Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Decemberben született Jézus?

Decemberben született Jézus?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 10:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem, de nem tudni biztosan, nincsenek pontos források. A karácsony egy korábbi pogány napforduló ünnep miatt került decemberre.
2012. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


December 21.-én!A fény újjá születésének ünnepén!Más néven a téli napfordulón!

2012. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nem decemberben született, hanem jóval korábban, csupán egy pogány ünnep (téli napforduló-a fény legyőzi a sötétséget, a nappalok egyre hosszabbak mint az éjszakák) rakták eme időpontra, hogy a pogányok könnyebben azonosulni tudjanak a keresztény körrel. (meg Jézus nevéhez is jobban hangzik, hogy a fény legyőzi a sötétséget, mintha forditva lenne, a nyári napfordulón))
2012. jún. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 rajcziz ***** válasza:
Nem decemberben született, és tényleg a pogány ünnepek miatt "tették át" a karácsonyt. Viszont nem árt tudni, hogy a hivatalos álláspont szerint sem december 21-én, hanem 25-én született (ahogy mi ünnepeljük?). Ez azért van így, mert ugyan december 21-én van a téli napforduló, de az északi sarkkör mentén további napokig nem kel fel a nap, majd csak 25-én.
2012. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy Biblia ismerő, sem vallásos, csak hallottam, hogy a Biblia sem írja sehol, hogy akkor született volna.
2012. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem.


A kutatások szerint az a legvalószínűbb, hogy Jézus i. e. 7. és i. e. 4. között született, a mi naptárrendszerünknek megfelelő október vagy november hónapban.

De egyszer olvastam egy i. e. 1-et valószínűsítő írást is; a késő őszi időpontot nem vitatta a szerző.


Üdv. :)

2012. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem, csak akkor ünnepeljük a születését. A karácsony Jézus születésének ünnepe, nem pedig Jézus születésnapja.


Persze, pogány ünnep is volt, ahogyan az északi féltekén a világ minden népe megünnepli ezt az időszakot. Ez szerintem valahol természetes, egyrészt mert jól esik, másrészt az ilyen időszak, amikor igazából nincs sok dolga az embernek, jó alkalom a szellemi elmélyülésre, a közösségi életre, amire a dolgos hétköznapok során nem mindig akad lehetőség. A keresztények így hát keresztény tartalommal töltötték meg ezt az ünnepet.

Ezért nem is értem, manapság olyan rettenetes stresszel élik meg ezt az időszakot az emberek. Én nem is szoktam vásárolni, csak valami aprósággal kedveskedni mindenkinek, nem is várom el senkitől se, hogy vásároljon nekem. Ha már kényszer valakinek az ünnep,a az már régen rossz...

2012. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem. Egyébként a Bibliából a körülbelüli időpont is megtudható.

Tudjuk, hogy Zakariás főpap fia János és Jézus születése között 6 hónap telt el, ez benne van a Bibliában.

Azt is tudjuk, hogy Zakariásnak egy angyal jelentette be, hogy a felesége terhes lesz és mindez az ő szolgálata alatt történt. (tehát 6+9=15 hónappal Jézus születése előtt)

Azt is tudjuk Zakariás melyik papi rendbe tartozott.

Biblián kívüli történelmi forrásokból tudható a papi rendek beosztása is. (minden hónapban más rend szolgált)

Ezekből kiszámolható két időpont is egy tavasz és egy őszi amiből az őszit valószínűsítik.

Bocs ha hiányos volt egy kicsit a levezetés, csak ennyire emlékszem rá.

2012. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

utolsó: ezzel csak az a gond ha nem pontosan 9 hónapra szült :D


amúgy a történelmi vonatkoztatásokat, Heródes király uralkodási idejéből, valamint a népszámlálásból lehet következtetni (ugyanis azért utazott fel József és Mária)

2012. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 lsandor ***** válasza:
Tudomásom szerint is Jézus valamikor ősszel késő ősszel születhetett, talán október környékén. Az, hogy a Bibliában nincs benne Jézus pontos születési dátuma, ez is arra mutat, hogy a Biblia nem támogatja Jézus születésének megünneplését.
2012. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!