Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventista egyházban miért...

Az adventista egyházban miért végezhetnek a nők igehirdetés? A bibliában az áll nőknek tilos nem?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Reformátusoknál is lehet. Biztos összepacsiztak az adventistákkal és amúgy is minden hívő hülye (ezt tegnap tanultam itt), ezért csinálják. :)
2012. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
A nemkatolikusoknál mindenhol meg van engedve - de eleve nem értem, miért lenne tilos?
2012. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Üdv!


Nem csak az Adventista egyházban végeznek nők Igehirdetést, a protestáns egyházakban is jellemző. A Biblia egyértelműen kimondja, hogy a nőknek nem megengedett a tanítás.


"A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben.

Mert Ádám teremtetett először, Éva csak azután,

és nem Ádámot vezette tévútra a kísértő, hanem az asszonyt, és ő esett bűnbe.

Mégis megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmarad józanul a hitben, a szeretetben és a szent életben." - 1Tim 2,12-15

2012. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
A Bibliából felolvashatnak a nők is a katolikus egyházban is, az olvasmányt és a szentleckét egyaránt felolvashatják.
2012. dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Miért nem lehet. Mert a Teremtő így döntött


egyébként olvashatnak biblia verseket, de a Tanítást nem engedi meg az asszonynak, sem azt, hogy a férfin uralkodjék.


(1Timóteusz 2:12-14) 12 Nem engedem meg az asszonynak, hogy tanítson, vagy hogy hatalmat gyakoroljon a férfi fölött, hanem legyen csendben. 13 Mert Ádám formáltatott meg először, azután Éva. 14 Azonkívül Ádámot nem vezették félre, de az asszonyt alaposan félrevezették, és törvényszegésbe esett.


A nők azt a tanácsot kapják, hogy a gyülekezeti összejöveteleken ’csendben tanuljanak, önmaguk teljes alávetésével’, és ne tegyenek fel kihívó kérdéseket a gyülekezetben lévő férfiaknak. Az ilyen összejöveteleken a nők ’ne szóljanak’, ha mondanivalójuk az alárendeltség hiányáról tanúskodna (1Tim 2:11, 12; 1Kor 14:33, 34). Tehát bár a gyülekezet tevékenysége szempontjából értékes, amit a nők tesznek, nem az ő feladatuk az elnöklés vagy a gyülekezet oktatása általi irányítás, ha vannak jelen képesített férfiak.


Pál apostol így magyarázta a férfiak és a nők szerepét Isten elrendezésében: „nem a férfi van az asszonyból, hanem az asszony a férfiból


A keresztények elrendezése szerint mindenki viszonylagos alárendeltségben kell hogy legyen ami az egységet támogatja.Jézus alá van az Atyjának rendelve, és alázatosan így is éli az életét,

Mindenki aki Őt akarja utánozni, annak ezt be kell tartania.


Katy Weaver

2012. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Ez egy furcsa kérdés... Különben, gondolkoztam már rajta.


Az adott igeszakaszt már idézték, hogy miért gondolják, tilos a nőknek tanítaniuk. Most néhány másikat is idézek, mert szerintem érdekes azokba is belegondolni.


"Nincs többé zsidó vagy görög, rabszolga vagy szabad, férfi vagy nő, mert mindannyian eggyé lettetek Krisztus Jézusban." Gal 3.28


A másik dolog; "…élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus…" (Gal 2,20)


Szóval, az általam nem idézett igeszakaszban ezt az érvet furcsának találom: "és nem Ádámot vezette tévútra a kísértő, hanem az asszonyt". Tudniillik, ezek szerint mégsem volt elegendő a váltságáldozat? Mert ha valaki ölt is korábban, vagy bármi egyéb bűnt követett el, az viszont taníthat. Most egyéb nem jut eszembe, de ha gondolkoznék, talán eszembe jutna.


Egyébként, valóban csak a katolikusoknál van ilyen szabályozás tudtommal.

2013. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És még egy kérdésem is van, ha valaki okosabb nálam:

"Mégis megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmarad józanul a hitben."

Ezek szerint, akinek nincsen gyermeke (pl. szerzetesnők?) az nem tartatik meg? Vagy mit jelent ez a rész?

2013. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok!


Pál szavaiból ma is sokan a nők, az asszonyok bizonyos fokú háttérbeszorítását, vagy egyenesen lenézését olvassák ki. Ezekre az igeversekre hivatkozva más keresztény közösségek nem engedik meg a női szolgálatot a gyülekezetben. Ezzel szemben a következőket kell az Ige alapján mondanunk:


Az apostol okfejtéséből világos, hogy kijelentéseit bizonyos problémákkal a háttérben fogalmazza meg. Efézusban, de Korinthusban is sajnálatosan elterjedt a "versengés", a másokon való "uralkodás". Ahogy az I.Tim. 1:3-4, 6-7 verseiből is láthattuk, a helytelen viselkedés eszmei alapjai is gyorsan felépültek, hiszen a régi élet, az óember begyakorlott "rossz szokásai" adták ehhez az indítást. Talán nem véletlen, hogy az Efézusbeliekhez írott levélben olvasható a férj és a feleség egymásnak való kölcsönös engedelmessége (5. fejezet) és a "lélek fegyvereinek a felöltözése" (6. fejezet). Efézusban feltételezhetjük, hogy olyan "női mozgalom" támadt a gyülekezeten belül, mely magának igényelte volna az irányítást a tanításban (2:11-15), a házasságot tiltó aszkézisben (4:3) és a diakóniai szolgálatban (5:1-13).


A "fecsegés" többszöri említése is erre utal mindkét levélben (I.Tim. 1:6, 5:13; II.Tim. 3:6-9).


Az apostol a józan életre és gyülekezetvezetésre buzdít, miként Péter is a maga leveleiben (vö.: pl. I.Pt. 1:13, 5:8 stb.). Ez pedig nem tűri el a férfi-nő megkülönböztetést, fölényességet és részrehajlást. Pál nem az asszonyok megvetését tanítja Timótheusnak, hanem - előbb a férfiak (2:8), majd a nők felől érkező - rossz befolyások kivédésére ad példát! Efézusban és Korinthusban erre mindenképpen szükség volt. Az ifjú munkatársat pedig apostoli szóval külön is védelmezni kellett.


A 12. versben tehát az olyasféle "tanítást nem engedi meg" Pál, mely "a férfiún uralkodik". Ennek érvénye ma is áll. Gyakran előfordul ugyanis, hogy hívő férjek a "szüntelenül csepegő" hitvestársi beszédnek engedve hoznak rossz döntéseket. A befolyásolhatóság érzékeny területe a házasság, de a gyülekezeti élet is.


Hogy mennyire nem minden tanítástól való távolmaradást említ Pál, bizonyítja, hogy női próféták többen is szerepelnek Isten megváltási tervében (Debóra, Hulda, Anna stb.), ami pedig a tanítást illeti, Priscillát, Akvilla feleségét ugyancsak "munkatárs"-nak nevezi (Rm. 16:3).


A 11-12. versekben kétszer is említett "csendesség" szintén arra utal, hogy a hit kérdéseiben ne a beszélni tudás, hanem az isteni parancsolatok ismerete döntsön. A szakasz befejező megjegyzése nyilvánítja majd ezt ki: boldog lehet a házasság, de szélesebb értelemben a hívő nők és férfiak gyülekezeti élete is, föltéve, ha "megmaradnak a hitben és szeretetben és a szent életben mértékletességgel" (2:15).


Üdv. Péter

2013. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!