoda, hogy azok akiknek lehetőségük volt a bibliába bele nézni láthatták a hazugságot, és elkezdték reformálni a vallást.

S bár jó az igyekezetük, de a teljes igazságra még várni kellett, mert Dániel megjövendölte, hogy az utolsó napokban kezd majd újra helyre állni az igaz imádat.Addig csak próbálkoznak az emberek.


Jelenleg a világ rendszer befejezéséhez közeledünk, és Jézus elkezdte helyre állítani az igazságot.

Ma is mint egykor embereket használ fel arra a nemes munkára, hogy az embereknek el vigyék a királyságának jó hírét, ami az egyedüli megoldása az emberiségnek.

S akik hallják és szeretnének azok begyűjtetnek ebbe az imádati formába.

Persze ez csak egy kis része ami a bibliával ellenkezik de nem kívánom bántani az embereket.

Mindenkinek szuverén joga eldönteni, mit választ, szabad akaratunk van.

Köszönöm a megtiszteltetést.

2013. febr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi nem részei a világnak, bár itt kell élni a világban, de semmilyen emberi hagyományokat nem tartanak meg ami biblia ellenes.


sok támadás ér minket a prédikáló tevékenységünk miatt, valamint a vérátömlesztés elutasítása miatt.

De vannak akik nem értik miért nem szólunk bele a politikába sem, miért nem akarjuk a "hazánkat" megvédeni.


A biblia szerint a keresztények "ideiglenes" lakosok ebben a világban, mert mi más uralmat várunk akinek királya Jézus aki nem sokára át veszi a hatalmat az emberektől.

s bár bizonyos mértékig betartjuk a törvényeket, azokat nem amik Isten törvényeibe ütköznek.

Nos mindenkinek más a baja Tanúkkal. De ez nem érdekel minket, mert nem embereknek akarunk tetszeni hanem megváltónknak, és az Atyjának.

Mi leraktuk örök érvényű szavazatunkat Jézus királyságára, és nem szavazunk más uralomra.


Köszönöm a megtiszteltetést. Tisztelettel.

2013. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,jöhetnek még válaszok szívesen fogadom.
2013. febr. 19. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!