Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felvehetem a zsidó vallást?...

Felvehetem a zsidó vallást? Ez milyen kötelezettségekkel jár? Valaki hozzáértő írjon!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Az egyik dédanyám zsidó volt, mondjuk nem ez az oka, csak egyszerűen érdekel ez a vallás. Mi kell ahhoz, hogy azt mondhassam magamról, zsidó vagyok? Bemegyek a zsinagógába a rabbihoz, és csak így elmondom neki, vagy mi? Nem igazán vannak kapcsolataim zsinagógába járó zsidókkal. Milyen beavatási szertartásokon kell átesnem? Érdemes egyáltalán, vagy olyan nagy az antiszemitizmus, hogy inkább ne? Nagyon érdekel ez a kultúra, kicsit úgy érzem, hogy ha betérhetnék legalább tartoznék valahová. Nem az ultraortodox verzióra gondoltam, de például egy átlagos zsidó, aki néha tartja a dolgokat, néha nem, az sem csinál semmit szombaton? Valaki legyen olyan kedves, írjon nekem ezekről! Előre is köszi!
2009. aug. 26. 11:29
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

16.16

Jó, igazad van, eltúloztam. Csak tod volt egy ismerősünk, aki olyan tizenévesen volt Auschwitzban, élete végéig magán hordhatta az emlékét, és teljesen normális volt, sőt, imádtam, és ezért felháborítónak tartom, hogy ezek a rágalmazások rá és a családjára is tartoznak. De bocsánatot azt nem fogok kérni.



Utolsónak:

akkor el lehet takarodni innen.

2009. aug. 28. 17:29
 22/36 anonim ***** válasza:
33%
inkább te takarodj izraelbe, úgyis bele vagy zógva a zsidókba
2009. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy bennem van a hiba, én nem írogatok olyan kérdések alá, amiknek a témájához kicsit sem értek.
2009. aug. 28. 18:11
 24/36 anonim ***** válasza:
olvastad te azokat a műveket, amiket ajánlottak neked? mert én igen, majd akkor mond, hogy nem értek hozzá, ha a motorokról kérdezel...
2009. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
37%

Benned van a hiba. AuschVICC egy nagy átverés, ajánlom nézd meg az auschwitzi gázbuborék c dokumentumfilmet. egyébként meg miért mi takarodjunk el? ez még egy darabig MAGYARország és nem zsidóország. sajnos előbb utóbb fel lesz vásárolva zsidók által, de addig ilyen semmirekellő, aljas, alsóbbrendű népet nem akarok eltűrni a saját hazámban. ajánlom olvasgasd ezt az oldalt, és megtudod, mit tettek a zsidók magyarországgal:


[link]

2009. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező:


Ne figyelj oda a gyűlölködésre és rágalmazásra, az emberek ostobaságán úgysem tudsz segíteni, mert önmaguk akarnak azok maradni. Nem érdemes velük vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre, ott meg legyőznek a rutinjukkal. Ez az életük értelme, hogy este aztán a tükör előtt azt mondhassák, hogy "Igen, ma is megmondtam, amit kellett."

Nos, mint már előttem is írták, felvenni a zsidó vallást kicsit nehezebb dolog, mint a kereszténység esetében, ugyanis negyon elzárkózóak, és elsősorban születés jogán lesz valaki zsidó. De ettől még élhetsz a zsidó vallás tanítása szerint, magadévá teheted az elveket, igazabb zsidó lehetsz, mint aki annak született.

2009. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
88%
Pedig nyugodtan bocsánatot kérhetnél mindazoktól akiket leantiszemitáztál, csak mert nem imádják a zsidó vallást.
2009. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
85%

Gyűlölködés meg rágalmazás??

A zsidó vallásnál kirekesztőbb, negatívan megkülönböztetőbb vallást nem találsz sehol a Földön.

2009. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Az Ószövetség legfőbb tanítása: szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes elmédből, teljes erődből és teljes elmédből. És szeresd felebarátodat, mint magadat.

Ahogy kereszténynek is csak úgy érdemes lenni, ha valaki szívből és mindenek felett követi Jézus tanításait (különben szégyent hoz a kereszténységre), ugyanúgy akkor érdemes zsidónak lenned, ha mindenek felett elfogadod az Ószövetség tanításait. Így a fent megnyilvánuló gyűlölködésedről és a k*rvaanyázásról is le kell szoknod majd.

2009. aug. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
79%

Te hogy lehetsz ekkora büdös tirpák egyébként?

"jah, és a jó édes k#rva anyád, amelyik kitolt a "mindenkinek fenntartva" p#csájából, na az a szerencsétlen." Te normális vagy? Elmagyaráznád, hogy mi volt a problémád azzal a kommenttel, aki a 44-es helyzetre utalt? Gondolj vissza, bár neked csak a szád nagy, szerintem nem tudsz semmit.

"Jó, kösz a k*rva nagy segítséget." Hát tudod ki akar neked segíteni, te nagyszájú 16 éves zsidó r*banc.

2009. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!