Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felvehetem a zsidó vallást?...

Felvehetem a zsidó vallást? Ez milyen kötelezettségekkel jár? Valaki hozzáértő írjon!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Az egyik dédanyám zsidó volt, mondjuk nem ez az oka, csak egyszerűen érdekel ez a vallás. Mi kell ahhoz, hogy azt mondhassam magamról, zsidó vagyok? Bemegyek a zsinagógába a rabbihoz, és csak így elmondom neki, vagy mi? Nem igazán vannak kapcsolataim zsinagógába járó zsidókkal. Milyen beavatási szertartásokon kell átesnem? Érdemes egyáltalán, vagy olyan nagy az antiszemitizmus, hogy inkább ne? Nagyon érdekel ez a kultúra, kicsit úgy érzem, hogy ha betérhetnék legalább tartoznék valahová. Nem az ultraortodox verzióra gondoltam, de például egy átlagos zsidó, aki néha tartja a dolgokat, néha nem, az sem csinál semmit szombaton? Valaki legyen olyan kedves, írjon nekem ezekről! Előre is köszi!
2009. aug. 26. 11:29
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
84%
"Érdemes egyáltalán, vagy olyan nagy az antiszemitizmus, hogy inkább ne?" A vallás nam olyan dolog, hogy érdemes-e vagy sem. Ha hiszel benne, akkor nem fontos neked, hogy ki mit gondol rólad a vallásod miatt. Amúgy nem kell reklámozni mindenkinek, hogy miben hiszel és akkor nem lesz semmi bajod. Persze, ha kérdezik, megmondhatod. Amúgy tényleg hiszel Istenben, a zsidó tanításokban, vagy csak jó fejnek tűnnek és szeretnél csatlakozni hozzájuk? Mert ha az utóbbi, akkor nem hiszem, hogy érdemes. Attól még szerintem megtarthatod a zsidó ünnepeket és elmehetsz zsinagógába is, de csak ezért felvenni a vallást én nagyon meggondolnám.
2009. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
36%
Hol nagy az antiszemitizmus te idióta? Éltél volna 44ben megtudtad volna hogy mi az a zsidóellenesség! szerencsétlen
2009. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Utolsónak írnám, hogy nyissa ki a szemét, nem éltem túl sokat, de 16 év alatt elégszer láttam, hogy a nyílt utcán részegek és kiskorúak szidják a zsidókat. Nem értem, te valahova falura vagy elzárva... jah, és a jó édes k#rva anyád, amelyik kitolt a "mindenkinek fenntartva" p#csájából, na az a szerencsétlen.
2009. aug. 26. 17:10
 14/36 A kérdező kommentje:

A többieknek:

Köszönöm a válaszokat, a linket kipróbálom. Valahogy kicsit úgy érzem, hogy néhányan el vagytok tájolva. Egyáltalán nem azt írtam ki, hogy ANTISZEMITÁK VÉLEMÉNYÉT VÁROM, hanem hogy HOZZÁÉRTŐK VÉLEMÉNYÉT! Megcsonkítani a gyerekemet? Miről beszélsz? Melyik vallásban nincsenek szélsőségesek? Ennyi erővel a muzulmánok meg megkövezik a feleségeiket, az még mindig gyakoribb. A vallási hagyományok nem helyezhetők az ország törvényei fölé! Ez egy szabad ország, és van olyan, aki békésen be akarja tartani a kulturális hagyományait. Hozzászólnék továbbá ahhoz is, hogy a zsidók csak a pénzre éheznek. Az, hogy évezredekkel ezelőtt eltiltották őket mindennemű munkától-, ezáltal újabb megélhetési módot kellett keresniük, amihez a keresztények nem értettek - az nem bűn. Így helyezkedtek el a zsidók bankári pozíciókban. Az ő hibájuk, hogy keresték a módját annak, hogyan tudják etetni a családjukat? Nem hinném. Hogy a zsidók azt hiszik, a Földgolyó lapos? Szóval akkor ez egy ilyen általános felfogása a zsidóknak, nyilván akkor nincs egyetlen egy zsidó egyetemi professzor, vagy tudós sem. Így is sok az élősködő Magyarországon? Ja, bizony sok az öregember, meg sok a kiskorú, akik még nem dolgoznak, őket is ki kéne nyírni, mert csak falják az adó állampolgárok pénzét. Ez egy vallás. Pontosan úgy, ahogy van mondjuk evangélikus munkanélküli, úgy van evangélikus milliomos is. Nem tudom, hogy ti melyik századból írtok, de képzeljétek, már felfedezték, hogy nincsen olyan, hogy zsidó gén... nahát, ugye milyen meglepő! Nincs a DNS-embe lézerkardal bevésve, hogy zsidó! Tehát ennyi erővel katolikus is lehetnék! Fogjátok már fel, hogy mindenki ott próbál túlélni, ahol tud! Titeket sem a zsidók lopnak meg, de mivel a több évszázados etikett ez kívánja, rátok fogjátok. Teljesen mindegy, nem fogok itt 40 éves felnőtteknek magyarázni, ti már úgysem változtok...


