Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felvehetem a zsidó vallást?...

Felvehetem a zsidó vallást? Ez milyen kötelezettségekkel jár? Valaki hozzáértő írjon!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Az egyik dédanyám zsidó volt, mondjuk nem ez az oka, csak egyszerűen érdekel ez a vallás. Mi kell ahhoz, hogy azt mondhassam magamról, zsidó vagyok? Bemegyek a zsinagógába a rabbihoz, és csak így elmondom neki, vagy mi? Nem igazán vannak kapcsolataim zsinagógába járó zsidókkal. Milyen beavatási szertartásokon kell átesnem? Érdemes egyáltalán, vagy olyan nagy az antiszemitizmus, hogy inkább ne? Nagyon érdekel ez a kultúra, kicsit úgy érzem, hogy ha betérhetnék legalább tartoznék valahová. Nem az ultraortodox verzióra gondoltam, de például egy átlagos zsidó, aki néha tartja a dolgokat, néha nem, az sem csinál semmit szombaton? Valaki legyen olyan kedves, írjon nekem ezekről! Előre is köszi!
2009. aug. 26. 11:29
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
12%
vedd fel a kereszténységet. vagy légy muszlim. a zsidó vallás roppant érdekes vallás .olvasd el az ószövetséget és a talmudot! aztán rájössz milyen kis szupi vallás ez :)
2009. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
De én a zsidó vallást akarom felvenni, nem a muzulmánt... vagy bocs, te most akkor ironikus voltál? Vagy zsidó vagy? vagy most mi van??
2009. aug. 26. 11:45
 3/36 anonim ***** válasza:
80%
Felveheted. Bemész a rabbihoz, elmondod, mit szeretnél. Nem tudom, kell e valami papír, vagy egyéb 'bizonyíték' a zsidó zsármazásodat illetően, de ezt majd elmondja. Ortodoxok nem fogadnak maguk közé, de rajtuk kívül Magyarországon van még a neológ és a reform irányzat, amik jóval 'lazábbak'
2009. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%
Még annyi, hogy ha szteretnél ismerkedni a vallással és a zsidó szokásokkal, akkor regisztrálj be a [link] oldalra, ott a fórumokon bármiről kérdezhetsz, elmagyarázzák neked.
2009. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%
nagyon szép a zsidó vallás, jó hogy így érdekel:)
2009. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
Fel lehet venni, de a rabbinak szabály szerint kötelessége megpróbálni lebeszélni róla.
2009. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
78%

Biztos megoldható, de tudtommal a zsidó nem egy olyan vallás mint a keresztény hogy célja embereket megtériteni.

A zsidó eléggé elzárkózott vallás, nem valami toleráns a többivel.Az zsidó aki annak születik, és gyakorolja a vallását.

Amúgy meg valszeg nem fogsz úgyjárni mint Solymosi Eszter, szóval nefélj a rabbitól:D kérdezősködj:D

2009. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, hogy ennek bármi akadálya lenne a neológok részéről, de ha csak azért szeretnél zsidó lenni, hogy tartozz valahová, akkor nem ez a megfelelő ország ehhez. Nekem semmi bajom a zsidókkal, de ha figyeled a napi politikát, a sajtót, a fórumokat, akkor szerintem számodra is egyértelműnek kellene, hogy legyen, hogy a zsidókat egyre többen utálják Magyarországon. A szélsőségesek egyre többen vannak, és sajnos egyre kevésbé életbiztosítás zsidónak lenni itthon...


A vallási dolgokról itt most bővebben nem szólnék, de hidd el, azért nem egy olyan überf*sza vallás az sem. Ugyan a Talmudnak még csak részleteit láttam, de az Ószövetségben azért elég meredek dolgok vannak. Nem hiszem, hogy bárki épelméjű és jóindulatú ember komolyan venné ezeket a dolgokat, mert sajnos elég szörnyű "tanítások" vannak benne. De ha elolvasod az Ószövetséget, és utána még mindig úgy gondolod, hogy a férfinak joga van ágyasokat tartani a felesége mellett, illetve joga van megölni a nejét, ha az "engedetlen" lesz, illetve kihasználni a nem-zsidókat, ha szerinted a Földet 6000 éve teremtették és lapos, nem gömb alakú, akkor szíved joga ebben a vallásban hinni.


Nem rosszindulatból mondom ezt: éppen tegnapelőtt láttam egyinterjút egy londoni rabbival, aki az oxfordi professzornak próbálta bebizonyítani, hogy a négymilliárd éves Föld kitalácíó, hogy a mai napig nincsenek megfelelő bizonyítékok arra, hogy a Föld nem lapos (!), mire a prof szemberöhögte...


A Talmudban még durvább dolgok vannak, pl. hogy egy szerződés csak akkor érvényes, ha két zsidó kötötte, ha pedig az egyik fél nem zsidó, azt nem bűn megkárosítani, a nem-zsidót nem bűn megölni...


Nekem tényleg semmi bajom a zsidókkal, mint emberekkel, mert én elsősorban az embert nézem, nem a vallását, de sajnos ahogy elolvastam a Bibliát, a Koránt és a magyarázataikat, valamint ahogy a mindennapi életben látom a vallási elvek megvalósulását, hát, nekem nem lenne gyomrom egyistenhívőnek lenni a "kanonizált" vallások szerint.


Megértem, ha tartozni szeretnél valahová, de szerintem jól válaszd meg azt a közösséget, aminek tagja szeretnél lenni.

2009. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
25%
kötelezettségek: csonkítsd meg a gyereked és ahol pénz szagot érzel, onnan ne tágíts...
2009. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
27%
Nehogy! Így is elég sok az élősködő Magyarországon.
2009. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!