Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyes felekezetek miből...

Egyes felekezetek miből gondolják, hogy Jézus ősszel született?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 13:07
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Nos erről még nem hallottam, én általában nyárra hallottam, de nem kizárt ez ősszel Szóval a lényeg az, hogy a tudomány szerint ennek nyár körül kellett történnie, mert a pásztorok Izraelben is, eltekintve a jobb időtől, nem mindigy tudták kihajtani az állataikat. Ebből kifolyólag, ha a történethez ragaszkodunk a pásztorokkal együttvéve, az csak is legeltetés idényben történhetett, másképp nem lettek volna kint. Az, hogy Jézus elvileg karácsonykor született csak azért van, mert régen akkor egy pogány ünnep volt, ami nagy valószínűséggel a téli napforduló miatt alakulhatott ki. És hogy az emberek ne pogány ünnepként emlékezzenek rá és hogy ne legyen teljesen szokatlan időpontban a Messiás születése erre a napra tették. Én ennyit tudok mondani :D...bár inkább az lenne a kérdésem milyen felekezetre gondoltál :D
2012. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tudni, hogy Zakariás melyik papi nemzetségből származott. Az Ószövetségben pedig (asszem a Királyok könyvében, de ez nem biztos), benne van, hogy egy papi nemzetség melyik 2x2 hétben teljesített szolgálatot a Templomban. Tehát ekkor kapta a kijelentést az angyaltól. Jézus akkor fogant, amikor Zakariás felesége, Erzsébet hat hónapos terhes volt. Tehát innen plusz 9 hónap. Így ki fog jönni egy őszi, meg egy tavaszi hónap, amikor születhetett. (Azért kettő, mert minden papi rendnek kétszer két hét volt a szolgálatra, és nem lehet tudni, hogy Zakariásnak mikor jelent meg az angyal.)
2012. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2. válaszoló!


Köszönöm, ez nagyon jól is hangozhatna, főleg ha az azt hiszem, talán kifejezések helyett pontos bibliai hivatkozások is állnának. Ha úgy van, ahogy állítod, akkor nagyon jó lenne, ha valaki ezt pótolná.

2012. okt. 23. 14:20
 4/19 anonim ***** válasza:

Lukács evangéliuma, 1.5

Heródesnek, a Júdea királyának idejében vala egy Zakariás nevű pap az Abia nemzetségből...


Lukács 1.8-11 az angyal a füstölgő oltárnál jelent meg neki


Lukács 1.26-tól az angyali jelenés


A papi nemzetségek szolgálati beosztásáról nincs szó.

2012. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, az nagyon hiányzik...
2012. okt. 23. 16:35
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok keresgélés után megtaláltam :)

Abban az egyben tévedtem, hogy 2x2 hét volt kijelölve, a többi stimmel.

[link]

Abija nemzetsége a 8. 2 hétben szolgált. A naptár Niszán hónappal kezdődött, ami március-áprilisra esik. Innen a 8. 2 hét (vagyis a 4. hónap) július-augusztus. Innen a 6. hónap november-december, ekkor volt Erzsébet 6 hónapos terhes.


"35 És felelvén az angyal, monda néki: A Szent Lélek száll te reád, és a Magasságosnak ereje árnyékoz meg téged; azért ami születik is szentnek hivatik, Isten Fiának.

36 És ímé Erzsébet, a te rokonod, ő is fogant fiat az ő vénségében; és ez már a hatodik hónapja néki, akit meddőnek hívtak."


Innen még kilenc hónap, az augusztus-szeptember.

2012. okt. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ez elég meggyőző, köszönöm, most már csak az nem világos, hogy Erzsébet akkor fogant-e meg, mikor Zakariás a kijelentését kapta, vajon mikor fogant a méhében János?


Luk 1:24 E napok után pedig fogada méhében Erzsébet az ő felesége, és elrejtőzék öt hónapig, mondván:

Luk 1:25 Így cselekedett velem az Úr a napokban, amelyekben [reám] tekinte, hogy elvegye az én gyalázatomat az emberek között.


Mit jelent az "e napok után"? Lehet akár néhány hét is, vagy nem tudom mennyi... Ez tisztán nem jön le az evangéliumból, vagy rosszul gondolom?

2012. okt. 23. 18:16
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az eggyel előtti vers megadja a választ:

"És lőn, hogy mikor leteltek az ő szolgálatának napjai, elméne haza."


Az "e napok" a szolgálatának napjai. Nyilván János akkor fogant, amikor Zakariás otthon volt, mivel ő nem úgy fogant, mint Jézus.


Az, hogy pontosan hány nappal később, azt persze nem lehet tudni. Azonban amikor mi mondjuk, hogy "azután ezt és ezt csináltam, vagy ez és ez történt", általában max. 1-2 hétre gondolunk, nem többre.

2012. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2012. okt. 23. 18:50
 10/19 Ábelovszki Réka válasza:
49%
Nem tök mindegy hogy mikor született a léyneg hogy megszületett nem igaz? :D
2012. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!