Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha meghalunk és a menybe vagy...

Ha meghalunk és a menybe vagy a pokolba kerülünk rögtön halálunk után akor miért kell jézusnak vissza jönie?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 17:51
1 2 3
 1/25 Hazardteam ***** válasza:
26%
Többek között rendet tenni. És azért, mert az embert Isten a saját hasonlatosságára teremtette és 3 részből áll, nem pedig csak 2-ből.
2013. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
A kettő között mi az összefüggés? Nem értem, hogy hogyan zárhatná ki Jézus visszajövetelét az, hogy halálunk után egyből kerülünk valahová...
2013. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez jó kérdés...Tetszik


Miért is.

egy részt azért amit már Kedve Hazardteam barátom is leírt.

Rendet tenni.

Mivel jogilag már a királysága az égben már létre jött Sátán kivettetése után, ezért a földön is érvényre juttatja királyi jogait, de hát ezért imádkoznak az emberek, de érdekes nem értik mit kérnek csak mormolják.


A halálod után pedig a sírba kerülsz, mert meghaltál.

S ha érdemes vagy rá, vissza kapod a feltámadás után az életedet ide a földre, ahol találkozhatsz a többi feltámasztott emberekkel, akár elvesztett család tagokkal barátokkal.

2013. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy napot határozott meg az ítéletre. Jézus azt mondta a halálra, hogy alvás. Ez nem egy mennybe-pokolba tartó időszakot takar. A halálod után halott vagy. És ama napon felébredsz.
2013. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
szerintem is ugy lesz csak tudod az a sok embernek a beszámoloja zavart meg kicsit akik azt álitják hogy jártak ot de szerintem vagy hazudnak vagy az agyleálás elöt jönek ezek az érdekes látomások
2013. jan. 26. 20:52
 6/25 anonim ***** válasza:
Sok elmélet van arról, hogy mi van a halál és az ítéletnap között. Az ítéletnapon véglegesen eldől mindenki sorsa, és itt, a Földön is rendet kell tenni.
2013. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 lsandor ***** válasza:

De ha minden jó ember az égbe megy a rosszak pedig a pokolba, akkor miért van szükség a feltámadásra?

Vagy ha miden jó ember az égbe megy, akkor az Ézsaiás könyvének 65. fejezetében miért ír arról, hogy a jövőbeni áldások között az is ott lesz, hogy házakat fogunk építeni és szőlőskerteket ültetni? Az égben ugyebár erre nem lenne szükség.

Vagy ha Ádám és Éva nem vétkezik, hol éltek volna örök életet?

2013. jan. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%
Azért, hogy a földön is nyilvánvaló legyen hatalma. A Te kérdésed csak az ember üdvözülésre és elkárhozásra koncentrál, de ez csak a mi, emberek szempontja. Isten célja valójában saját magára irányul, hogy az Ő fiát megdícsőitse, és ez csak úgy lesz teljes, ha a föld népei, a világ vezetői is meghajolnak előtte.
2013. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

Jézus feltámadása előtt nem volt lehetőség még a Mennybe kerülni. Addig azok az emberek akik nem kárhoztak el ugyanúgy a Pokolba kerültek, de annak egy elszeparált részébe amit Ábrahám kebelének hívnak. Azóta Jézus kiürítette Ábrahám kebelét és felment az ott lévőkkel a Mennybe (nem emlékszem pontosan hogy Jézus keresztre feszítésekor, vagy feltámadásakor történt-e ez).


A jelenlegi üdvtörténeti korszakban ha meghal az ember, akkor a lelke és a szelleme a Mennybe vagy a Pokolba megy, a teste azonban még mindig itt van a Földön. Jézus visszajövetele több pontból is fontos.


Először is az első visszajövetelekor szemmel nem látható módon fog visszajönni. Ezt nevezik elragadtatásnak. A Jelenések könyve alapján azt mondja a Biblia hogy először feltámadnak a Krisztusban elhunytak majd azok akik még élnek és a Krisztuséi azok elragadtatnak. Ekkor már testben fog történni a feltámadás, vagyis a Krisztusban elhunytak teste feltámad és birtokba vehetik a romolhatatlan testüket, a még élők pedig testben elragadtatnak és elváltoznak, a romolhatatlan testüket veszik birtokba ők is. Így a Mennyben már a test/lélek/szellem hármas a tökéletes Isten akarata szerinti állapotban lesz. Nem lesz betegség, fájdalom, halál, stb. Ekkor fog elkezdődni a Mennyben a menyegző és ekkor fog elkezdődni a 7-éves sátáni uralom.


Jézus második visszajövetele a 7 éves sátán uralom letelte után lesz. Ekkor (ha jól tudom a Meggidói csata fog zajlani) Jézus szemmel láthatóan fog visszajönni a Mennyei seregével, akik tagja azok lesznek akik a Krisztusban haltak meg vagy ragadtattak el. Ekkor Jézus legyőzi a Sátánt, megtöri a földi uralmát és elkezdődik az 1000 éves királyságnak nevezett korszak. Erről írja a Biblia hogy élünk és uralkodunk az Úrral 1000 esztendeig. Ekkor az egész Földön Jézus mint egyedüli Úr fog uralkodni az üdvözültekkel. Jézus lesz az abszolút legfelsőbb Úr, az üdvözültek pedig annak mértékében hogy a Földön milyen életet éltek, kapnak a Földön területeket (falvakat/városokat/országokat pontosan nem tudni ki mekkorát) amelyek fölött majd uralkodnak.

És ez lesz a tökéletes államforma.


(Az igéket fejből idéztem, nem volt kedvem kikeresni minden idevonatkozó igehelyet és vele teletűzdelni/alátámasztani az állításom, ezért elnézést kérek)

2013. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
valamit kicsit fére értetél vagy én értetem fére de a biblia 1000 év es idöszakrol beszél ami a milenium idöszaka ekor kötöztetik meg sátán 1000 évre de ezután egy kicsit el kel hogy engetesen egy kevés idöre hogy öszegyüjtse a gonosz halotakat isten elen de ekor tüz szál alá az égböl és megemészti azokat s utána ál hejre a rend a világba de ez az 1000 éves idöszak alat fogunk uralkodni a menybe s itélkezni a gonoszok felet én igy tudom
2013. jan. 27. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!