Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliát alapul véve: Mikor...

A Bibliát alapul véve: Mikor született Jézus?

Figyelt kérdés
Állítólag nem karácsonykor született Jézus, hanem ősszel. Ez benne van a Bibliában? Esetleg kikövetkeztethető valamelyik Bibliai részből?
2012. dec. 27. 15:43
1 2
 11/12 -a- ***** válasza:

10.hsz-hez:


A 6. hónapot Erzsébet terhességének idejére értem, és nem az év 6. hónapjára, mert :


Lk 1,24” E napok után pedig FOGADA méhében Erzsébet az õ felesége, és ELREJTÕZÉK ÖT HÓNAPIG, mondván: 25Így cselekedett velem az Úr a napokban, a melyekben [reám] tekinte, hogy elvegye az én gyalázatomat az emberek között.26A HATODIK HÓNAPBAN pedig elküldeték Gábriel angyal….

36. És ímé Erzsébet, a te rokonod, õ is fogant fiat az õ vénségében; és EZ [MÁR] A HATODIK HÓNAPJA NÉKI…

39. Fölkelvén pedig Mária azokban a napokban, nagy sietséggel méne a hegységbe, Júdának városába; 40És beméne Zakariásnak házába, és köszönté Erzsébetet…

56. Marada pedig MÁRIA ERZSÉBETTEL MINTEGY HÁROM HÓNAPIG; azután haza tére. 57Erzsébetnek pedig betelék az õ szülésének ideje, ÉS SZÛLE FIAT…

2013. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 munyamunya ***** válasza:

Kedves -a-!


Valóban, így is értelmezhető, a teljes szöveg inkább ezt támasztja alá, én csak egy másik lehetséges értelmezést mutattam.


Amúgy az is kérdéses, miért vesszük evidensnek, hogy Zakariásnak a tavaszi időszakban sorra jövő szolgálati idejéről van szó. Hiszen minden papi család egy évben kétszer került sorra a templomi szolgálatban. Mi van, ha az őszi szolgálati periódus alatt történt, amit Lukács elmond? Részemről úgy számoltam, hogy akkor is kb. októberre esne Jézus születése, tehát a december sehogy sem jön ki.

2013. jan. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!