Köszönöm a választ az alábbiaknak (vagy legalább azt, hogy nem mocskolódtak):

11:47 (11:53); 12:10; 12:18; 12:27; 15:01


Továbbá 15:01-esnek:

Én csupán szeretném meglelni valamiben a lelki békémet, és valahol hallottam, hogy a legtöbb zsidó visszatalál a hitéhez (olyanok, akiknek pl. a szülei nem tartottak semmit, de ők mégis újra felfedezik a vallást). Kicsit úgy érzem, hogy én oda tartozom, de az biztos, hogy én egyedül nem megyek oda, először szerintem inkább csak kapcsolatokat építek majd velük.

2009. aug. 26. 17:31
 15/36 A kérdező kommentje:
#adófizető
2009. aug. 26. 17:32
 16/36 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, szerintem te még nem olvastad az Ószövetséget. Olvasd el szépen elejétől a végéig, ha kell, többször is, és ha még ezután is lesz gyomrod zsidónak lenni, akkor parancsolj. De aztán ne csodálkozz, hogy mások meg utálni fognak.
2009. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
88%

mielőtt tartzoni akarsz valahová, ismerd meg.... minden zsidó megcsonkítja a kisfiát, ezt hívják körülmetélésnek, és undorító egy szokás....


Kötelező olvasmányok: Ószövetség, Talmud...ezek amugyis fontosak egy zsidónak, akkor is, ha már annak született...de ha külsős szemmel elolvasod, valószínű, hogy te is antiszemita leszel ahelyett, hogy közéjük tartozz

2009. aug. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
92%

ELőszöris:


12:34-esnek nem értem, miért nem írtál köszönömöt.Semmi rosszat nem mondott csak a saját véleményét osztotta meg a zsidóság negatív oldalára is rávilágítva, amivel maximálisan egyet tudok érteni.Ez bunkóság volt.


Látom te is az az ember vagy akinek nem lehet semmit sem elmagyarázni, mert a fejedbe vetted, hogy na igen ez a vallás királyság és mindenki egy köcsög neonáci antiszemita féreg aki bármilyen negatívumot is mond a leendő vallásodra (ez az igazi megkülönböztetés amikor semmi rosszat nem lehet mondani valamire mert azt imádni kell, hasonló ez a sztálini személyi kultuszhoz, na mind1).


Tudom, hogy ezek után úgysem fog érdekelni az én véleményem, de azért elárulok valamit:


Miért nem nézed meg, hogy a híres emberek mit mondtak a zsidókról?


Sok negatív dolgot, de a felfogásod szerint akkor Mária Teréziától kezdve egy csomó emberig mindenki hazug antiszemita volt.


Most valószínüleg azt mondod, hogy nem lehet általánosítani, ami zömmel igaz is.DE, nyilván tudod, hogy a zsidók belterjesen szaporodtak ezáltal genetikailag tiszták maradtak mivel nem keveredtek más népekkel.

(Magyar professzor mondta ezt, nemjut eszembe a neve)


Namármost minden rassznak megvannak a saját fajára jellemző tulajdonságai.Ezek a tulajdonságok zömmel nem nagyon változtak a belterjes szaporodásnak köszönhetően egész sokáig. Tehát ami a kezdetektől jellemző volt a zsidókra azok a jellemek ma sem változtak (vagy legalábbis nem túl sokat).


Tény, hogy a zsidók között is vannak rendesek is ezt nem tagadja senki, viszont ha a történelmet nézegetjük (és itt nem az ilyen kurucinfós f*sságokra gondolok mielőtt azt mondanád) akkor többet megtudunk a zsidó mentalitásról és nem feltétlenül azt amit a Talmudban meg egyéb Istenített könyvekben vannak leírva.


Például a bolsevizmus környékén ha keresgélnél akkor is lehet találnál 1-2 érdekes embert.....


Egy szó mint száz: A fajgyűlölet mindíg két oldalú dolog és az, hogy a zsidókat ennyien gyűlölik az nem véletlen.


Csinálj amit akarsz, de gondolkozz el ezen:


Egy szimpla srác

2009. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Jó, kösz a k#rva nagy segítséget.
2009. aug. 28. 16:17
 20/36 anonim ***** válasza:
81%
te a viselkedésed alapján tökéletes zsidó leszel :) már most olyan vagy, mint ők, nem is értem, miért vesztegetem még erre a kérdésre az időmet....örülni fognak neked, képviselsz mindent, amit ők...
2009. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!