Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a gyermekem...

Szerintetek a gyermekem evangélikus vagy katolikus legyen?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Te milyen vallású vagy? De ha te nem vagy vallásos, akkor miért akarod, hogy a gyereked valamelyik egyházhoz tartozzon?
2013. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Úgy tudom, hogy a katolikus vallás elég sok téren szól bele az emberek életébe, más vallásúval kötött házasság, válás, gyermekáldás, stb. stb. nem tenném ki a gyermekemet annak, hogy életének bizonyos területén más mondja meg neki, hogy mit tehet és mit nem.
2013. jan. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Én is azon az állásponton vagyok, hogy neveld bárminek, de ne katolikusnak. Se Jehova Tanúinak. Se Hit Gyülekezetesnek.
2013. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Szia Vera!


Szerintem bízd rá a döntést! Nekem két gyermekem van, az egyik 14 a másik 5 éves. Egyik sincs megkeresztelve, noha az egész család komoly hitben járó emberekből áll. Minden nap kapnak valami tanítást, megismerik a Bibliai történeteket, igyekszünk életünkkel és tanításainkkal példát mutatni számukra. A nagyfiam református gimnáziumba jár, mellette az adventista gyülekeztbe.


Amikor majd felnő saját maga választhat, hogy hova szeretne járni, nyitottságra neveljük, hogy minél többet megismerhessen, de nem determináljuk semmire. Meggyőződésem, hogy így helyes.


Üdv. Péter

2013. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%

"Úgy tudom, hogy a katolikus vallás elég sok téren szól bele az emberek életébe"


A református és az evangélikus is ugyanúgy "beleszól" az életedbe, hogy én is ezt a rossz terminológiát használjam.

Igazából egyik se "beleszól", hanem rámutat arra, hogy hogy kell leélni az életedet ahhoz, hogy értékes személyiség legyél.


Kérdezőnek: A keresztelés nem csak annyi, hogy egy szép szertartás közepette leöntik a gyerek fejét vízzel. Kereszteléskor a szülő ígéretet tesz, hogy a gyereket katolikus/evangélikus módon fogja felnevelni. Eszerint mérlegelj.

2013. jan. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kzs ***** válasza:
35%

@ "ma 09:26"


Megtennéd hogy kifejtenéd ezt az álláspontodat?


Egyrészt nem tartozott a kérdéshez (ugyanis Vera az evangélikus és a katolikus valamelyikére kérdezett rá), másrészről pedig nem igazán értem, milyen kifogásolni valód van a Hit Gyülivel kapcsolatban (akár privátot is írhatnál).

2013. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Mulder614 ***** válasza:

Fontos az hogy a személy aki megkeresztelkedik legyen egy alapismerete, hogy el tudja dönteni hogy melyik úton szeretne járni. Ezt tanította Jézus is Máté 28:19,20


„Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek.”

2013. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vera55! Nyilvánvalóan mindenki azt akarja átadni a gyerekeinek, amivel maga is egyetért. Te mivel értesz egyet kedves kérdező? Mi mondjuk meg, hogy te mit tarts igaznak?

Mi lenne a helyes szerinted? És mi lenne a helyes ISTEN szerint, vagy nem ez lenne a fontosabb kérdés? Isten a bibliában úgy beszél a vallásformákról, mint szabadon választható "igazságokról" vagy számára egy az igazság. (Ennek most semmi köze ahhoz, hogy 'nincs tökéletes egyház' - az ókorban sem volt, mégis elmondható volt, hogy Istennek egyszerre csak egyetlen elismert földi szervezete volt, nem több)


Ha a szóban forgó két lehetőség közül kell választani, akkor szerintem Sátánnak oly mindegy...!

2013. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább evangélikusnak, de te döntsd el.
2013. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A gyerek majd eldönti magának, amikor felnő.


Bármit ráerőltetni ilyen téren szörnyű dolog.

2013. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!